Холивудската глумица објавила фотографија на која на брод позира во бикини, а нејзината беспрекорна линија многумина оставила без здив. Шерон Стоун (59) моментално се одмора во Монтана, а следбениците на социјалните мрежи ги почестила со единствен призор. Холивудската глумица објавила фотка на која на брод позира во бикини, а нејзината беспрекорна линија многумина оставила без здив. Очекувано, следбениците на штеделе на комплиментите и лајковите на сметка на згодната Шерон Стоун која со својот изглед може, без проблеми, да „исчисти“ двојно помлада конкуренција. „Редовно вежбам, но постојано нешто менувам. Јадам доста месо, особено црвено, а алкохолот ми е забранет“ открила глумицата своевремено. Стоун има три сина – Роан, Лерд и Квин. Откако се развела од новинарот Фил Бронстеин во 2004. година имала само две куси врски. Една со глумецот Дејвид ДеЛуис и моделот Мартин Мич.
сите 5 | | | веќе видена

Гафот кој пејачката го имала на дочекот на Нова година во Њујорк тешко ќе биде заборавен, а веќе се појавило ново видео за размазената дива… Видеото кое настанало порано оваа година набргу се проширило по социјалните мрежи и станало инспирација за разни шеги на сметка на оваа размазена пејачка Мараја настапувала во Лас Вегас, но се чини не била расположена за танцување, а работите отишле предалеку кога танчерите за време на изведувањето на песната „Honey“ морале да ја носат по сцената. Видеото кое настанало порано оваа година набргу се проширило по социјалните мрежи и станало инспирација за разни шеги на сметка на оваа размазена пејачка
сите 5 | | | веќе видена

Бенингтон бил близок со Крис Корнел, пејачот на „Саундгартен“ кој се обесил во мај. На неговиот погреб ја пеел „Алелуја“ Честер Бенингтон си го одзел животот во својата куќа во Лос Ангелес. Фронтменот на групата „Линкин парк“ имал 41. година. Се борел со депресија и зависности. Зад себе ја оставил неутешната сопруга Талинда Ен Бентли и шест деца. Бенингтон бил близок со пејачот на „Саунгартен“, Крис Корнел кој се обесил во мај.На неговиот погреб ја пеел „Алелуја“. Честер се обесил на 53. роденден на Крис. По интернет почнало да се шири видео од нивниот дует од 2008. година кога „Линкин парк“ и Крис Корнел заедно настапувале на турнејата „Projekt Revolutio“. Двајцата музичари заедно ја испеале песната „Hunger Strike“. „Ова е толку ужасно, двајца толку големи музичари повеќе никогаш нема да настапат“ е само еден од коментарите на неутешните фанови.
сите 20 | | | веќе видена

Најпознатата светска плус сајз манекенка објавила нова разголена фотографија, а нејзините облини повторно ги воодушевиле бројните следбеници Ешли Грахам (29) е многу вредна кога станува збор за објавување „жешки“ фотографии на социјалните мрежи. Атрактивната плус сајз манекенка не се срами од своите раскошни облини, а овојпат поделила црно бела фотогрфија на која позира „како од мајка родена“. На фотката настаната за магазинот „Love“, Ешли со прекрстени нозе седи на столче,додека со една рака ги покрива грдите, а токму тој призор и донел многу лајкови и комплименти. Инаку манекенката ги напишала и своите мемоари со наслов „A New Model: What Confidence, Beauty & Power Really Looks Like“ (’Нова манекенка: Вака изгледа самоувереност, убавина и моќ’).
сите 8 | | | веќе видена

