Либертас

Ноември 2016 година. Специјалното јавно обвинителство ја отвори веројатно главната истрага поради која и беа основани – кој прислушувал незаконски. „ Ќе ги ...
сите 3 | | | веќе видена

ОТА (Оперативно-техничка агенција) е основана како самостоен и независен државен орган кој обезбедува техничка поврзаност помеѓу операторите и овластените ...
сите 2 | | | веќе видена

Американски медиумски мрежи објавија видео од кампањата на претседателот Доналд Трамп, кое е оценето како расистичко, по што голем број медиуми најавија дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Со тешки телесни повреди се здобил еден велосипедист во една од вкупо 13 сообраќајки случени во текот на вчерашниот ден во Скопје. Во шест биле полесно ...
сите 98 | | | веќе видена

Во САД денеска се одржуваат избори за членови на Претставничкиот дом на Конгерсот, за една една третина од сенаторите, за 36 гувернери на сојузните држави, ...
сите 159 | | | веќе видена

Високи воени претставници на 29 – те земји членки на Воениот комитет на НАТО, предводени од заменик претседавачот генерал-потполковник Стивен Шепро, денеска и ...
сите 59 | | | веќе видена

По скандалот за кој бруеше целата македонска јавност, а во кој нашиот познат пејач Наум Петрески јавно на социјалните мрежи повика на смрт на симпатизерка на ...
сите 2 | | | веќе видена

„Преселна“ Саботажа, емитувана на 05 ноември 2018 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А
сите 16 | | | веќе видена

Во новото издание на „360 Степени (5.11.2018 г.) на ТВ Алсат: -Груевски пред одење во затвор, а судењето за главниот предмет на СЈО – „Таргет-Тврдина“, во кој ...
сите 16 | | | веќе видена

Колку треба ли да се биде претпазлив и самокритичен барајќи го сопствениот идентитет. Постои ли опасност од некои само наречени „движења“ за МПЦ-ОА. Религиска ...
сите 8 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека ВМРО-ДПМНЕ, за разлика од другите партии, пред се ...
сите 14 | | | веќе видена

next