Мое Здравје

Кога ќе го испиете својот омилен чај, искористените вреќички и не мора да ги фрлате, туку употребете ги. Еве неколку совети каде можете да ги искористите употребените вреќички од чај. 1.За да биде месото помеко кога ќе го зготвите, треба да му се направи маринада ,во која ќе ставите искористена вреќичка од чај. Чајот ќе му даде посебен вкус на месото и ќе го направи посвежо и поубаво за печење. 2. Исчистете ги прозорите. Ќесите од чај ќе ги исчистат маснотиите и гадните наслаги од прозорците. 3. Внесете мирис во плакарите. Едноставно – ставете неколку исушени вреќички од чај, помеѓу облеката и чајот ќе помогне да се отстрани лошиот мирис. 4. Освежете ги теписите. Пред да усисате со правосмукалка, истресете ги вреќичките на тепихот, оставете да отстои така едно 10 минути, и после изметете. 5. Нахранете ги куќните растенија. Ставете го во земјата или едноставно попрскајте ја нејзината површината .
| | веќе видена

Пеѓите се нешто кое на секој кој ги има му сметаат. Скапите креми и козметички средства немаат секогаш ефект и понекогаш имаат само периодичен ефект. Овојпат потрудете се со нешто природно како што се магдонос или пак оцет. Од пегите и флеките на лицето можете да се ослободите и самите, со помош на магичното дејство на магдоносот. Несовршеностите на кожа, како дамките, се појавуваат на најизложените делови од телото поради различните надворешни фактори, но и поради стареењето, кога неправилната пигментација на кожата станува сѐ повидлива. Јаболковиот оцет, верувале или не, не е полезен само во кујната, туку претставува една од најдобрите природни козметички состојки кои ни се на располагање. Освен тоа оцетот е лесно достапен и ефтин. Употребата на оцет врз вашето лице е сигурна, со оглед на тоа дека се работи за природен производ. Меѓутоа, ако сакате најдобри резултати, ќе мора да го користите на вистинскиот начин. Јаболковиот оцет ги намалува порите. Отако ќе го измиете и исушите лицето, се што треба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Ајдучката трева е повеќегодишно коренско растение. Стеблата се прави, тенки, високи до 60 см, разгранети само на врвот. Листовите се двојно до тројно перести. Целото растение е покриено со сиви влакненца што му даваат сиво-белузлава боја. Цветовите се собрани во кошнички до 2 мм во дијаметар распоредени во штитовидни соцветија по врвовите на стеблата. Надворешните венечни ливчиња се бели, а внатрешните се жолто кафеави. Цвета од јуни до септември, а плод раѓа од август до ноември. Ајдучката трева е многу распространета кај нас, а особено ја има на планината Голак и Влаина. Таа е силен лек за јакнење на организмот. Ајдучката трева е тоник бидејќи го зголемува апетитот, ја подобрува функцијата на желудникот и цревата, ја стимулира жолчката, црниот дроб и панкреасот и го подобрува варењето на храната. Интересно е да се каже дека таа во себе содржи витамин К кој ги покачува факторите на коагулација и спречува крварења, па затоа се користи како хемостатик, односно лекување на крварења од сите внатрешни органи. ...
| | веќе видена

Псоријазата е многу честа кожна болест, која ја карактеризира појава на црвени плаки покриени со сребрено-бели наслаги на кожата. Во западните индустријализирани земји се јавува со инциденца од 1,5% до 5%. Еднакво се зафатени двата пола, но болеста првпат може да се манифестира во детството или во доцните години од животот. Во повеќето случаи болеста има хроничен тек, но веројатно се наследува предиспозиција за јавување псоријатични лезии. Псоријазата не е ниту алергија, ниту заразна болест. Масло против псоријаза Литарско шише наполнете го со цвет од кантарион. Додадете една рака исечена ајдучка трева и цвет од невен, Ставете ладно цедено маслиново или сончогледово масло. Добро затворете го и оставете го на сонце на стои три недели. Потоа додадете 10 грама масло од клека и пет грама масло од лаванда. Откако ќе се заврши со правењето на овој рецепт, измешајте и процедете, па со добиеното масло мачкајте ги болните места два пати на ден. Секој ден исчистете ја кожата со чај од дабова кора, три до четири лажици ...
сите 2 | | | веќе видена

