Радио Слободна Европа

Групировка како прекар за новата министерка за финансии, џирло девојка како опис на нејзината улога во Владата- со вакви епитети портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум ...
сите 34 | | | веќе видена

Доколку седницата на собраниската Комисија за избори и именувања за разрешување на специјалната обвинителка Катица Јанева е отворена, тоа може негативно да ...
сите 172 | | | веќе видена

За патишта, болници, училишта, гасификација, социјални станови, пруги и други големи проекти државата за годинава испланира да потроши нешто повеќе од 422 ...
сите 90 | | | веќе видена

Лидерот на италијанскиот популистичко движење „Пет ѕвезди“ Луиџи Ди Мајо соопшти дека огромно мнозинство активисти вчера преку интернет гласале за формирање ...
сите 95 | | | веќе видена

Водата е извор на живот, но за некого е и извор на пари. Функционери, опозиционери и странци се главните инвеститори во бизнисот со струја добиена од обновливи ...
сите 32 | | | веќе видена

Назначувањето на Метју Палмер за специјален претставник на САД за Западен Балкан е добра вест за земјава, бидејќи тоа покажува дека администрацијата на ...
сите 198 | | | веќе видена

Во рамките на програмата „Современа кореографија и танц” на Здружението на граѓани Локомотива - Центар за нови инцијативи во уметноста и културата од Скопје, ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Обвинителството за организиран криминал и корупција се редат исказите на бизнисмени кои се поврзани со случајот „Рекет“, но се уште не се знае дали ...
сите 222 | | | веќе видена

И нашава земја ја зафаќаат сè повеќе пожари, но барем, според коментарите на нашата ФБ страница, граѓаните како да не се многу загрижени за тоа. Ја напаѓаат ...
сите 50 | | | веќе видена

Сметот собран низ Тетово наместо во претоварна станица во Требош, сега се складира на нова локација во атарот на селото Фалише. Разлика меѓу двете места е што ...
сите 7 | | | веќе видена

По завршувањето на факултетот сакам да останам во земјата и да го работам она за што сум студирала, да работам со деца, вели младата Илина. „Сакам да работам ...
сите 21 | | | веќе видена

Глобус - Како изгледа земјава по аферата Рекет Со нота на успокојување го почнува описот онлајн магазинот Глобус „Како изгледа земјава по аферата ’Рекет‘“. ...
сите 81 | | | веќе видена

Двајца нови министри и три нови заменици-министри добива македонската влада. Предлозите за заменици сепак предизвикаа помалку јавна дебата од предлозите за ...
сите 180 | | | веќе видена

next