Радио Слободна Европа

Џон Болтон за време на дводневната посета на Москва меѓу другото, имаше и 90-минутна средба со Владимир Путин. Притоа, како што рече Болтон, станало збор за ...
сите 25 | | | веќе видена

Продажбата на новоизградени станови пораснала во периодот од април до јуни во однос на првиот квартал годинава, покажуваат најновите статистички податоци на ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот Трамп оцени дека конвојот со мигранти претставува потенцијална опасност по националната безбедност на Соединетитите држави, односно дека таму ...
сите 77 | | | веќе видена

Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ побара од матичните општински комитети на партијата да ги исклучат поранешните високи функционери Сашо Мијалков и Никола ...
сите 281 | | | веќе видена

Историска пресвртница е гласањето во Парламентот за почеток на уставните измени во согласност со Договорот од Преспа, оцени заменик помошникот на државниот ...
сите 20 | | | веќе видена

Малку добри работи, а повеќето проблеми нерешени. Вака тетовци ја коментираат работата на општинат една година по новиот мандат на градоначалничката Теута ...
сите 2 | | | веќе видена

Дванаесеттото издание на „Скупи фест“, интернационалната манифестација која во целото свое постоење упорно и без сензационализми, се обидуваше и успеваше да го ...
сите 12 | | | веќе видена

Дали од вистински или од лажни профили, оние што ја посетуваат ФБ страницата на РСЕ пишуваат со непримерен јазик и говор на омраза, особено оние што го кријат ...
сите 2 | | | веќе видена

На разговори за Договорот од Преспа денеска во Македонија пристигнува американскиот заменик помошник државен секретар за европски прашања Метју Палмер . Од ...
сите 131 | | | веќе видена

Ако во Црна Гора се обидела да изврши атентат врз претседателот, во Босна и Херцеговина да „мати вода“ со Република Српска, а во Грција да поткупува високи ...
сите 16 | | | веќе видена

По синоќешното гласање на пратениците во Собранието за почеток на уставните промени не стивнуваат реакциите дома и од надвор, од претставниците на ...
сите 30 | | | веќе видена

Од власта велат дека работат на реформската агенда во правосудството и очекуваат со измените на законите да се зајакне и гарантира независноста, самостојноста ...
сите 15 | | | веќе видена

Со 80 гласа „за“, Собранието вечерва ја донесе одлуката за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија. Покрај 72 пратеници од владејачкото ...
сите 15 | | | веќе видена

Фокус - Секогаш е најтемно со ВМРО Новиот број на неделникот Фокус на насловната се послужил со реченицата на Христијан Мицкоски во писмото – одговор на ...
сите 26 | | | веќе видена

next