Откако во март почнала да се забавува со маркантниот играч на безбол, Алекс Родригез, 48. годишната глумица и пејачка Џенифер Лопез, изгледа подобро од било кога и буквално блеска. А, тоа уште еднаш го покажала синоќа во Мајами, на прославата на својот но и роденденот на својот избраник.Имено пејачката денес слави 48. роденден, додека нејзиниот дечко на 27. јули ќе наполни 42. години. Иако, претпоставуваме дека синоќешната била една од неколкуте прослави, Џенифер се дотерала и блескала во црниот прозирен мини фустан, со гигантски птици кои ги покривале стратешките делови. Совршено испегланата коса, беспрекорен мејк-ап, големи обетки кои не ги симнува уште од почетокот на кариерата и многу високи, црни сандали биле нејзин избор за таа вечер, додека Алекс блескал во елегантен син костум. Вљубената двојка на Инстаграм заработила многу лајкови и коментари каде обожавателите им порачале дека се еден од најубавите селебрити парови и дека им е мило што имаат големи насмевки на лицата.
сите 18 | | | веќе видена

Манекенката Адријана Лима веќе некое време е во врска со писателот Метин Хара Двојката се запознала во Истанбул, на 11. јуни, за време на промоцијата на неговата книга. Кога славната Лима „бил фатена“ со Метин, многумина биле разочарани со нејзиниот избор, со оглед на тоа какви „фраери“ шетала пред него. Но, Адријана Лима го објавила првото селфи со новиот дечко, а со коментарот многумина и воодушевила. „Јас избирам љубов“ напишала манекенката, а нејзинта порака предизвикала коментари со воодушевување.
сите 10 | | | веќе видена

13:49 Prva Plus „Карпа“(акција, авантура, трилер 1996) Содржина: Стенли Гудшип е стручњак за хемиско оружје кој треба да реши задача каква никогаш немал. Полуден генерал на морнаричките Фоки, Френсис Хамел, држи голема група туристи, како заложници на напуштениот и непристапен остров каде што е затворот Алкатраз. Тој и неговите луѓе се закануваат дека на Сан Франциско ќе фрлат бомба со смртоносен гас, доколку на семејствата на настраданите во операциите им се исплати воена штета од 100. милиони долари. Гудшип мора да работи со бивш британски шпион, Џон Патрик мејсон, единствен човек кој успеал да избега од Алкатраз во надеж дека неговото искуство ќе биде од корист во оваа деликатна ситуација… Улоги: Шон Конери, Николас Кејџ, Ед Харис, Џон Спенсер… 14:45 CineStar TV „Петтиот елемент“(акција, авантура 1997) Содржина: Научник и свет човек, Виктор Корнелиус, тврди дека за да се спаси животот на земјата четири волшебни камени кои ја претставуваат земјата, ветарот, огинот и водата, треба да се соединат со петтиот ...
сите 15 | | | веќе видена

19:15 „Доушник“ – документарна драма, трилер, 2009 Содржина: “Доушник” е вистинска приказна за еден доктор на науки кој во почетокот на 90-тите години многу брзо дошол до висока позиција во компанијата кадешто работи. Сепак, тој еден ден разбира дека компанијата не игра чесно и станува најпрвин доушник а потоа и еден од најистакнатите извршни директори кои некогаш се свртеле против својот работодавач, во историјата на САД. Целата ситуација носи сериозни последици… Режија: Стивен Содерберг. Улоги: Мет Дајмон, Скот Бакула. 22:05 „Шест начини да умреш“-криминалистички, трилер, 2015 Содржина: Сони Сандаун Гарсиа за колумбиските картели е врвен дистрибутер на наркотици во Северна Америка.Тој има креирано најдобра и најпродуктивна дистрибуција уште од ерата на кокаинските каубои. Џон Ди е човек со мистерии. Неговиот идентитет и историја се непознати. Се’ што знаеме е дека го сака Сони Сандаун Гарсиа мртов и два метри под земја. Но, пред да го направи тоа тој сака Сони да ја почувствува секој работа поради која тој ...
сите 16 | | | веќе видена

