Дали знаете како да се подготвите за вашето омилено бикини? Ако не знаете, тогаш погледнете ги нашите совети како да го сторите тоа. На тој начин вашата кожа ќе сјае и ќе изгледа убаво под сонцето. Не брзајте со отстранувањето на влакната Една од најголемите грешки на сите девојки кога се подготвуваат за летото е што сакаат да ги отстранат влакната што е можно побрзо. Направете го тоа полека и со доволно трпеливост, на тој начин вашата кожа нема да добие дамки од иритирана кожа и слично. Направете пилинг на цело тело Многу жени забораваат дека пилингот помага во отстранување на мртвите клетки и ја прави кожата супер нежна и чиста. Пилингот, исто така, е добар за намалување на целулитот, така што ќе добиете двоен ефект. Не заборавајте ги стапалата Една работа која можеби ќе ја заборавите, кога се подготвувате да влезете во вашите омилени бикини, се стапалата. Вашите стапала, исто така, треба да добијат пилинг и крема за навлажнување. Најубаво е да нанесувате крема за стапала секоја вечер пред спиење за ...
сите 15 | | | веќе видена

Секојдневно дознаваме нови работи за познатите личности. Кој со кого започнал љубовна врска, кој пар стапил во брак, кои одлучиле да се разведат, кои се радуваат на новиот член на семејството и слично. Но, овојпат ќе дознаете кои од познатите личности биле посвоени. Сигурно некогаш сте помислиле кои ли се родителите на некоја од славните ѕвезди. Познатите во оваа галерија се всушност посвоени деца и тие немаат никаков проблем да го споделат тоа со јавноста. Тие секогаш зборуваат позитивно за своето семејство.
сите 6 | | | веќе видена

Летото е незамисливо без омилениот, ладен десерт – сладоледот. На заводливите вкусови сладолед им се препуштаме без грижа на совест затоа што е познато дека е богат со калциум, витамини и антиоксиданси, доколку е подготвен на вистински начин. Знаеме дека освежува, нема некој што не го сака, но дали можете да претпоставите кој е најпопуларниот вкус на сладолед? Ако рековте ванила, погодивте. Следуваат чоколадо и јагода, а најомилен прелив е чоколадниот. Пробајте ги и новите вкусови сладолед во ресторанот во Hotel Russia & Spa од лешник, млечно чоколадо, шумско овошје и карамела. Својата порција од овој сладок десерт не делете ја со никој, споделете ги моментите на уживање со драга личност на една од најубавите тераси во Скопје – Hotel Russia & Spa. ПР текст
сите 6 | | | веќе видена

За поголемиот дел од луѓето, пакувањата за храна се само работи кои ќе им помогнат да ја чуваат храната. Но, овие фотографии ќе ви ја отворат вратата кон еден нов свет, во кој пакувањата за храна се многу повеќе! Низ светот постојат голем број на креативни луѓе кои направите толку интересни дизајни за пакувања на храна што навистина ќе ве воодушеват. Сигурно и вие би посакале да имате дома барем некои од овие!
сите 20 | | | веќе видена

Skopje City Mall Ви го најавува големиот „Late Night Shopping“ со големи попусти и возбудлива програма, кој и оваа година ќе понуди одлична забава и поинакво шопинг искуство. Late night shopping-от започнува во петок на 23ти јуни од 18 часот и ќе трае сѐ до полноќ. За сите посетители кои нема да успеат да дојдат, Skopje City Mall се погрижи попустите да продолжат преку целиот викенд. Намалувањата ќе се движат и до -70% на одредени парчиња од 130 брендови. Дел од учесниците се: Zara, Bershka, Mango, Stradivarius, Fashion&Friends, Peko, Timberland, Pull & Bear, Terranova, Nike, Adidas Store, Mona, JYSK, AMC, Anhoch, Lacoste & Tommy Hilfinger, Koton, Tom Tailor, Arthurs, Nine West, Orsay и многу други. Целосната листа на попусти и информации може да ги погледнете на www.skopjecitymall.mk/lns по 20 часот. За време на настанот ќе настапуваат неколку бендови и диџеи кои ќе се грижат за убавата и весела атмосфера. Сцената во 18 часот ќе ја отвори младиот рок состав “Без пардон“, а по нив ќе настапат Dj Тоше ...
сите 3 | | | веќе видена

