Мое Здравје

Долниот веш освен што ја прави убава, згодна и женствена, овозможува жената да се чувствува како вистинска божица на убавината. Градниците се едни од омилените ...
| | веќе видена

Валеријана (мачкина трева) е симбол за лек за лекување на нервни заболувања. Има силно дејство врз централниот нервен систем. Поседува седативно дејство и е ...
| | веќе видена

Македонецот Здравко Дејановиќ се искачи на врвот Анапурна 1 на Хималаите висок 8.091 метар, кој се смета за еден од најсмртоносните и најопасни врвови за ...
сите 31 | | | веќе видена

next