И’ додека управата на ПСЖ истражува може ли на Барса да и уплати 222. милиони евра преку инвестицискиот фонд кој е сопственик на клубот, Меси можеби одговорил на прашањето дали соиграчите успеале да го убедат Неимар да остане Лео Месо на Инстаграм имал многу фотографии со Неимар, а сега нема ниту една. Сите ги избришал, а останале фотографии со Суарез, Пике, Ракитиќ, Иниеста… Зошто Меси ги тргнал сите фотографии на кои е Неимар? Аргентинецот и Бразилецот на терен можеле да се најдат еден со друг и ако имаат затворени очи, а биле блиски и вон тревникот. Шпанска Марка пишува дека соиграчите се обиделе да го наговорат Неимар да остане, а овој потег на Меси би можел да биде одговор на прашањето дали успеале во тоа. Марка, најугледниот шпански спортски весник кој дневно го читаат повеќе од два милиони Шпанци, пишува дека управата на ПСЖ истражува може ли на Барса да и уплати 222. милиони евра преку инвестицискиот фонд,’Oryx Qatar Sports Investments’, кој е сопственик на парискиот клуб, а да не го прекрши Уефиниот ...
сите 16 | | | веќе видена

Ева Лонгорија минатата година се омажи по трет пат за сопственик на мексиканска ТВ компанија и ужива во заедничките патувања со својот сопруг, шармантниот бизнисмен Хосе Бастон. По се изгледа на оваа убавица, складниот приватен живот многу и одговара, а тоа го докажуваат и последните фотографии од плажа, кои откриваат дека актерката се запуштила. Ева, позната по беспрекорната линија, овој пат го прошетала стомакот, кој не можела да го „прибере“ во бикини. Нејзините обожаватели прво мислеле дека станува збор за бременост, меѓутоа пивото кое го држи во раце, ги отфрлило овие тврдења.
сите 4 | | | веќе видена

Принцевите Вилијам и Хари си ја отвориле душата во досега најискреното интервју за нивната мајка, принцезата Дијана. Прв пат проговориле за својот однос со неа, а посебно потресен бил делот од интервјуто за нивниот последен телефонски разговор со мајката, неколку часови пред да го загуби животот во Париз. Како што рекле, цел живот ќе ги прогонува фактот дека разговорот бргу го прекинале бидејќи брзале да го продолжат играњето со роднините Филип и Зара Филипс. Тогаш 15. годишниот Вилијам и 12. годишниот Хари се наоѓале во шкотскиот Балморал, додека Дијана бил во Франција со љубовникот Доди Ал Фаед, синот на бизнисмен и сопственик на лондонскиот „Хародс“, Мохамед Ал Фаед.Синовите не ја виделе еден месец, а требало да се сретнат наредниот ден во Лондон. Петминутниот телефонски разговор бил нивниот последен разговор. „Мислам дека јас и Хари очајнички се трудевме да го завршиме. Да знаев што ќе се случи не би го направил тоа. Тој разговор остана врежан во моите сеќавања“ рекол Вилијам. Со насмевка рекол дека се ...
сите 26 | | | веќе видена

16:00 „Трапавко и Муле“ – акција, авантура, 2003 Содржина: Кој го украде генијалниот изум на докторот Бактерио? Нескротливите агенти Мортадело и Филимон одат во борба против глобалниот непријател. Режија: Хавиер Фесер. Улоги: Бенито Покино, Доминик Пинон. 22:10 „Убиствена љубов“ – романтична комедија, 2014 Содржина: Само Рики нема девојка но со малку помош од пријателите, секирата му паѓа в мед. Но се има цена а љубовта со преубавата Данита, бара жртви… Режија: Рики Блит. Улоги: Џон Краер, Стефани Шостак.
сите 23 | | | веќе видена

