За да имате нормален крвен притисок потребно е здраво да се храните и доволно да се движите. Високиот крвен притисок сфатете го сериозно, бидејќи може да ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Грузија, Михаил Сакашвили, кај кој грузиската полиција дошла со цел да направи претрес на станот, се качил на кровот на зграда и се ...
сите 117 | | | веќе видена

Капиларите можат да се јават поради оштетување на кожата, генетиката, староста, оштетување поради сонце, ветер и слично. Поради тоа треба да обрнете внимание и ...
сите 2 | | | веќе видена

Ако сакате да се заштитите себеси и своите најблиски, треба да се создржувате од објавување на одредени фотографии на друштвените мрежи. Ако сакате ...
сите 9 | | | веќе видена

Воедно ВМРО-ДПМНЕ ќе организира и протест пред Министерството за правда, на улицата „Димитрија Чуповски“, денес во 18 часот, каде ќе има повеќе обраќања пред ...
сите 332 | | | веќе видена

Овие два зачани имаат лековита моќ, а еве како да наравите напиток кој спречува болести во црниот дроб и бубрезите. Овие два зачани имаат лековита ...
сите 10 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по местимично влажни коловози. На одредени патни правци кои поминуваат низ клисури и усеци можна е појава на ...
сите 152 | | | веќе видена

Истрагата за целосно утврдување на околностите за самоубиството на хрватскиот генерал Слободан Праљак и понатаму трае. Хашкиот трибунал ќе отвори и нова, ...
сите 54 | | | веќе видена

Во општината Агринио и Месологи во западна Грција од вчера е прогласена вонредна состојба откако обилните дождови предизвикале поплави и одрони во тој регион, ...
| | веќе видена

Метеоролозите и за денеска прогнозираат врнежи, особено во западниот дел на Македонија, со што земјава трет ден ќе биде зафатена од дожд, кој веќе предизвика ...
сите 62 | | | веќе видена

next