Неимар со Барселона е на подготовки во Америка. Големиот љубител на патики го посетил култниот дуќан во Лос Ангелес. Таму за 15. пара платил 18. илјади евра „SNEAKERHEAD“. На обожавателите на патики не треба да им се објаснува тој поим. Станува збор за лице кое споменатите патики и тоа посебно оние раритетните, култни и скапи, ги чува и внимателно собира, како што тоа го прават колекционерите на книги, стрипови, плочи… Неимар, секако, спаѓа меѓу фановите на патики. Тоа го докажал со „пазарењето“ во култниот дуќан со спортски обувки „Флајт клуб“ во Лос Ангелес. Одењето со Барселона на подготовки го искористил за збогатување на ионака импресивната колекција патики, па за помалку од половина час од полиците на продавницата тргнал примероци во вредност од 18. илјади долари.Наведениот износ го потрошил за само 15. пара патики. За Неимар тоа не претставув никаков удар на буџетот. Во Барселона годишно заработува 10. милиони евра, а ако, како што се нагаѓа премине во ПСЖ, зарботувачката ќе му биде тројно поголема. ...
сите 25 | | | веќе видена

Натпреварувањето за „Песна на Евровизија“ во 2018. година ќе се одржи во Лисабон, објавиле организаторите и португалската телевизиска куќа РТП. Финалната вечер ќе се одржи на 12. мај во „Мео Арена“ која се наоѓа на брегот на реката Тејо, додека полуфиналните вечери се предвидени за 8. и 10. мај. Португалија го заработила правото на домаќин со победата на Салвадоре Собрал на годинешното натпреварување во Киев, каде победил со песната „Amar Pelos Dois” (Љубов за двајца). Лисабон го добил домаќинството за кое се натпреварувале уште четири португалски градови: Брага, Гондомар, Гуимарес и Санта Мариа де Феира. „Понудата на Лисабон беше пробен пример и се радуваме што ќе работиме заедно и ќе настојуваме првото домаќинство на Португалија да го направиме највозбудливо евровизиско натпреварување досега“ изјавил извршниот супервизор на натпреварувањето Јон Ола Санд.
сите 15 | | | веќе видена

По Роберт Де Ниро воздивнувале генерации жени ширум светот, но тој во 1997. година ја избрал стјуардесата Грејс Хајвотер. Мет Дејмон се оженил со келнерка Иако многу познати за животни сопатници избираат свои колеги, тоа не мора секогаш да биде правило. Овие холивудски ѕвезди избрале партнери кои се обични смртници и ден денес се во среќен брак. Роберт Де Ниро и Грејс Хајвотер По него воздивнувале генерации жени ширум светот, но тој во 1997. година ја избрал Грејс Хајвотер (62). Таа била стјуардеса, а се запознале во авион. Нивниот прв син, Елиот, е роден една година подоцна.Заветите ги обновиле во 2004. година и малку подоцна ја добиле ќерката Хелен, со помош на сурогат мајка. Мет Дејмон и Луциана Баросо Славниот американски глумец својата љубов ја запознал во 2003. година, кога работела како келнерка, а своето судбоносно „ДА“ го изговориле две години подоцна. Николас Кејџ и Алис Ким Оскаровецот Николас Кејџ (53) својата сегашна сопруга Алис Ким ја запознал во еден јапонски ресторан во Лос Ангелес. Била ...
сите 18 | | | веќе видена

Се разведува Софиа Вергара или не? Прашање кое со месеци се провлекува по жолтиот печат, а врв на се била недамнешната насловна страна на магазинот „Star“ на која Софиа е без својата бурма. Со бомбастичен наслов „Готово е“ весниците секако го постигнале посакуваниот тираж, но и Софиа и нејзиниот сопруг Џо Манганиело тврдат:„Тоа се глупости!“ „Не се заморуваме со тоа. Што можеме? Тоа е забава за весниците!“ рекла Софиа, ѕвезда на тв серијата „Модерно семејство“. Не избирала зборови за уредникот на магазинот „Star“. „Тој е идиот“ изјавила глумицата а нејзиниот сопруг објаснил дека фотографијата на која Софиа е без бурма е фотошопирана. „На фотографијата и го избришале прстенот. Водени се со ѓубре информации. Направете му на светот услуга и не купувјте такви весници“ порачал Џо и така соопштил дека во нивниот 18. месечен брачен живот се’ е како што треба. А,дали штима и се’ во серијата „Модерно семејство“ во која игра Софиа Вергара можете да дознаете секој работен ден во доцнавечерниот термин на RTL2.
сите 4 | | | веќе видена

