Лимбо

Каспер Смарт момчето на Џенифер Лопез направил несекојдневен потег и го истетовирал името на својата девојка на половиот орган. “Каспер ја изненадил Џенифер со овој знак на љубов. Таа инаку ги смета неговите тетоважи за секси, а оваа посебно”, изјавил еден пријател на Каспер за таблоидот "In Touch".
сите 8 | | | веќе видена

На објавената фотографија Алиша излегува од море, а освен своите бујни облини таа има и нова фризура. Како и зошто Алиша се одлучила да ја избричи главата, не се знае, но мора да признаеме дека сепак не и стои лошо, сеуште е многу секси.
сите 7 | | | веќе видена

Откако за време на концертот во Париз пред три дена се залетал во стаклен ѕид и изгубил свест, популарниот пејач ја повредил десната страна на лицето. “Чудно, воопшто не можам да ја помрднам веѓата”, објаснил Џастин.
сите 7 | | | веќе видена

Вашингтон – Ниеден американски претседател во поновата историја не успеал да освои втор мандат кога невработеноста во моментот на избори надминувала 7,4 отсто, додека таа во САД денеска достигна 8,2 отсто, пишува USA Today. Последен пат американски претседателски кандидат кој освои втор мандат со невработеност од 7,4 отсто, беше Роналд Реган во 1984 година. Обама денеска се соочува со истиот процент на невработеност како и во февруари 2009 година кога стапи на претседателска должност, но се оценува дека шансите се мали во наредните шест месеци невработеноста да падне под 7,4 отсто. Невработеноста во градежмиот сектор во САД изнесува 14,2 отсто. Најголема невработеност во Америка има во сојузната држава невада 11,7 отсто, додека најниска стапка на невработеност има во Небраска со 3,9 отсто.
| | веќе видена

Москва – Претседателот на Русија Владимир Путин оцени во понеделникот во Санкт Петербург, во текот на самитот Русија – Европската унија, дека вистинско партнерство помеѓу Москва и Брисел не е можно се додека постојат визни бариери. Москва веќе неколку пати се изјаснила дека е подготвена да ги укине визите за патување на државјаните на земјите членки на ЕУ, додека Брисел сеуште не дал таков знак, а визната либерализација е една од темите на дводневниот самит на Русија – ЕУ кој е отворен во неделата вечер.
сите 10 | | | веќе видена

На североисток од Косово, во подрачјето Подуево, припадниците на косовската полиција заплениле во неделата 109 кг дрога, при што три лица се лишени од слобода. Во рамките на опширната полициска акција “ЕРА”, извршен е претрес во куќа каде што се пронајдени опасни наркотици, марихуана. Три косовски Албанци се осомничени за шверц со наркотици и со тоа лишени од слобода. Според прелиминарните резултати на истрагата, се претпоставува дека се запленети наркотици ос вредност на околу 76.000 евра, наменти за странскиот пазар. Во текот на полициската акција запленети се и четити пиштоли, одредена количина на муниција, три патнички возила, еден автобус и 4.150 евра.
| | веќе видена

Земјотрес со јачина од 5,1 степен според Рихтер ги затресе вчера вечер регионите на Модена и Емилија-Ромања, кои минатите две недели веќе беа погодени од два разорни земјотреси. Жртви сеуште нема, но со овои земјотреси се срушиле некои објекти кои веќе беа оштетени од претходните два.
сите 8 | | | веќе видена

Нема преживеани во стравичната авионска несреќа која се случи во главниот град Лагос. Претседателот на Нигерија Гудлак Џонатан прогласи три дена жалост после падот на авионот. Претседателот исто така ги откажал сите обврски и во понеделникот наредил "најдетална истрага". Патничкиот авион со 153 патници и членови на екипажот се удриле во двокатница, а со себе однел една црква, а изгореле уште три куќи. Околното население е евакуирано, а очевидците се во шок и раскажуваат како виделе тела какогорат. Сите 147 патници и шесте членови на екипажот се загинати во несреќата . Засега од место на несреќата се извлечени 10 жртви, пренесува АФП.
сите 27 | | | веќе видена