За потополна удобност и пријатно чувство, ова лето одбирајте долги широки сукњи. Ваквите модели се идеални и можете да ги носите во секој дел од денот, без разлика дали одите на работа, на кафе со пријателките, на деловен состанок, на забава и слично. Секој чекор ќе ви биде сигурен, а ќе се чувствувате слободно и модерно. Комбинирајте со едноставни блузи и соодветен накит. Овие сукњи одлично стојат и со ниски и со високи потпетици, па затоа можете да одберете какви било чевли. Ви преостанува само да одберете накит и чанта, да ја направите фризурата, да се нашминкате и вашиот изглед е готов! bella.mk
сите 5 | | | веќе видена

Летните денови се идеални за читање на добра книга, па затоа ова лето искористете го да уживате во страниците на книга којашто нема да можете да ја оставите ни за миг. Во оваа галерија можете да погледнете предлог книги кои се одлични за читање ова лето!
сите 8 | | | веќе видена

Временската прогноза за оваа недела наговестува топло и сончево време, и температура до 35-от степен, а тоа укажува дека вашите возила ќе останат чисти и блескави. Затоа, во продолжение погледнете ги понудите и акциите во автопералната Sonax, и подарете му одличен третман на возилото. Понуди Перење со Sonax = 200ден. Екстра перење со Sonax = 250ден. ВИП перење = 500ден. Хемиско чистење = 3.000ден. Акции Со пет перења, шестото е ГРАТИС. Со 10 перења, добивате ГРАТИС ВИП перење единаесетиот пат. Додека го чекате автомобилот, може да седнете во кафе-бар „Бајка“ каде имате 20% попуст на сметката. ПР текст
сите 2 | | | веќе видена

По сè изгледа дека антички Рим не е карактеристичен само по познати филозофи, гладијатори и театри. Римјаните оставиле повеќе мистерии и имале традиции за кои веројатно не сте слушнале во училиште. Римјаните ја пиеле крвта на гладијаторите Тие ја пиеле крвта на мртвите гладијатори бидејки верувале дека таа крв дава сила и енергија. Тие ја чувале како лек и верувале дека може да излечи епилепсија. Римјаните не умирале млади Порано се верувало дека смртната граница кај Римјаните е многу ниска и дека луѓето во просек живееле до 25 години. Тоа не било вистина, просечниот животен век бил како и во денешно време. Само богатите можеле да носат виолетова боја Римјаните биле познати по тоа дека ‚‚ја судат книгата по нејзината корица‘‘ поточно, по нејзината боја. Бои како кафена, жолта, сива и црна се сметале за бои кои ја обележуваат сиромаштијата. Зелената, виолетовата и црвената биле застапени на облеката на богатите. Особено виолетовата. Споените веѓи биле знак за висока интелигенција Дебелите и споени веѓи ...
| | веќе видена

5-годишната Кеси, која започнала да слика уште на 3-годишна возраст, заработува со тоа што слика галаксии и ги продава своите слики. Заработените пари таа ги донира во најразлични цели со желба да помогне на што повеќе луѓе ширум светот. До сега Кеси донирала повеќе од 750 долари.
сите 7 | | | веќе видена

Ноќта е најдобриот дел од денот кога станува збор за негата на вашата кожа и коса, бидејки во тој период вашето тело одмара и не троши енергија. Додека спиеме нашето тело се одмара и има најголема способност да се регенерира. Постојат неколку методи кои можете да ги употребите за да ги одржите вашата коса и кожа убави и здрави. Методите се многу едноставни и не одземаат многу време или напор. 1. Направете маска за лице од алое вера. Алое вера помага за чистење на кожата, отстранување на акни и спречува создавање на брчки. Најдобро е да се нанесува два пати неделно. 2. Направете маска од витамин Е и нанесете ја под очите. Кожата под вашите очи е сува и тенка. Со оваа маска ќе го успорите процесот на стареење и прерано појавување на брчки под очите. Нанесете ја маската пред спиење. Капсула од витамин Е може да се набави во секоја аптека. За подобар ефект може да додадете рибино или кокосово масло. Бидете внимателни со користењето на витамионот Е. Прекумерно дозирање може да доведе до иритација на кожата и ...
сите 23 | | | веќе видена

