Радио Слободна Европа

Три недели откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски побара предвремени парламентарни избори и една седмица откако и официјално поднесоа до Собранието ...
сите 4 | | | веќе видена

Господине Мицкоски, од денешен аспект дали би играле поинаку во однос на вашиот став во однос на името, кој според дел од јавноста беше недефиниран? Дали би ...
сите 28 | | | веќе видена

Македонската филхармонија продолжувајќи ја успешната серија на концертни настапи, в четврток, на 7 февруари, во редовниот термин во 20 часот, за публиката ...
сите 24 | | | веќе видена

Бесплатно делеле земјоделско земјиште и со тоа го оштетиле буџетот за речиси еден и пол милион евра. Ацо Спасеновски, Михаил Цветков, Љупчо Димовски, како ...
сите 23 | | | веќе видена

Кога министерот за внатрешни работи ќе признае дека постојат структури кои неовластено следат и снимаат граѓани, тоа предизвикува несигурност кај граѓаните, но ...
сите 66 | | | веќе видена

Пет пратеници од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ не се потпишаа на иницијативата која е заклучок на највисоките партиски тела за распуштање на Собранието што ...
сите 50 | | | веќе видена

Како нова „бомба“ одекнува веста во медиумите: „Врховен суд одлучи: СЈО не може да поднесува обвиненија по истекот на рокот од 18 месеци“ – наслови Нова ...
сите 5 | | | веќе видена

Никола Панов, Стефан Николовски, Оливер Цветковски, Лазар Ангелов, Виктор Гаврилoски и Магдалена Мирческа, Јована Велинова, Кристина Неделковска, Марија ...
сите 10 | | | веќе видена

next