Порака на синот на починатиот пејач на групата Linkin Park Честер Бенингтон која ја објавила сопругата Талинда. На сликата има порака, залепена врз чаша. “Нашиот син Тајлер е најдобар!”, Напишала тогаш Талинда. “Тато, Уживај си на пробата или што и да правиш денес. Сакај го животот, бидејќи тој е “Замок од стакла” (референца кон одредена песна на бендот) “, пишува Тајлер. Потсетуваме дека Честер Бенингтон се самоуби на 20 јули . Познатиот музичар е пронајден обесен во својот дом во Палос Вердес во Лос Анџелес. Многу познати музичари, актери и фанови изразија сочувство до семејството на Честер и донесоа цвеќе пред неговиот дом. Бенингтон решил да си стави крај на животот на денот на на роденденот на неговиот многу добар покоен пријател – фронтменот на Soundgarden Крис Корнел, кој исто така се самоуби.
сите 24 | | | веќе видена

На Твитер профилот на сопругата на Четер Бенингтон, вчера осамнаа страшни пораки, толку што сите одбиваат да поверуваат дека таа тоа го напишала. Фронтменот на прочуениот состав „Linkin Park“, Честер Бенингтон, вчера беше пронајден обесен во својот дом во Лос Анџелес, а според првичните информации станува збор за самоубиство. Првиот твит се однесуваше на начинот на кој починал Честер. Талинда го напишала следното: „Тој не се уби, беше веќе мртов, пред да се обеси, имам доказ“. Во наредниот твит, напишала дека мажот го изневерувала со колега од бендот Линкин Парк! „Мислам дека е време да кажам дека го изневерував Честер со Мајк Шинд“, напишала Талинда. Наредната порака содржи признание дека била со него само поради парите. „Никогаш не го сакав ниту бев хакирана. Бев само вљубена во парите. Боли кога ќе се каже тоа“. Потоа, твитовите биле избришани, но следувале два нови! „Мајк беше подобар според моето мислење“, напишала Талинда. И уште еден, последен во низата, гласел вака: „Го охрабрив да се убие, му реков ...
сите 22 | | | веќе видена

Пејачот на „Linkin Park“ – Chester Bennington (41 год.) вчера, 20. јули 2017, извршил самоубиство со бесење. Честер Бенингтон, фронтменот на рок бендот Linkin Park, бил пронајден мртов во неговиот дом во Калифорнија. Легендарниот музичар си го одзел животот со бесење. Честер (41) имал шест деца. Со втората сопруга, Талинда Бентли, бил во брак 12 години и заедно имаа три деца. Полициски извори потврдиле дека пејачот се обесил во приватна резиденција во Палос Вердес Естерс во Л.А. Неговото тело било откриено во четвртокот, нешто пред 9. часот изутрината. Пејачот долго се борел со зависноста од дрога и алкохол. Тој уште во минатото изјавил дека сака да изврши самоубиство, бидејќи бил малтретиран и злоставуваван како дете од еден постар маж. Честер бил многу близок со Крис Корнел, кој и самиот изврши самоубиство во мај годинава.Честер напишал отворено писмо до Крис на денот на самоубиството. Албумот на бендот, “Meteora”, бил еден од најголемите алтернативни албуми во историјата на рок музиката.
сите 28 | | | веќе видена

Ѕвездата на американскиот фудбал, О. Џ. Симпсон (70) се здобил со право на условно ослободување од затвор, откако одлежал девет години за вооружен грабеж. Комисијата за предвремено ослободување во Карсон Сити одлучила дека тој може да излезе од затвор во октомври. Во 2007, тој заедно со свој пријател обиле хотелска соба во Лас Вегас, му се заканувале со пиштол на колекционер на спортски трофеи, и го ограбиле. Симпсон за тоа, наредната 2008. година беше осуден на 33. години затвор. На судењето, Симпсон се правдал дека не станува збор за грабеж, затоа што тоа биле негови лични трофеи што тој дошол да си ги врати, но судот не го прифатило ваквото објаснување, па за двете кривични дела му определило максимална затворска казна. Во случајот со грабежот во Лас Вегас, подоцна се утврдило дека Симпсон бил во право кога тврдел дека спортските трофеи што ги има одземено од хотелската соба, биле негови, па казната ја издржувал во затвор со средно определена безбедност, но таа не била намалена. Претходно, во 1994., тој ...
сите 4 | | | веќе видена

