Мотика

Погледнете како изгледа затворот во кој е сместен Норвежанецот Андерс Брејвик, изврши бомбашки напад во Осло, што го одзеде животот на осум лица, по што застрела 69 лица на блискиот остров Утоја. Сега тој седи во трособна зандана, со услови за живот на кои може да им подзавиди просечниот македонски граѓанин. Бараме под итно да биде префрлен во Идризово!
сите 52 | | | веќе видена

Законите на физиката важат подеднакво и за најпознатите светски ѕвезди :) Следува огромна колекција ѕвезди кои паѓаат.
| | веќе видена

Секоја година во Бангкок се одржува необична будистичка церемонија. Оваа церемонија се одржува во чест на браминот Чучок кој според легендата починал од лакомост. Со цел да се смири неговиот дух будистите специјално за него организираат стриптиз настан.
| | веќе видена

Нилските коњи во зоолошките градини бараат посебна лична хигиена. За да им ги измијат забите, вработените имаат специјална четка. Еве како изгледа тоа.
| | веќе видена

Свештеникот и рекол да ја среди фреската. Сите ја гледале додека ја „реставрирала" и никој не ја спречил во тоа. Бабата „уметник", за која што деновиве многу се зборуваше после комплетното уништување на фреската насликана од познатиот шпански уметник, тврди дека била во право.
| | веќе видена

Погледнете ја девојкава и веднаш ќе ја засакате. Бела Фераро го напуштила средното училиште во последната година затоа што повеќе немала мотивација. И покрај оваа нејзина необична одлука, родителите ја поддржуваат во секој поглед. Наместо наш коментар за пеењето ќе ги цитираме членовите од жирито: "Бела, секој присутен во оваа просторија, тукушто беше сведок на раѓањето на нешто навистина посебно." "Ќе бидам искрена со тебе. Јас навистина не мислам дека ти сфаќаш колку си апсолутно неверојатна. Бидејќи, тоа беше навистина неверојатно." "Изабела, знаеш што Адел му направи на светот? Твојот глас ја има моќта да го направи тоа што Адел го направи насекаде во светот." "Ова е најдобрата прва аудиција што некогаш сум го видел."
| | веќе видена

Театарот Минак е еден од најпознатите театри во Велика Британија. Театарот е изграден во карпите на морскиот брег и претставува совршено место за изведување на класичните љубовни трагедии на Шескпир.
| | веќе видена

next