15:50 CineStar TV „Големото синило“(акција, авантура, драма 1988) Содржина: Енцо и Жак се долгогодишни пријатели. Пријателството започнало во детството на Медитеранот и оттогаш ги врзува незаситна љубов кон ронењето. Откако татко му на Жак, при едно ронење умрел, момците го загубиле контактот. Неколку години подоцна, убава новинарка, Џоан, оди да пишува за Жак, кој работи за група научници. Се вљубуваат, но не се запознаваат добро. Набргу потоа, дознава дека ќе има натпревар за ронење во Таормини, Италија. За да повторно го види Жак таа измислува приакзна колку е тоа важно за читателите и компанијата ја испраќа на службено патување… Улоги: Росана Аркет, Жан-Марк Бар, Жан Рено, Пол Шренер. 16:40 RTL „Ѕвездени патеки“ (научна фантастика, 2009) Содржина: Најголемата авантура на сите времиња почнува со „Ѕвездени патеки”, неверојатна приказна за првото патување и за пристигнувањето на младиот екипаж на најнапредниот вселенски брод на сите времиња- Ентерпрајз. За време на ова неверојатно патување кое изобилува со ...
сите 23 | | | веќе видена

Во недела во 11:30, во продукција на „Кат Медиа“,на ТВ АЛФА можете да проследите нова епизода од КВАДРАТ – емисија за урбаното живеење. И низ најновата епизода ќе ве води Ана Николовска. Во најновото издание на „КВАДРАТ“ – инспирација, совет, идеја, тренд се’ што во треба за уредување на домот – меѓу другото ќе можете да видите: – трендови кои ќе ја одбележат оваа сезона на мебелот но и колку тие треба да се следат – совети од архитект Елена Мартиновска – неколку иновации кои ќе ја разубават вашата бања – „вок ин“ гардеробери – совршени за мали станови – како удобно да се живее во 15 м2 – неверојатно но вистинито – скриена кујна која ќе ви обезбеди секогаш уреден дом но и максиумум искористливост на просторот – видете ја најскапата куќа на Беверли Хилс но и преносливата куќа…
сите 4 | | | веќе видена

Причината за смртта е непозната а телото на глумецот го пронашле собарки во еден хотел во калифорнискиот Пало Алто, каде отседнал, по лесната операција на грбот. Џон Херд, кого многумина го памтат по улогите во филмовите „Сам дома“ и „Гладијатор“ починал во 73. година. Причината за смртта сеуште не е позната.Телото на глумецот го пронашле собарки во еден хотел во калифорнискиот Пало Алто, каде отседнал, по лесната операција на грбот. Негови најпознати улоги се токму оние кои ги одиграл во оригиналот и продолжувањето на филмот „Сам дома“. После големиот успех Џон Херд се појавил и во „Случајот Пеликан“,„Before and After“ и „Snake Eyes“, а имал и гостувачки улоги во сериите „Модерно семејство“, „Семејството Сопрано“, „Бегство од затвор“ како и „CSI: Crime Scene Investigation“. Неславна улога имал во филмот „Sharknado“ каде глумел со Тара Раид. Но, како што најавил, наредната година на публиката ќе и претстави многу нови проекти. Кога станува збор за приватниот живот, бил доста турбулентен. Херд има четири ...
сите 21 | | | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) моментално ужива во годишниот одмор со семејството, а фотографијата која ја објавил нејзиниот син Виктор (19) многумина воодушевила. Имено, тој на социјалните мрежи споделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело. Судејќи според виденото, на Брена на „линијата“ можат да и позавидат и двојно помлади колешки. Да потсетиме, пејачката и нејзиниот сопруг Боба Живоиновиќ неодамна ќе останеле без јахтата од 100.000 евра, кој била во пристаништето во Риека, во Хрватска. Јахтата на Брена била мета на кратци кои планирале да ја украдат и малку да се возат по Јадран.
сите 46 | | | веќе видена

