Мејси Родифер со години се борела со неплодност, а потоа нејзиниот сон се оствари и таа е бремена. Својата мака јае илустрираше со фотографија каде се собрани ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија вчера успеала да ја покрие речиси целата потреба од електрична струја со обновливи извори на енергија. Со помош на капацитетите за произовдство на ...
сите 4 | | | веќе видена

Капитените на Работнички и Шкендија, Милан Илиевски и Ферхан Хасани веруваат дека нивните тимови имаат големи шанси да го освојат трофејот наменет за ...
сите 139 | | | веќе видена

За Бадник подгответе го традиционалното гравче тавче на овој начин … Потребно е: 500 гр грав 4-5 суви црвени пиперки 2 главици кромид 2 лажици сол 2 лажици ...
сите 62 | | | веќе видена

next