Ишијасот претставува болка во грбот која се спушта кон една од двете нозе, познат е уште како Лумбоишијалгија, а настанува со притискање на нервот ишијадикус, најдолгиот нерв во периферниот нервен систем , се протега од задникот до стапалата . Ишијасот настанува поради дегеративните промени и прераното стареење на дискусите меѓу прешлените , исто така настанува и поради неправилното одење и седење, носење на обувки на висока потпетица, истегнување на мускулите , подигнување на голем товар, вишок килограми . Оштетениот дискус и воспаление на седечкиот нерв може да предизвика ишијас. Најчести симптоми се болка и вкочанетост во лумбалниот предел на ’рбетот , кои вообичаено се јавуваат после некој напор, свиткување и подигнување товар. Болката од долниот дел на грбот се спушта преку колкот , задниот дел од надколеницата , преку подколеницата се до прстот од ногата . Болката може да биде тапа, силна и остра, привремена или постојана, а со зголемување при секој напор, кашлање, кивање и често е проследена со ...
| | веќе видена

Среќата и доброто расположение во денешно време се ретка појава. Луѓето бараат разни начини како да го поминат денот во позитивна атмосфера. Читаат книги, излегуваат со пријатели, да се дружат, работат напорно, но сепак понекогаш се случува тмурното расположение да ве држи во текот на целиот ден. Затоа понекогаш се случува, решението да биде во исхраната. Темно чоколадо Богато со флавоноидим кои го зголемуваат протокот на крв во мозокот. Темното чоколадо исто така, ендорфини, кои делуваат во насока на подобрување на расположението, исто како после физичка активност. Секогаш побарајте темно чоколадо со висок процент на какао и избегнувајте ги слатките кои изобилуваат со рафиниран шеќер. Лосос Витаминот Д го добиваме при изложеност на сончева светлина, меѓутоа, исто така можеме да го внесеме и преку некои намирници, како што е, на пример, лососот. Тој го зголемува нивото на серотин, хормонот на среќата. Ореви Оревите содржат огромни количини на омега -3 масни киселини, кои им се неопходни на мозочните клетки, ...
| | веќе видена

Брзото и лесно заморување треба да не загрижи. Телото на тој начин ни испраќа информации кои може да ги протолкуваме на следните начини: - Или сме во лоша кондиција, па аеробниот капацитет ни е слаб, односно слаба ни е силата на потрошувачката на кислород по кг телесна тежина. – Во прашање е некоја болест на срцето и крвните садови, нарушување на составот на крвта или намалена функција на штитната жлезда. – За почеток , без страв треба да почнеме со физички тренинзи и тоа со овие лековити физички активности : трипати неделно да вежбаме по 30 – 40 минути и во тој временски интервал да го повторуваме процесот: 3 минути вежба, 3 минути пауза. Притоа постојано треба да ја следиме работата на срцето, пулсот, со напомена дека за време на вежбањето пулсот не смее да биде повисок од 110 – 120 отчукувања во минута. По десет дена таков тренинг и ќе се видат резултатите. Тогаш, слободно можеме да ја исклучиме и слабата физичка кондиција како причина за нашето брзо заморување, па ако и натаму се јавува и не се ...
| | веќе видена

Еден од витамините, кој е многу важен за одржување на телесната равнотежа и општото здравје, а кој често е занемарен, е витамниот Б12 . Овој витамин е неопходен за нормално функционирање на средишниот нервен систем. Б12 е есенцијален витамин од витаминското семејство нарекувано и Б комплекс, кој учествува во различни процеси низ целото тело. Тоа е најголемиот и хемиски најкомплексниот витамин. Освен на нервниот систем, витаминот Б12 има благотворно, но и есенцијално дејство и на целиот организам. Учествува во синтезатана ДНК, во производството на нормални крвни зрнца, во метаболизмот на масните киселини и во намалувањето на нивото на хомецистеинот во крвта. ЗНАЦИ НА НЕДОСТАТОК НА ВИТАМИН Б12 Егзема, дерматитис, замор, лоша состојба на косата, слаба меморија и концентрација, анемија, иритираност и тензија. Покрај тоа, често пати се случува мускулите да бидат меки и да се чувствува болка. Намирници богати со витамин Б12 се: црвено месо, црн дроб, морска риба, морски плодови, млеко и млечни производи. За ...
сите 5 | | | веќе видена

