Либертас

– Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Федерика Могерини очекува Северна Македонија и Албанија во јуни да ги почнат преговорите за ...
сите 27 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ Граѓаните нема дозволат претседател кој бега од јавноста и не знае колку војници има армијата, затоа масовно ќе го поддржат Стево и неговиот ...
сите 18 | | | веќе видена

Њујоршката полиција уапси 37-годишен маж кој синоќа влегол во католичката црква Свети Патрик во Њујорк со канистри со бензин, течен гас и запалка. Бидејќи ...
сите 25 | | | веќе видена

Северна Македонија останува на 95-то место според последниот светски индекс за слободата на медиумите на Репортери без граници (РСФ), исто како и минатата ...
сите 69 | | | веќе видена

– Кандидатот за градоначалник на Охрид од партијата Граѓанско демократската унија, Михаил Трендафилов Нанче е роден во Охрид во 1955 година. Во 1980 дипломира ...
сите 24 | | | веќе видена

Подготовка на заеднички комитет за поддршка на интегративниот процес на Северна Македонија во Европската унија, била темата на неформалниот состанок на ...
сите 23 | | | веќе видена

Се запали мотор на „Боинг 737“ на писта само неколку моменти пред полетувањето. Избегната е т рагедија, бидејќи патниците брзо го забележале пожарот на моторот ...
сите 17 | | | веќе видена

Во сообраќајна несреќа на автобус, кој превезувал германски туристи на португалскиот остров Мадеира, загинаа 29 лица, а 27 се повредени, соопштија ...
сите 39 | | | веќе видена

Зошто ниедна реформа на јавната администрација во последните 20 години не дава добри резултати. Гости на Сашо Орданоски во „Печат на неделата“ беа министерот ...
сите 11 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 45 | | | веќе видена

Различни ставови во однос на Законот за јазиците изразија вечерва тројцата учесници во претседателската трка во четвртата ТВ дебата, која се емитува на Алсат, ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот во заминување, Ѓорѓе Иванов, на домашен и на мегународен план, и ги врза, а за жал сеуште и ги држи врзани рацете, со неговите постапки, ...
сите 6 | | | веќе видена

Со поддршка на Министерството за здравство, конечно, се преземени конкретни активности за изградба на нов објект на Здравствен дом на просторот во близина на ...
сите 27 | | | веќе видена

Гостин во Централниот дневник на 1ТВ беше Симонида Кацарска од Институтот за европска политика. Говорејќи за поглавјето 23 односно делот на правосудството, ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалничката на Арачиново Милкие Халими го осуди нападот врз екипата на ТВ 21, кој беше извршен на територијата на општината, откако новинарите снимале ...
сите 45 | | | веќе видена

Македонската асоцијација на новинари МАН остро го осудува нападот, заканите, заложништвото и попречувањето на екипата на ТВ21 да си ја врши својата задача од ...
сите 45 | | | веќе видена

next