Не се случува секој ден да се бавиме со позната личност која е толку версатилна и има интересно минато, а Џејсон Стетам е еден од нив. Го знаете по тоа дека „истребил“ многу луѓе во филмовите, но тој работел сешто пред да дојде на филм. За почеток ова се основите: Роден е во Дербишаер, Велика Британија од мајка танчерка и татко уличен продавач. Бил спортист, модел, па дури и уличен продавач пред да стане звезда, и да, бил апсен. Ова се основните работи за глумецот, но има и многу информации за него кои баш и не се познати, а подеднакво се забавни. 1. Еднаш глумел во реклама за чоколатца 2. Тој е неверојатен шахист Според трачевите, тој и Гај Ричи шах играле рутински,а Стетам тврдел дека Ричи е најлош шахист кого било кога го сретнал. Всушност, тие играле во пари и Ричи му е многу должен. 3. Одличен фудбалер Тој не само што глуми во „Mean Machine”, Стетам е член на фудбалскиот клуб „Холивуд Јунајтед ФМ“. 4. Пред глумата работел како модел. Не ја сакал својата насмевка, па позирал намрштен. Но, токму тој ...
сите 3 | | | веќе видена

13:40 CineStar Action „Бандити“(комедија, драма, криминалистички 2001) Содржина:Неодoливиот Џо и неговиот хипохондричен партнер, Тери, стануваат познати како ограбувачи, најславни крадци во земјата, пустошејќи од Орегон до Калифорнија и оставајќи зад себе вџашени банкари и восхитена јавност. Нивната тактика е: да се земе директорот на банката и неговото семејство како заложници ноќ пред грабежот, да се вечера, преспие кај нив и наредното утро со него се оди во банка пред работното време… Нема потреба од комплицирани грабежи.. Но, станува замрсено кога ќе им се придружи Кејт, домаќинка… Улоги: Брус Вилис, Били Боб Торнтон, Кејт Винслет, Трој Герити. 14:55 CineStar Fantasy „Слеп хоризонт“(драма, трилер, криминалистички, 2003) Содржина: Френк Кавана, откако е ранет во едно гратче во Ново Мексико, се буди во болница. Проблемот е во тоа што не се сеќава на ништо. Додека се обидува да се сети на својот идентитет и да открие што всушност се случило, Френк почнува да верува дека е вмешан во убиството на ...
сите 16 | | | веќе видена

21:05 МТВ „Ас во ракавот“ – акција, криминалистички, 2015 Содржина: Ник Вајлд е телохранител од Лас Вегас кој поседува смртоносни вештини, а се соочува и со коцкарски проблеми. Кога свирепо ќе ја претепаат неговата поранешна сопруга, Ник ќе се одмазди, но и ќе открие дека тоа го извршил синот на еден моќен мафијашки бос. Одеднаш ќе се втурне во светот на криминалното подземје, а во исто време го прогонуваат и мафијата и полицијата. Овој пат Ник ќе игра на сè или ништо. Режија: Сајмон Вест. Улоги: Џејсон Статам, Мајкл Ангарано, Доминик Гарсија-Лоридо, Хоуп Дејвис, Стенли Тучи. 22:10 Телма „Фронтот на Велингтон“ – драма, историски, 2012 Содржина: Во војна е се дозволено и нема правила и правдина секогаш, ниту сигурни потези. Конечната битка ќе одлучи за судбината на една нација… Режија: Валериа Сармиенто. Улоги: Џон Малкович, Нуно Лопес, Сораја Чавес, Мариса Паредес.
сите 16 | | | веќе видена