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ на своите фанови им испратил моќна порака, а таа посебно се однесува на машкиот дел од популацијата. Ибрахимовиќ на својот Инстаграм профил поставил видео кое израдувало голем број негови фанови.Швеѓанинот ставил снимка на кое го јакне оперираното колено и испратил моќна порка. „Силата без контрола не значи ништо“ стои во описот на видеото кое го поставил Златан Ибрахимовиќ.
сите 13 | | | веќе видена

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал ја одбил специјалната покана за учество на турнирот во Хамбург вредна 500.000 евра. Надал одлучил да направи пауза до Роџерс купот кој почнува на 7. август, иако учеството на турнирот во Германија можело да му го донесе првото место на АТП листата, во случај на триумф. Надал се наоѓа на второто место на АТП листата со 285 бодови помалку од Енди Мреј, а турнирот во Хамбург носел 500 поени. Сега за бројот 1 му е потребно полуфинале или рана елиминација на Мареј во некој од наредните турнири. Но, со оглед на тоа дека Мареј најави операција на колкот се чини дека американската турнеја ќе донесе значителни промени на АТП листата.
сите 10 | | | веќе видена

Прекарот Цуне го добил поради реченицата што често ја користела неговата мајка: „Оди, мајка да те цуне (бакне)“. Доајенот на српската староградска и народна музика, Предраг Гојковиќ – Цуне починал вчера на 85-годишна возраст, јавуваат српските медиуми. Гојковиќ е роден во 1932 година во селото Брзан во Шумадија. По завршувањето на средното образование во Белград, се запишал на Трговската академија, но никогаш не ја завршил, посветувајќи се на својата најголема љубов – музиката. Својата слава покрај со изведбата на староградски песни, Цуне ја стекнал и со интерпретацијата на народна музика, севдалинки, но и забавни и мексикански песни. Прекарот Цуне го добил поради реченицата што често ја користела неговата мајка: „Оди, мајка да те цуне (бакне)“.
сите 13 | | | веќе видена

Светските медиуми денес ја пренесуваат веста дека брзилскиот фудбалер, инаку член на Барселона, ќе биде нов играч на ПСЖ, а пишувањата ги потврдил и францускиот весник Ле Паризиен. Според него, Бразилецот веќе ги информирал своите соиграчи за одлуката, се простил со нив и почнал да се подготвува за пат во Париз. Со ПСЖ треба да потпише договор на пет години за неделна плата од чисти 596 илјади фунти. По сето ова, тврди Ле Паризиен, раководството и стручниот штаб на Барселона веќе се помириле со ситуацијата и не се ни обидуваат да го убедат Неимар да остане. Но, затоа, со парите што ќе ги добијат за него, планираат реконструкција на тимот, односно трансфери на барем две мега-ѕвезди. Како што е познато, ПСЖ ќе плати најмалку 222. милиони евра за Неимар, а Барса ќе се обиде да ги донесе своите две големи желби – Кутињо и Пауло Дибала. Нивната цена се проценува на нешто над 100. милиони евра, па Барселона од целата работа може да излезе и посилна. Можно е да дојде само еден од нив, а во тој случај, тоа ќе биде ...
сите 24 | | | веќе видена

Од недела, 23. јули, на малите екрани пристигнува фалената серија „E-ring“. ТВ серијата ги следи случувањата во најдобро чуваната американска тврдина – Пентагон. Драмската серија „E-ring“ е инспирирана со искуствата на извршниот продуцент Кен Робинсон, воен аналитичр на CNN, кој минал 20. години во војска и одлучил некои искуства да преточи во серија. Робинсон учествувал во тајните воени оперции за Средишната обавештајна агенција на САД (ЦИА) и неколку години минал во Пентагон. Секоја воена акција во светот треба да биде одобрена и испланирана во „E-Ring“, најважниот сектор во Пентагон, задолжен за воени мисии. Јан Тишневски (Бенјамин Брат), бивши командант на Делта форс, специјални сили на американската војска, ја презел работата на помошникот на полковникот Ели МекНулти (Денис Хупер). МекНулти е задолжен за специјалните операции (SOD – Special Operations Division),тој ги планира и координира тајните акции на САД, но и специјални воени операции ширум светот. Џим сега мора да се соочи со друг вид работа, во ...
| | веќе видена