Сончогледот е едногодишна билка, која може да достигне висина и до четири метри. Листовите се крупни, поединечни, со долги дршки и се налик на срце. На стеблото обично се развиваат 20-25 листови. На врвот од стеблото се развиваат цветовите. Постојат два вида на цветови: крупни цветови кои го формитаат жолтиот венец и ситни цветови кои го формираат плодот. Зрелиот сончоглед може да содржи до половина килограм семки. Семките на сончогледот се полни со магнезиум, кој е најдобра гаранција дека вашите коски ќе бидат здрави. Сончогледот ги спречува и грчевите и болките во мускулите, а богат е и со бакар, кој обезбедува флексибилност на коските и зглобовите. Со редовно консумирање на овие семки може да се спречи појава на артритис. Сончогледот е богат со витамин Б, кој обезбедува обнова на оштетените ќелии и и создава нови. Исто така тој го забрзува и метаболизмот, па доколку имате проблем сo столицата , редовно грицкајте сончоглед. За време на бременоста го обезбедува организмот со незаситени масни киселини, кои ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога носот ви е затнат од воспалени синуси , лесно може нормално да почнете да дишете со вшмркување ѓумбир во прав. Уште поефикасен е ако го сварите во вода и потоа инхалирате од пареата. Ѓумбирот е една од најпознатите билки на светот. Тој претставува ароматичен зачин и природен лек против широк спектар на заболувања. Ризомот, подземното стебло се користи како зачин во исхраната и наоѓа корист и во алтернативната медицина. Може да се користи во свежа форма, исушен, во прав или како сок или масло. Свежиот ѓумбир се користел како средство против повраќање, против кашлица и метеоризам (зголемени гасови во системот за варење), додека ѓумбир во прав го користеле како средство за смирување на абдоминалните болки, стомачни мачнини, лумбаго и против дијареа (проливи). Африканците го користат напитокот од ѓумбиров корен како добар афродизијак, додека жените од Нова Гвинеја го употребуваат коренот од ѓумбир како контрацептивно средство . Во Индија прават чај од свеж ѓумбир и го употребуваат како средство за смирување ...
| | веќе видена

Кајсијата е традиционално овошје на нашиве простори.Таа е мало дрво, високо 8-12 метри , со стебло до 40 см во дијаметар и густа широка крошна. Листовите му се овални, 5-9 см долги и 4-8 см широки, со заоблена основа, истакнати на врвот и ситно назабени по страните. Цветовите се 2-4,5 см во дијаметар, со пет бели до розеникави латици. Цветаат одделно или во парови, во рана пролет, пред лисјата. Плодот е налик на ситна праска, 1,5-2,5 см во дијаметар (па и поголем кај некои одгледувачи), со жолто-портокалова боја, црвеникави на страните, бидејки таму се најмногу изложени на сонце; површината им е мазна, со ситни, кадифени влакненца. Има 1 семка затворена во тврда лушпа. Кајсијата е добар извор на бета-каротин, па помага при инфекциите и кожните проблеми. Бета каротинот е еден од најпознатите антиоксиданси и исклучиво се наоѓа во растенијата. Тој се нарекува и „природен чадор за сонце“, бидејќи ја штити кожата од штетните ултравиолетови зраци, намалувајќи ја активноста на слободните радикали, кои настануваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Дијабетесот е хронично заболување кое се карактеризира со зголемени вредности на шеќер (гликоза) во крвта. Нивото на гликоза во крвта е контролирано од инсулинот, хормон кој се создава во панкреасот. Задача на инсулинот е да помага во придвижувањето на гликозата од крвта во клетките, каде се разложува и се добива енергија. Луѓето кои страдаат од дијабетес, независно од кој тип, имаат покачени вредности на гликоза затоа што нивниот организам не може да ја пренесе гликозата во клетките. Причини за тоа може да бидат: 1.Недоволна продукција на инсулин од страна на панкреасот; 2. Нарушена реакција на клетките кон инсулин; 3. И двете причини истовремено. Ова видео денеска што ќе го видите, кажува за едно искуство на жена која заболела од дијабет и нејзините кажувања за храната што ја конзумира.Гледајте го и споделувајте ги нејзините кажувања.
| | веќе видена

