Машки Магазин

Во ова ладно време ни треба некое зимско смути кое ќе не згрее, но најмногу од се ќе не заштити од вирусите кои се присутни. Цитронот може не е на листата на ...
сите 13 | | | веќе видена

Истражувачи од CU Boulder создадоа прстен кој преку термоелектричен систем ја трансформира телесната температура за да произведе електрична енергија. Уредот ...
сите 4 | | | веќе видена

next