Израел од Германија купи четири нуклеарни подморници тип “делфин” кои можат да носат ракети со нуклеарни боеви глави и се способни да погодат цел на оддалеченост од 1.500 км. Подморницата може долго да остане под вода, има видливи и невидливи способности и наменета е за операции во Средоземното море, пренесуваат израелските медиуми. Исто така, се наведува дека тие подморници му пружаат на Израел можност на т.н втор удар во случај на нуклеарен напад од Иран. Израел и САД во неколку наврати предупредуваа дека не исклучуваат можности за воени напади на иранските нуклеарни објекти, доколку Техеран и западните сили не постигнат дипломатски договор.
сите 5 | | | веќе видена

Магазинот Women's health направил истражување на повеќе од 1000 жени во врска со нивните сексуални навики. А доколку и вам ви е потребно малку поттикнување, оваа храна би требало да ја консумирате. Остриги – Познато е дека остригите се голем афродизијак. Всушност, тие содржат голема количина на ретки аминокиселини поради кои нашите хормони “збеснуваат”. Целер – Ако досега го имате користено само во супа, време е да почнете почесто да го консумирате. Целерот е полн со феромони кои помагаат да привлечете личност од спротивниот пол. Цимет – Овој зачин луѓето или го сакаат или го мразат, никој не ерамнодушен на него. Доколку сте од оние кои го обожаваат неговиот мирис, треба да знаете дека тоа ја поттикнува работата на срцето кај мажите. Сладолед од ванила – Овој десерт има големо количество на калциум и фосфор кои ги складираат залихите на енергија и го поттикнуваат либидото. Мед – Овој природен лек, освен по неговите добротворни ефекти на нашиот организам, помага и во зголемување на нивото на естроген и ...
| | веќе видена

САД ќе премести голем број од своите борбени бродови во азиско-пацифичкиот регион во наредните години и ќе задржи шест носачи во тој регион, изјавил денеска министерот за одбрана Леон Панета. Тој изјавил дека постојат несогласувања помеѓу двете најголеми економски сили во врска со многу прашања, вклучувајќи и територијалниот спор во Јужно кинеското море. "Не сме наивни во врска со нашите односи, а не е ниту Кина, изјавил", Панета на собирот на кој присуствувале високи цивилни и воени лидери од околу 30 земји од азиско-пацифичкиот регион. Панета додал дека двете земји треба да се ангажираат на зајакнување на комуникацијата и подобрување на воените односи. "Со кина ќе мора да развиеме зрел однос", нагласил Панета.
| | веќе видена

Каиро – Египетскиот суд денеска го осуди на доживотна казна затвор поранешниот претседател Хосни Мубарак, кој беше прогласен за виновен за убивање на демонстрантите во текот на минатогодинешните масовни протести во кои и беше симнат од власт после 30 години владеење. На доживотна казна затвор поради убиство на демонстрантите осуден е и поранешниот египетски министер за внатрешни работи Хабиб ал-Адии, додека шестмина поранешни команданти на полицијата се ослободени од обвиненијата. Мубарак и неговите два сина се ослободени од обвиненијата за корупција, но против двата сина Гамал и Алаа сеуште се води истрага по обвинение за конфликт на интереси при илегална трговија на обврзници во рамките на компанијата. Во судница после изрекувањето на пресудата изби судир помеѓу оние кои се за Мубарак и тие против него. Додека пред судницата демонстрантите лути поради крајниот исход почнале да гаѓаат со камења по полицијаат која го обезбедувала судот.
сите 23 | | | веќе видена

Во тропската бура Мавар, која донесе големи врнежи ширум Филипините, исчезнаа 30 рибари, а неколку стотици туристи денеска не можеа да го продолжат патувањето поради откажување на авионските летови и бродксиот сообраќај. Бурата погодила големи делови на Лусон, главниот град на островите на југот на Филипините, и централната провинција Висајас, соопштиле од филипинскиот државен хидрометеоролошки завод. Откажани се најмалку два лета во домашниот сообраќај, а повеќе од 500 луѓе чекаат на пристаништата бидејќи и бродкскиот сообраќај е забранет, пренесува АФП.
| | веќе видена

Во јунскиот број на магазинот "Details" пејачот на групата Марун 5, Адам Левин, се обидел да објасни зошто имал голем број на љубовници. Постојат два вида на мажи: оние кои се е...ни свињи и оние кои едноставно сакаат жени, кои сметаат дека тие се најневеројатните суштества на светот. А јас сум помеѓу оние вторите. Можеби причината за мојот промискуитет лежи во фактот дека толку многу ги сакам жените – изјавил Левин.
сите 2 | | | веќе видена