15:45 CineStar Action „Град на брегот“(драма, криминалистички, 2002) Содржина: Винсент е човек кој проживува срамно детство, откако неговиот татко е осуден за убиство, киднапирање и обид за уцена. Винсент го усвоиле полицајци кои го привеле неговиот татко и тој станува признат детектив. Меѓутоа, последиците од срамното детство оставиле трага. Тој почнува да го злоставува своето семејство, а потао ги напушта сопругата и синот. Во моментот кога оваа приказна започнува се чини дека минатото повеќе не го прогонува. Има успешна врска со една жена. Меѓутоа,неговиот живот уште еднаш се наоѓа пред распад кога неговиот партнер ќе биде брутално убиен. Главен осомничен е синот на Винсент. Винсент е убеден во вината на својот син. Знаејќи што им се случува на убијците на полицајци, тргнува во потрага по проблематичното момче со цел да го приведе пред да го уловат неговите колеги, полицајци… Улоги: Роберт Де Ниро, Френсис Мек Дорманд, Џејмс Франко, Елиза Душку, Вилијам Форсајт. 15:50 CineStar Premiere 1 „Жени“(комедија, ...
сите 20 | | | веќе видена

21:35 CineStar Premiere 1:„Добри момци“ (акција, трилер, 2016) Содржина: Детективи истражуваат наводно самоубиство на порно ѕвезда во Лос Ангелес во 70. ттите години и откриваат завера. Приватниот детектив Холнд Марч (Рајан Гослинг) и изнајмениот изнудувач Џексон Хејли (Расел Кроу) се приморани да работат заедно за да го решат случајот на исчезната девојка и нејзината поврзаност со смртта на порно ѕвездата. Во текот на истрагата откриваат шокантна завера кој води до највисоките центри на моќ. Режија: Шејн Блејк Улоги: Рајан Гослинг, Расел Кроу, Ким Бесинџер, Мет Бумер, Маргарет Куали. Шејн Блејк, режисер и сценарист на „Iron Man 3“ ни донесува интригантна приказна за детективот кој истражува наводно самоубиство на порно ѕвезда во Лос Ангелес во 70. ттите години – „The Nice Guys“ – 22. јули во 21:35 часот na CineStar TV Premiere 1.
сите 9 | | | веќе видена

20:15 „Украдени зборови“ – драма,романса, 2012 Содржина: Приказна за младиот писател Рори Џансен кој oчајнички сака да стане славен. Тој не успева да наиде на разбирање и интерес кај издавачот, и неговиот ентузијазам и сигурноста што ги има полека исчезнуваат, што дополнително влијае на неговиот личен, но и брачен живот. Во Париз, каде што заминува на меден месец со сопругата, случајно, во една антикварница купува чанта, во која, откако се враќа во САД пронаоѓа пожолтени страници од еден роман што никогаш не бил објавен. Очајнички и со желба да се докаже пред себе, но и пред сопругата, целата приказна Рори ја претставува како своја, а таа е автобиографска, која зборува за животот на еден млад Американец во поствоен Париз, за неговиот брак, животните битки, надежи и разочарувања. Додека минатото го прогонува, тој станува литературна ѕвезда во подем и е принуден да се соочи со високата цена што мора да ја плати за крадење туѓ труд. Основните човечки вредности Рори ги запоставува поради личниот успех и болната ...
сите 16 | | | веќе видена

next