Сабота и недела: 11:00/13:00 „Подлиот јас 3“ – анимиран, комедија, 2017 Содржина:Погледнете ги новите авантурите на Гру и малите мињони предизвикани од доаѓањето на изгубениот брат близнак на Гру, Дру. Гласот на Дру во ова продолжение е на комичарот Стив Карел. Треј Паркер, еден од креаторите на „South Park“, го позајмува гласот на лошиот Балтазар Брет, кој како дете бил ѕвезда, а сега како возрасен човек е опседнат со ликовите од 80-те години. Балтазар ќе биде најголемиот непријател на Гру. Улоги: Стив Карел, Кристен Виг, Треј Паркер, Миранда Косгроув. 15:00 „Планета на мајмуните: Војна“ -акција, авантура, драма, 2017 Содржина: Во третиот дел од франшизата, Цезар и неговата група мајмуни се принудени да се вклучат во смртоносен конфликт против безмилосниот полковник. По страдањата што ги претпруваат мајмуните, Цезар се бори со неговите темни инстинкти и започнува потрага за да го одмазди неговиот вид. Кога патувањето ќе ги спои лице в лице, Цезар и полковникот се вклучуваат во епска битка која што ќе ја ...
сите 18 | | | веќе видена

„All eyez on me:Легендата за Тупак Шакур“- биографски, драма, мјузикл, 2017 (Сала 9-22:45) Содржина:Ја открива вистинската и до сега нераскажана приказна за раперот, актер, поет и активист Тупак Шакур, кој што имал многу плоден творечки опус. Филмот го следи Шакур од неговите рани денови во Њујорк, до неговата еволуција во еден од најпознатите и влијателни гласови во светот, па се до неговата прерана смрт на возраст од 25 години. Иако изгледало невозможно, неговиот талент, моќните текстови и револуционерниот начин на размислување, го претворија во културна икона чие наследство продолжува да опстојува долго по неговото заминување од овој свет. Улоги:Деметриус Ѓип Јр., Данаи Гурира, Катерина Грахам. „Автомобили 3“- анимиран, комедија, авантура, 2017. (Сала 8 – 15:45, Сала 7 – 16:30) Содржина:Засенет од новата генерација брзи тркачи автомобили, легендарниот Лајтнинг Меквин е оттурнат од спортот којшто најмногу го сака. За да се врати во игра, ќе му биде потребна помош од млад техничар со неговиот план за ...
сите 20 | | | веќе видена

На 63. годишна возраст Кристи Бринкли изгледа одлично,а најновите фотографии на кои позира за Social Life покажуваат дека годините за неа се само бројка. Поранешниот супермодел позира во костими за капење, но и гола криејќи се зад палмин лист. Новата фотосесија доаѓа неколку месеци по позирањето со ќерките за Sports Illustrated Swimsuit.
сите 2 | | | веќе видена

Француската музичка ѕвезда во подем Барбара Велден паднала и починала среде настап на фестивал. Причината за смртта уште не е потврдена, но постои сомнение дека ја удрило струја, по што добила срцев удар. Велден (36) годинава го објавила првиот албум и добила награда за најдобар млад талент. Истрагата е во тек и полицијата засега не објавува никакви детали. Пејачката, која настапувала заедно со пијанист и гитарист, била среде турнеја и во подем на кариерата. Со музика почнала да се занимава откако се откажала од кариерата како циркуска ѕвезда.
сите 6 | | | веќе видена

Аренби пејачот Ашер и исплатил 1,1 милион долари на бившата девојка согласно спогодбата откако таа го тужела бидејќи ја заразил со херпес. Според судските документи, Ашер се заразил со неизлечивата сексуално пренослива болест во периодот меѓу 2009. и 2010. година. Во тужбата стоело дека пејачот имал незаштитен сексуален однос со девојката без да и каже дека ја има инфекцијата. Согласно законот на Калифорнија, каде живее Ашер, свесното пренесување на сексуално пренослива болест се смета за кривично дело. Пејачот негирал дека има херпес, покрај видливите симптоми, стоело во судските документи. На неговата поранешна партнерка подоцна и бил дијагностициран генитален херпес. Ашер во периодот меѓу 2011. и 2012. година ги платил лекарските трошоци за бившата, во висина од 2.754 долари, откако лекар потврдил дека тој ја заразил со болеста. Пејачот се заразил со болеста во периодот кога се разведувал од сопругата Тамека Фостер која го напуштила бидејќи ја изневерувал. Ашер од бившата сопруга, Темека Фостер се развел ...
сите 11 | | | веќе видена