Од глумецот Андрија Милошевиќ сме навикнати на забавни изјави, смешни видеа и подеднакво урнебесни фотографии на неговиот Инстаграм профил. Моментално, еден од омилените глумци во регионот освен во шегите подеднакво вешто се снаоѓа и во кујната. Имено, Андрија кого можете да го гледате на „24 вести“ во серијата „Андрија и Анѓелка“ објавил фотогрфија на која подготвува печење, а покрај неа ја ставил и познатата поговорка „Готвачке помалку зборувај… Секако дека Андрија собрал само зборови на пофалба, а колку е всушност спретен во кујната најдобро знае неговата девојка Александра Томиќ. Токму како што најдобро знае дали секоја мајка би го посакала за зет. Ако може да се суди според Инстаграм одговорот е потврден.
сите 5 | | | веќе видена

12:45 FOX Movies „40 години а невин“(комедија, љубовен, 2005) Содржина: Енди Стицер е 40. годишник кој постигнал многу малку во својот живот. Има лесен живот -печатење сметки во електронска продавница, удобен стан, добри пријатели, пристојно однесување и горд е на колекциите акциони фигурички и стрипови. Но, има нешто што не направил – нешто што мноштвото негови врсници одамна го направиле и тоа многу пати. Пријателите на Енди сметаат дека нивна должност е да му помогнат да излезе од таа грда ситуација и многу се трудат на својот пријател да му помогнат да ја загуби невиноста. Улоги: Стиви Карел, Кетрин Кинер, Пол Руд, Романи Малко, Сет Роџен. 14:30 Prva Plus „Посредници“(комедија, криминалистички, драма 2010) Содржина: Во 1995. година сите имале видеорекордери, музиката се продавала во продавниците за плочи, а светската компјутерска мрежа била ново откритие. Деловниот човек Џек Харис имал совршен живот – прекрасно семејство и успешна кариера во решавањето на проблемите на разни компании. А тогаш ги запознал ...
сите 23 | | | веќе видена

19:15 Телма „Игранка“ – комедија, 2007 Содржина: Филмот ги следи животите на три двојки чиишто врски се испреплетени преку танцот. Комедија за страста, болката во срцето и надежта која ги поврзува саканите. Режија: МекКеј Дајнс. Улоги: Мајкл Флин, Џојс Коен. 20:36 МТВ „Истрага“ – акција,трилер, 2016 Содржина: Испитувачот на ФБИ (Адам Коупленд) и специјалистот по информатичка технологија( Ц.Џ. Пери) имат многу важна задача и осмислуваат извонреден криминален план за да ја откријат вистинската цел на злосторникот. Откако ФБИ добива закана со која е загрозен целиот град, тие двајца започнуваат серија на умствени игри со брилијантниот криминалец, очајно тркајќи се со времето за да стигнат до целта, а воедно да заштитат илјадници животи. Коупленд и Пери се ненадминливи во овој возбудлив трилер доведувајќи нѐ до работ на неизвесност. Режија: Стивен Рејнолдс Улоги: Ц. Џ. Пери, Џулија Бенсон, Адам Коупленд 22:05 Телма „Убијци на фазани“ – мистерија, криминалистички,2014 Содржина: Детективот Карл е убеден дека група ...
сите 20 | | | веќе видена

