Либертас

Собранието на денешната 75. седница го верифицираше мандатот на пратеникот Рубин Земон. Од вкупно 97 присутни пратеници во собраниската сала „за“ верифицирање ...
сите 17 | | | веќе видена

Розета Трајан генералниот секретар на Антикорупциска комисија беше гостин во Отвореното Студио 1, каде со домаќините Јосифоска и Чаловски зборуваше за прашања ...
сите 87 | | | веќе видена

Секој од нас понекогаш прави гревови, а гревови прават и личностите кои се занимаваат со јавна професија. Ние ги прашавме нашите познати личности дали некогаш ...
сите 2 | | | веќе видена

Институот за трансфузија губело донирана крв, поради лоши кеси и поминат рок, забележале државните ревизори за работата на Институтот во 2017 година. ...
сите 14 | | | веќе видена

Арбен Таравари од Алијансата на Албанците денеска оствари средба со тројцата европратеници кои од најблиску ја пратат Македонија, Иво Вајгл, Едвард Кукан и ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери по резимето на Зоран Заев ја прекина седницата и нејзино продолжение закажа за утре во 13 ...
сите 251 | | | веќе видена

Под влијание на моќниот циклон ДАВИД до крајот на денов како и утре ќе продолжат интензивните снежни врнежи кој ќе условат понатамошно значително зголемување ...
сите 316 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски не отстапува од намерата да го спречува членството на Македонија во НАТО и ЕУ. Колку што Македонија е поблиску до остварување на ...
сите 31 | | | веќе видена

НАТО очекува до 15-ти февруари во двете земји да завршат сите процедури околу Договорот од Преспа. Македонскиот парламент закажа седница на 9-ти јануари, а се ...
сите 563 | | | веќе видена

Во првиот блок од денешното Отворено Студио 1 се осврнавме на делови од вчерашните разговори. Со новинарката Искра Опетческа која гостуваше во Студио 1 ...
сите 4 | | | веќе видена

Властите на Белгија уапсија уште еден осомничен за терористичките напади во Париз во ноември 2015 година, објави белгискиот весник „Дерниер Ер“. Според ...
сите 2 | | | веќе видена

Норвешката полиција денеска соопшти дека сопругата на милионерот Том Хаген е киднапирана и оти нејзините киднапери барале откуп од девет милиони евра. Главниот ...
сите 11 | | | веќе видена

next