Јаболковиот оцет што го користиме како додаток во исхраната има извонредна моќ за многу заболувања. Тој најчесто помага при хроничен замор, главоболка и намалување на крвниот притисок. Ќе ви кажеме само неколку начини како да го користите овој корисен лек, освен за јадење. Против хроничен замор – три лажички оцет се ставаат во една шоља мед и сето тоа се става во тегла , а од добиената смеса се земаат по две лажички секоја вечер пред спиење. Против главоболка – Една чаша наполнете ја со вода, а внатре ставете две лажици мед и две лажици оцет. За намалување на крвниот притисок – Една лажица оцет растворете ја во чаша вода и испијте, постапката повторувајте ја три пати дневно. За испирање на грлото – Во чаша вода се додава една лажичка јаболков оцет и со овој раствор се испира грлото секој два часа.
сите 2 | | | веќе видена

Научниците на Универзитетот Индијана неодамна докажаа дека мажите кои плачат имаат поголема самодоверба ,од тие кои се воздржуваат да заплачат. Доказите укажуваат дека солзите ја намалуваат алергијата, ја намалуваат болката кај ревматолошкиот артритис, а го регулираат и имунолошкиот систем… Во студијата од 2006 година, експертите проучувале реакции на 60 лица кои страдале од екцем и алергии додека ја гледале тажната семејна драма Крамер против Крамер. Експертите дошле до резултати така што на испитаниците пред филмот, на кожата ставиле латекс, а подоцна им ја мереле реакцијата.Во споредба со тие кои не заплакале, уплаканите гледачи имале помала реакција на латексот, а нивната кожа имала и пониско ниво на воспаление на имуноглобулинот.Јапонската студија со пациенти кои се болни од автоимуни болести како реуматоиден артритис, открила дека тие кои плачат чувствуваат помала болка и имаат помали симптоми од тие кои трпат и не плачат. Испитувањето на крвта веднаш по плачањето покажа дека нивото на природните ...
| | веќе видена

Овој витамин е познат по неговото ефикасно дејство за зацврстување на коските, меѓутоа тоа не е му единствениот адут. Една студија, објавена во списанието Циркулација откри дека недостатокот од витамин Д ја зголемува веројатноста од појава на срцев инфаркт и мозочен удар дури за 80 отсто. Витаминот Д, доколку се внесува во пропишаните количини, го намалува воспалението на артериите. Речиси половина од луѓето имаат недостаток од витаминот Д, покажува една студија, спроведена од Универзитетот Ворвик. Организмот создава витамин Д, при навлегување на ултравиолетовите Б зраци на сонцето во кожата. И се оди “како подмачкано“ кога може да се ужива на сонце, секако во корист на здравјето, меѓутоа за жал, сите резерви на витаминот Д кои се стекнале за време на сончевите месеци, неверојатно брзо се исцрпуваат кога ќе дојде зимата. Потребно е да е фокусирате на внесување на витаминот Д преку храната, меѓутоа речиси 90 отсто од нас не ја внесуваат ни препорачаната дневна доза, која изнесува пет микрограми на ден. ...
| | веќе видена

Мислењето дека купените производи најдобро се чуваат во фрижидер е погрешна и опасна практика. Фрижидерот крие многу замки, кои навистина се опасни за човековото здравје, покажуваат најновите истражувања . Најголемиот број труења потекнуваат од храната, што била несоодветно чувана во домот и била заразена со бактерии, што не исчезнуваат при термичка обработка. Затоа е најважно прво добро да се информирате за опасностите и за правилните методи за чување на храната, пред таа да се зготви или да се направи салата. Честопати купувате поголеми количини овошје или зеленчук, а на пазар најчесто одите еднаш неделно, па така останува проблемот, на кој начин да ја складирате храната, за да остане што подолг период свежа за јадење? Кои од купените производи не треба да ги чувате во фрижидер? Сигурно не сакате на крајот на неделата да имате куп расипана храна, која треба да заврши во кантата за ѓубре. ДОМАТИ Сите оние кои одгледуваат домати во дворот, знаат дека тие сакаат топлина, а не студ. А, тоа правило за нив важи ...
сите 3 | | | веќе видена