Новиот, 25-ти филм за тајниот агент 007 во службата на Нејзиното Височество Џејмс Бонд, ќе се појави во кината во 2019. година, пишува магазинот Variety кој се повикува на објавата на студијата „Metro-Goldwyn-Mayer“ и „Eon Productions“ објавено на официјалната страница на франшизата. Според соопштението, новиот филм за „агентот со лиценца за убиство“ ќе биде прикажан на 8. ноември 2019. година во САД, по „традиционалното претходно прикажување во Велика Британија и остатокот од светот“. Во овој момент неизвесно е кој ќе ја толкува улогата на Џејмс Бонд како и името на режисерот, а во објавата се наведува дека поединостите ќе бидат соопштени подоцна. Познати се засега само сценаристите, Нил Парвис и Роберт Вејд, како и на продуцентите Мајкл Вилсон и Барбара Броколи. Во американските медиуми започнале шпекулирањата дали Даниел Крег ќе продолжи во улогата на Агентот 007, кои траат уште од 2015. година, кога беше прикажано последното продолжение од франшизата. Британецот наводно изјавил дека завршил со улогата и ...
сите 9 | | | веќе видена

Серијата „Модерно семејство“ останува една од најпопуларните ТВ-комедии и по осум емитувани сезони. Децата од оваа серија веќе пораснаа, а каналот „ЕјБиСи“ веќе планира покачување на нивните хонорари. Според „Дедлајн“, постарите деца веќе потпишале договори за 9-та и 10-та сезона. Сара Хајланд, Ариел Винтер, Нолан Гулд и Рико Родригез веќе се полнолетни, а во серијата се веќе цели осум години. Нивниот хонорар се покачува за 150. илјади долари по епизода. Помладите актери, кои подоцна се приклучија во екипата, нема да имаат покачувања.
сите 15 | | | веќе видена

Кавгите и обвинувањата помеѓу актерот Џони Деп и агенцијата која му ги води финансиите дојдоа до судски епилог. И, додека странките меѓусебно се обвинуваат – агенцијата тврди дека Деп живее премногу расипнички,а актерот пак тврди дека тие лошо си ја работеле работата, медиумите ги пласираат информациите кои се најкарактеристични за овој спор. Компанијата „Менаџмент Груп“ (ТМГ), која до неодамна се грижела за финансиите на Џони Деп, го обвинила актерот дека води расипнички живот и дека троши по два милиони долари месечно за задоволување на своите каприци, наведувајќи како пример дека платил 7.000 долари за купување на кауч што бил користен во реалното шоу на сестрите Кардашијан. Се’ започнало кога, Деп поднел тужба против ТМГ со барање за исплата на оштета од 25. милони долари поради измама и негрижа. ТМГ на ова одговориле со противтужба, тврдејќи дека актерот трошел расипнички многу пари на куќи, авиони и уметнички дела и покрај предупредувањата на агентите за преголемите бизарни трошоци. Според ТМГ, меѓу ...
сите 14 | | | веќе видена

Риана (29) во филмот „Валериан и град на илјада планети“ отелотворува секси вонземјанка кој е танчерка во кабаре. На премиерата на филмот на црвениот тепих се прошетала со деколте од кое ретко кој можел да го сврти погледот. Кога Риана ќе се појави на црвениот тепих, модниот свет застанува. Пејачката на премиерата на филмот „Валериан и град на илјада планети“ во црвениот необичен фустан сите ги оставила без здив, особено поради деколтето кое не оставало многу простор за фантазија. Фустанот со необичен крој ги стегнал градите на Риана па фотката од нејзиното деколте ги обиколила таблоидите од цел свет. Пејачката покажала дека навистина има храброст да облече нешто што сакаат другите, но не смеат.
сите 7 | | | веќе видена

