Дали сте знаеле дека чистата кујна привлекува пари? И дека ако исфрлите неко ситници од оваа просторија може да ги истерате кавгите и неуспехот од домот? ...
| | веќе видена

Во светот во кој трендовите ги диктираат познатит личности и Фотошопот, една мајка од Бруклин одлучила да преземе драстичен потег. Во светот во кој ...
сите 2 | | | веќе видена

На фудбалски натпревар во националната лига на Обединетите Арапски Емирати се случил инцидент кога автомобил влетал на теренот додека се играл натпревар. ...
сите 4 | | | веќе видена

Напитокот кој многумина го конзумираат како прва помош при замор може сериозно да го загрози здравјето на организмот. Напитокот кој многумина го ...
сите 6 | | | веќе видена

Веќе никогаш нема да заборавите да ставите шал на вас кога ќе излезете надвор. Веќе никогаш нема да заборавите да ставите шал на вас кога ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Овие и неколку други симптоми се поврзуваат со болести на тироидната жлезда, која после дијабетисот е една од најраширените болести на светот. Овие ...
сите 16 | | | веќе видена

Амар Бхарати од Индија ја држи својата десна рака крената повеќе од 40 години. Тој се откажал од удобниот и секојдневен живот за да се посвети на ...
сите 11 | | | веќе видена

next