Радио Слободна Европа

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева најави дека во наредниот извештај за работата на СЈО за две недели, ќе има и посебен дел во кој ќе се осврнат на ...
сите 10 | | | веќе видена

По објавувањето на информацијата на Министерството за здравство дека е започната постапката за јавна набавка на инсулин, глукагон, инсулински игли и ленти за ...
сите 35 | | | веќе видена

Луѓето кои учествуваат на ултра планински маратони долги стотина километри за остварување на ваквите цели имаат потреба да направат и други екстремни подвизи ...
сите 15 | | | веќе видена

Членови на Конгресот на Соединетите Американски Држави се во дводневна посета на Македонија. Тие денеска имаа средби со раководството на Собранието, односно ...
сите 31 | | | веќе видена

Собрaниските служби денеска соопштија дека најверојатно в среда ќе биде познато која пратеничка група колку средства ќе добие за кампања за референдумот на 30 ...
сите 155 | | | веќе видена

Алијансата за Албанците ќе го поддржи референдумот иако не се согласува со точките за идентитетот и јазикот, изјави првиот човек на Алијансата Зијадин Села, а ...
сите 10 | | | веќе видена

Господине Анѓушев, најавивте за оваа година економски раст од 3,2 проценти. Но податоците од првиот квартал покажуваат раст од 0,1 процент, а за вториот ...
сите 70 | | | веќе видена

Капитал - Што добија Бугарија и Романија од членството во ЕУ? Најновиот двоброј на Капитал во рубриката Балкан, бизнис и политика анализира што добија Бугарија ...
сите 165 | | | веќе видена

next