Она што Мајк Тајсон го минал за 50. години пет луѓе не би го поминале за цел живот.А, се’ започнало во раната младост, настаните кои оставиле длабока и неизбришлива трага на неговата психа Многумина го памтат како еден од најопасните боксери во историјата. Она што денес, 51. годишниот Мајк Тајсон му го донел на боксот кога се појавил и станал најмлад светски првак во тешка категорија досега не е видено. Сеел страв и трепер меѓу своите противници, а неговиот карактер некаде морал да се формира. Голем удел имало и стравичното силување кое го минал во младоста. Минал пат од дното до врвот и повторно до дното. Она што Мајк го минал во своите 50. години пет луѓе не би го минале за цел живот.А, се’ започнало во раната младост, настаните кои оставиле длабока и неизбришлива трага на неговата психа.Работи кои повеќето луѓе би ги испратиле во лудило. Татко му го напуштил додека одел во основно училиште оставајќи ја неговата мајка со три деца. Животот му се променил, од темел, кога на возраст од 16. години останал и ...
сите 18 | | | веќе видена

И додека македонската музичка сцена минува некој „долготраен“ сон со „исфрлување на нови лица“ кои уште побргу ги снемува, и нема поголеми пријатни изненадувања „македонскиот Том Џонс“ продолжува да го работи тоа што го сака – да пее и да воодушевува со своите интерпретации. Ѓоко Ѓорчев годинава прославува 25 години на македонската естрадна сцена, а деновиве во родното Неготино работи на нов музички материјал, кој, како што вели, ќе го стави на албум. Овој пат тој ќе им даде свој белег на познатите светски арии и евергрини, а еден од нив ќе биде и познатата песна на Френк Синатра, „My way“, што е и работен наслов на неговиот нов носач на звук. Неодамна Ѓорчев сними и свои верзии на два музички бисера, најпознатата арија од мјузиклот „Фантомот од операта“ на композиторот Ендрју Лојд Вебер, која ја отпеа во дует со оперската пејачка Кристина Палија за која Владимир Дојчиновски го направи аранжманот, и темата „Caruso“ на легендарниот италијански кантавтор Лучио Дала, кои исто така ќе се најдат на албумот. На ...
сите 4 | | | веќе видена

14:10 CineStar Premiere 1 „Хачико:Приказна за кучето“(драма, семеен 200) Содржина: Оваа емотивна приказна е американска адаптација на јапонскиот филм за верното куче по име Хачико. Овој многу посебен пријател ќе го испраќа сопственикот до железничката станица кога oди на работа и ќе се враќа таму секое попладне да го чека. За жал, неговиот сопственик еден ден нема да се врати, бидејќи умира, а Хачико ќе остане да го чека секој ден, десет години. Во текот на неговите дневни посети Хачико ќе влијае на животите на многумина кои работат во близина и минуваат низ градскиот плоштад. Ќе ги научи луѓето на љубов, пожртвување и над се – безусловна предаденост. Улоги: Ричард Гир, Џоан Ален, Кери – Хиројаки Тагава, Сара Ромер, Џејсон Александер. 14:55 CineStar TV „Од Прада до без надеж“ (комедија, драма, љубовен 2011) Содржина: Современа латино верзија на романот на Џејн Остин, „Разум и чувствителност “.Две богати и размазени девојки остануваат без последен цент, кога ненадејно ќе им умре таткото.Приморани се да се ...
сите 15 | | | веќе видена

19:15 „Генијалец“ – драма, комедија, 2014 Содржина: Стрдајќи да изгради врска со останатите, тинејџер кој е гение за бројки за време на Олимпијадата по математика развива пријателство со млада девојка… Во светот кој тешко го разбира Натан наоѓа утеха во бројките. Од англиското предградие до Таипеи, ја осознава ирационалната страна на љубовта… Режија: Морган Метјус. Улоги: Аса Бтерфилд, Сали Хокинс, Раф Спал. 22:05 „Глорија“ – романтична драма, 2013 Содржина: По долги години, 58. годишната Глорија е повторно сингл и не и е лесно но набргу открива дека никогаш не е доцна за живот со полна пареа… Режија: Себастиан Леило. Улоги: Паулина Гарсија, Серхио Хернандез.
сите 6 | | | веќе видена