Бидете здрава и среќна жена , грижете се за себе, не дозволувајте депресијата и некои заболувања да станат ваше секојдневие и да ги прифатите како нешто кое е нормално. Променете ги нештата, животот може да биде поздрав, посреќен и поквалитетен. А за тоа се потребни неколку мали промени. Зголемете го внесот на витаминот Д. Станува збор за витамин кој ги зајакнува коските, ги спречува воспалителните процеси во телото и поттикнува добро расположение. Одете редовно на масажа, масажата го намалува стресот и го олабавува телото. Намалете го внесот на калориите, не е потребно да бидете слаби, но и самите знаете дека вишокот килограми не носи здравје. Избирајте го друштвото, докажано е дека луѓето кои имаат добри и нормални пријатели имаат подобро здравје и се посреќни. Вежбајте, вежбањето ги намалува килограмите, го подобрува здравјето, и го зголемува доброто расположение.
| | веќе видена

Вкусно и мало овошје, а сепак во себе содржи огромна моќ. Главните состојки на јагодата се овошните киселини, алфа-хидроксилни киселини кои помагаат во отстранувањето на мртвите ќелии од површината на кожата.Со помош на ова овошје можете да направите тоник за чистење на кожа на природна база. Потребни ви се 4 зрели јагоди, 1 капка есенцијално масло од лаванда или нане. Испасирајте ги јагодите со вилушка и процедете ги преку газа. Добиениот сок промешајте го со маслото од лаванда или нане. Добиената смеса со помош на памук нанесете ја на лицето и вратот, избегнете го пределот околу очите. Масирајте ги лицето и вратот 1 минута, а потоа со ладна вода измијте го лицето. Овој тоник се препорачува за мрсна, комбинирана, нормална кожа и кожа склона на акни.
сите 2 | | | веќе видена

Современата наука за исхрана смета дека зеленчукот поради тоа што содржи многу витамини и минерали е неопходна состојка на правилна исхрана и се препорачува дневно да се јаде од 150 до 200 грама. Кој вид на зеленчук ќе биде тоа , не е важно, само секојдневно треба да биде разноврсно – лисја,кртоли, плодови и мешунки, а не постојано да се јаде еден вид ,на пример: само зелка или само грав. Најубаво е кога се јаде сурово ,да речеме во вид на салата. Сега кога младиот зеленчук го има во изобилие во текот на целата година не е тешко да бидат исполнети барањата за здрава исхрана и да ги јадеме секојдневно. Меѓутоа, за да биде и да остане зеленчукот толку фалениот заштитен прехрамбен продукт што треба да ни го зачува и подобри здравјето, треба да се знае што да се купи и како да се подготви. При купувањето треба да се одбере исклучиво свеж, неовенет и неоштетен зеленчук. Лиснатиот зеленчук(зелената салата, спанаќот, зелката, магдоносот) треба да има јасно зелени, свежи и неистуткани листови , кртолите и ...
| | веќе видена

Карфиолот веќе подолго време е дел од светската кујна, но дури од неодамна научниците му дадоа значење на важен продукт во борбата против ракот. Тој исто така е вистински зеленчук за сите што се борат против вишокот килограми. Едно парче леб од 13 гр. има иста енергетска вредност како и 100 гр. карфиол. Тој е одличен извор на витамин А, витамин К (важен за минерализација на коските) витамин Ц, фолна киселина, бета-каротен, железо и протеини. Овој зеленчук се препорачува во диетална исхрана, како и во исхраната на трудниците. Карфиолот има голем придонес во борбата против ракот, астмата, стресот, хемороидите, недостигот на апетит, дијабетесот, менопаузата, остеопорозата, проблеми со косата, метаболизмот и простатата. Тој исто така помага при чистењето на организмот и е важен продукт во исхраната на малите деца. За намалување на развојот на рак пожелно би било да консумирате барем 2-3 пати неделно по еден оброк направен од карфиол. Тој како и брокулата треба помалку да се вари за да ги задржи сите својства, ...
сите 2 | | | веќе видена

next