Судир од катаклизмичен размер помеѓу галаксијата Млечен пат и Андромеда е неизбежен, но за четири милијарди години, соопштила американската вселенска агенција НАСА. Андромеда која уште се нарекува и М31, моментално се наоѓа на оддалеченост од 2,5 милиони светлосни години (една светлосна година е еднаква на 9.4460 милијарди километри), но многу брзо се движи кон Млечниот пат. Галаксиите се движат една кон друга поради нивните гравитациони сили, како и невидливите темни материи кои ги опкружуваат. Иако Андромеда кон нашата галаксија се приближува 2.000 пати побрзо, ќе и бидат потребни 4 милијарди години до судир со Млечниот пат. Компјутерските симулации направени врз основа на податоци од телескопот Хабл покажале дека и после судирот на двете галаксии ќе бидат потребни уште две милијарди години за целосно да заврши нивното спојување. Сонцето тогаш ќе се наоѓа во нова област во вселената, но на Земјата и на нашиот соларен систем не му се заканува уништување, тврдат научниците. Звездите кои се наоѓаат во нив ...
сите 7 | | | веќе видена

Секојдневно консумирање на црно чоколадо во текот на годината е многу корисно за лица со зголемен кардиоваскуларен ризик бидејќи може да спречи инфаркт и шлог, утврдил тим од австралиски експерти од Универзитетот Монаш во Мелбурн. Тоа е утврдено врз основа на повеќе од 2.000 Австралијанци, кои во текот на десет години секојдневно консумирале 100 грама чоколадо со 70 или повеќе отсто какао, пренесува АФП. Чоколадото со големо количевство на какао содржи антиоксидантни полифеноли, кои помагаат да се рашират крвните садови, со што се намалува крвниот притисок и се подобрува протокот на крв. Меѓутоа се препорачува покрај секојдневното консумирање на чоколадо и да се води сметка на здравата исхрана како и физичката активност.
сите 3 | | | веќе видена

Мајкрософт најавил достапност на Windows 8 оперативниот систем во Release Preview верзија, која е од денес достапна на 14 јазика на адресата: http://preview.windows.com , објавиле од Мајкрософт. Новата средина овозможува користење на компјутерите опремени со екран на допир и на конвеционалните конфигурации со тастатура и глувче. Windows 8 Release Preview носи низа на нови апликации, меѓу кои се истакнуваат Bing Travel,News, Sport, Gaming, Music Xbox апликациите интегрирани со Zune кориснички акаунт. Подобрени се Мејл апликациите, како и Photo и People апликациите кои се претставени во склоп на Windows 8 Release Preview. Од 2 јуни 2012 година, Мајкрософт ќе понуди и Windows надградба опција на 131 пазар. На тој начин потрошувачите на компјутери со Windows 7 оперативниот систем до 31 јануари следната година ќе можат да ги надоградат своите оперативни системи на Windows 8 Pro по порачана цена од 14,99 долари, се вели во соопштението на Мајкрософт.
сите 2 | | | веќе видена

Николета Лозанова, поранешна Плејбој зајачица и моментално најсексипилна жена на фудбалер во Европа, во сјајно издание излезе на насловната на јунскиот број на спрското издание на магазинот Максим, пренсува Блиц. Николета е сопруга на бугарскиот репрезентативец и играч на италијанскиот Лече Валериј Божинов, кој годинава нема да заигра на Европското првенство во фудбал.
сите 7 | | | веќе видена

Заборавете на спортскиот пијалок пред вежбање, а наместо тоа изедете една банана, советуваат експерти и нутриционисти. Бананата ќе ви даде подеднаква количина на енергија, а неспоредливо е поздрава, заклучиле научници на Универзитетот во Северна Каролина. Група тренирани бициклисти консумирала секои 15 минути за време на трките од три часа по една чаша спортски пијалок богат со јагленихидрати, додека друга група јадела по половина банана. Откриено е дека бананата ги снабдила спортистите со потребните антиоксиданси кои ги нема во напитоците, а добиле потребни влакна, калиум и витамин B6. Заклучено е дека бананите содржат поздрава мешавина на шеќер потребен за зголемувањето на енергијата од класичните спортски напитоци.
| | веќе видена

Ријана не престанува да изненадува. Последното изненадување во низата се секси фотографиите на насловната на магазинот “Есквајер”, а кои го откриваат извајаниот задник на пејачката.
сите 4 | | | веќе видена

next