Ирина Шајк неодамна покажала феноменално тело, само неколку месеци после породувањето,а сега позирала гола. 31. годишната манекенка во март ја родила ќерката Леа Де Сеин, а неодамна позирала за насловна на шпанскиот „Вог“. На една од фотографиите Русинката е покриена само со кожна јакна додека на друга атрибутите ги крие со раце. Фотките се дело на славниот моден фотограф Марио Тестино, а некои од нив Ирина објавила на своите профили на социјалните мрежи и предизвикала воодушевување кај фановите и следбениците кои не можат да поверуваат дека родила пред четири месеци.
сите 6 | | | веќе видена

Смртта на глумецот Џон Херд на површина извлекла и многу негови скандали од приватниот живот. Глумецот кој во 72. година е пронајден мртов во хотел немал среќа во љубовта. Тогашната девојка и мајка на синот Џек, глумицата Мелиса Лео, Херд ја тепал. Кога го оставила и добила старателство над синот, Херд ги шпионирал, и провалувал во домот и го тепал новиот партнер се’ додека судот не издал забрана за приоѓање на Мелиса и нивниот син. „Ме казнуваат бидејќи ги посетувам саканите“ рекол тогаш Џон Херд. Втората сопруга Шерон го обвинила за смрта на нивниот син Макс. Откако Макс на 23. години починал од дрога, Шерон рекла дека тоа е „само поради тоа што цел живот му недостасувала татковска фигура“.Макс умрел осум месеци пред својот татко. Неколку ден пред смртта Херд ја оперирал кичмата, а се сомнева дека починал поради комбинација на премногу лекови против болки. „Се плашеше да не се навлече на таблетки, а на крајот веројатно тие го чинеа живот“ рекол пријател на семејството. Телото на глумецот го пронашле ...
сите 4 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер на Балканот, Новаќ Ѓоковиќ, ќе мора да мирува од шест до 12. недели, а после дополнителните прегледи ќе било јасно дали ќе мора да донесе важна одлука и да стави точка на оваа сезона. Лекарот на репрезентцијта на Србија, Зденко Милинковиќ и ортопедски хирург го прегедал повредениот лакт на Новак и бил прецизен во изјавата за српскиот печат. „Ноле мора на мирување од шест до 12. недели. На следниот преглед ќе се знае дали оваа проценка останува или се менува. Во тој период нема да смее да тренира со рекет, но ќе може да ги работи сите други сегменти, како што е кондицијата и слично. Секако, ќе има и одредена терапија“ рекол Милинковиќ. Со оглед на то што УС Опен почнува за пет недели а дека полуфиналето на Дејвис купот против Франција е за седум, јасно е дека се малечки шансите Новак да заигра на овие два настани. Доколку одлучи да се врати на теренот во продолжување на сезоната, тогаш има шанса Новак да го гледаме во Шангај, Париз и завршниот Мастерс во Лондон.
сите 59 | | | веќе видена

Легендарниот германски тенисер и бивш тренер на Новак Ѓоковиќ, Борис Бекер, бил опериран во болница во Базел . Бекер кој во септември ќе наполни 50. години се пофалил со фотографии од болница. „Би сакал да им се заблагодарам на доктор Валдербан и на госпоѓа Кнајбл. Благодарам! Имам (скоро) нов глужд“ порачал Бекер од болничкиот кревет. Но, поедини навивачи во коментарите на го штеделе Бекер, туку иронично прашувале како ќе ги плати трошоците за операција со оглед на тоа дека неодамна прогласил банкрот.
сите 9 | | | веќе видена

По скоро дведецениската пауза во Холивуд Мишел Фајфер како да почна да работи со забрзано темпо. По улогата во „Волшебник на лагите“ за ХБО, каде партнер и беше Роберт Де Ниро, веќе се спомнува новата улога на познатата актерка. Мишел Фајфер ќе игра во продолжението на филмот „Ant-Man“ (Ентмен, човекот мравка), соопштило студиото Марвел. Неа и е доделена улогата на Џенет ван Дајн, исчезнатата сопруга на јунакот Хенк Пим. Мајкл Даглас, Пол Рад, Еванџелин Лили исто така ќе имаат улоги во продолжението на филмот „Ant-Man and the Wasp“.
сите 3 | | | веќе видена

next