Фед ќе ја изгуби независноста, еврото ќе падне на паритет со доларот, биткоинот ќе доживее крах, а „Тенцент“ ќе го претекне„Епл“, предвидува групата Саксо банк ...
сите 9 | | | веќе видена

Под влијание на јужно струење во наредните денови дневните температури ќе бидат релативно високи, а и утринските ќе бидат во пораст. Во среда облачноста ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Ќе се изненадите кога ќе дознаете за што се нема да ви помогнат искористените вреќички чај. Чајот содржи танин кој помага во борбата против бактериите, ...
сите 3 | | | веќе видена

Кинески биолошки часовник покажува интервали по кои енергијата циркулира низ делови од телото, а секоја два часа во денот најсилна е во одреден дел од телото. ...
сите 8 | | | веќе видена

Откријте ги најраните симптоми на оштетени бубрези и што може да направите за да ги подобрите нивните функции. Откријте ги најраните симптоми на ...
сите 12 | | | веќе видена

Проблемите со желудечната киселина обично се јавуваат кога јадеме нездрава храна. Проблемите со желудечната киселина обично се јавуваат кога јадеме ...
сите 10 | | | веќе видена

Фенг шуи е древна кинеска вештина според која се верува дека поедини аспекти од животот може да ги унапредите или уназадите зависно од распределбата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Многу елегантна, лесна и ефикасна можност да се изгубат сантиметри во струкот. Ова е метода на јапонскиот октор Фикуцуџу, автор на позната книга, продадена во ...
сите 3 | | | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 ноември. Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 24 ноември.Денеска ...
сите 9 | | | веќе видена

Нејзиниот ефект е многу силен. Резултатите се изненадувачки. По читањето на оваа молитва, во животот ќе Ви настапат вистински чуда – прекрасни настани, кои ...
сите 11 | | | веќе видена

next