Очајната домаќинка детството го памти по ужасна траума. Имено, кога имала само седум години била силувана од вујкото. Глумицата во 2002. година на суд сведочела против силувачот Уште во детството одлучила дека ужасната тајна не смее да излезе од четирите ѕидови на семејната куќа. Убава, славна и успешна, но несреќна поради траумата која ја прогонувала поголемиот дел од животот – тоа е приказната на Тери Хачер (52). Имено, глумицата раскажала како нејзиниот вујко ја злоставувал кога имала седум години. „Бев убедена дека тоа е моја вина и бев лута на себе поради она што ми се случи, па никому не му раскажав за тоа и се чував во себе“ раскажала Тери. Иако молчела нејзината мајка забележала дека чудно се однесува во близина на својот вујко па инстинктот ја натерал ќерка си да ја држи подалеку од него. Малечката Тери на мајка си и кажала дека е се во ред бидејќи се плашела од последиците. „Размислував дали сум луда, дали сето тоа е во мојата глава:На жртвите им е полесно да веруваат дека сето тоа е плод на ...
сите 7 | | | веќе видена

Забавувањето на австралискиот тенисер Ник Киргиос во ноќен клуб во Лондон со атрактивни девојки не минал неказнето од неговата девојка, Австралијанката со хрватско потекло, Ајла Томлјановиќ, исто така тенисерка. Имено, контроверзниот Австралијанец по брзото испаѓање од Вимблдон, во раната фаза на турнирот, одлучил во еден ноќен клуб да се забавува со две 18 годишни тенисерки. А потоа, секако, тоа го дознала и девојката Ајла. Таа реагирала како и секоја лута и разочарана девојка – го избришала својот профил на Инстаграм. Бргу повторно го активирала, но без ниту една заедничка фотографија. Освен тоа, повеќе не го следи профилот на Ник, што многумина го протолкувале како крај на нивната врска. Девојките кои биле со него таа вечер тврдел дека немало ништо помеѓу нив, туку дека само пријателски биле во неколку клубови и се забавувале.
| | веќе видена

Пејачот се појавил во првата епизода од мегапопуларната серија „Игри на престолите“. Неговото појавувње на многумина им пречело па го нвредувале на социјалните мрежи „Улогата на Ед Ширан ме одвлече од светот на серијата, а неговата фризура од 2016. година помогна во тоа“ коментирал еден од многубројните Тв гледачи. „Убава песна, не сум ја слушнала до сега“ им вели Арија Старк на групата војници во првата епизода на седмата сезона на „Игри на престолите“. „Нова е“ одговара еден од војниците кого го игра популарниот пејач Ед Ширан. *SPOILER ALERT* “That’s a pretty song. I’ve never heard it before.” Watch @EdSheeran ​ in the premiere episode of #GoTS7 . pic.twitter.com/YbADfWqng1 — Game Of Thrones (@GameOfThrones) July 18, 2017 Обожавателите на серијата се разочарани со настапот на британскиот музичар и социјалните мрежи ги преплавиле со негативни коментари. Сметаат дека пејачот ја нарушил средновековната атмосфера на серијата. Тој не им изгледа како некој кој седи околу логорски оган. „Што се случило?“ ...
| | веќе видена

Бергузар Корел и Халит Ергенц со седумгодишниот син Али се на море,а обожвателите ги снимиле и за време на излегувањето при што глумицата покажала колку убаво пее. Бергузер Корел и Халит Ергенц домашната публика ја освоиле со љубовната приказна на своите ликови на Шехерезда и Онур во серијата „1001 ноќ“, а симпатиите на публиката станале уште поголеми кога откриле дека и во приватен живот се вљубени. Двојката е заедно десет години, а неодамна повторно снимале заедно и тоа серијата „Ранета љубов“ која се емитувала на RTL. Нивниот однос имал многу успешни но и грди моменти но се чини дека и понатаму се вљубени како првиот ден. Тоа го потврдуват и фотографиите од летувањето кое го минуваат со својот седумгодишен син Али.
сите 3 | | | веќе видена

next