Доколку не сакате целосно да ја обоите вашата коса, а чувствувате дека ви треба промена, ‚‚омбре‘‘ е секогаш добра идеја. Оваа година покрај русата, во тренд се црвена, зелена, виолетова и многу други нијанси кои ѝ даваат посвеж и нов изглед на вашата коса.
сите 12 | | | веќе видена

Слободни активности, креативна работилница и роденденски забави оваа недела во игротека ,,Бајка”. Додека вашите дечиња се забавуваат, ги покануваме возрасните на нашата тераса да се опуштат и да уживаат во новите освежителни пијалаци од нашето летно мени, или пак да ја искористат неделната акција – Нес-кафе со топка сладолед за 88 денари. Слободни активности имаме во понеделник (19.06.2017), среда (21.06.2017) и недела (25.06.2017). Во петок (23.06.2017) заедно со нашите дадилки ќе го цртаме и боиме нашиот одмор од соништата. Работилница на која ќе ја покажеме својата фантазија и ќе ја развиваме креативноста. Роденденски забави имаме во следните термини: Вторник (20.06.2017) од 19:30-21:30 часот. Четврток (22.06.2017) од 19:30-21:30 часот. Сабота (24.06.2017) од 19:30-20:30 часот. За повеќе информации посетете ја нашата фан-страна веб-страната , профилот на Инстаграм или јавете се на 071 398 032.
сите 17 | | | веќе видена

Многу е важно да се грижите за вашиот изглед и за вашето здравје, а овие масла дефинитивно ќе ви помогнат во тоа! Масло од сусам за поздрави заби Маслото од сусам содржи голем број на поливитамински киселини и состојки. Плакнете ја устата со ова масло и вашите заби ќе бидат побели, а воедно ќе ја подобрите регенерацијата на непцата, јазикот и целата уста. Само бидете сигурни дали тоа го правите правилно. Состојки 1 лажица масло од сусам 1/2 лажичка сода бикарбона 1/4 чаша топла вода Ставете го маслото во уста и плакнете 15-20 минути, а потоа плукнете. Маслото би требало да ја промени бојата на вашите заби во бела, а доколку тоа не се случи плакнете подолго. На крајот исплакнете ја устата со раствор од топла вода и сода бикарбона. Откако ќе завршите измијте ги забите и јазикот. Масло од хибискус за растење на косата Маслото од хибискус е точно тоа што ѝ е потребно на вашата коса. Ова масло содржи витамин Ц и го зголемува колагенот во косата, додека пак аминокиселините го зајакнуваат коренот. Благодарение на ...
сите 30 | | | веќе видена

Овој дом припаѓа на Амина Мучиоло и се наоѓа во Лос Анџелес. Амина е дизајнерка и откако овие фотографии се појавија на социјалните мрежи, нејзиниот дом стана навистина голем хит. Сите ѕидови и мебелот се во различни бои, со што нејзиниот дом навистина изгледа прекрасно и неверијатно и прави една пријатна и весела атмосфера за живеење. Со самото тоа што ќе ги погледнете фотографиите ќе се чувствувате исполнето, а замислете да живеете во ваков стан? „За мене многу е важно местото каде што живеам да биде одраз на мојот карактер и на тоа што сум јас, а исто така да биде одраз и на мојот сопруг. Ние сакаме нашиот дом да биде забавен, инспиративен и да предизвикува среќа“, изјави дизајнерката. Воопшто не е чудо што оваа дама и нејзиниот дом се инспирација за повеќе од 160 000 следбеници на Инстаграм. Погледнете како изгледа нејзиниот дом и со сигурност ќе бидете воодушевени!
сите 5 | | | веќе видена

43-годишната Викторија Бекам овој пат позираше пред објективот на Јан Велтерс и е лицето од насловната страница на холандското издание на Vogue . На фотографиите таа изгледа прекрасно како и секогаш, а во интервјуто изјави дека за да го одржува своето тело во одлична форма, секое утро трча по 5 километри и вежба по еден час со личен тренер. Исто така, во интервјуто Викторија зборуваше за бракот со Дејвид Бекам. Таа сподели сека тие многу се забавуваат и дека ако навистина била тажна како што изгледа на некои фотографии направени од страна на папараците, тогаш нејзините деца немале воопшто да бидат среќни како што се и дека нејзиниот брак немаше да опстои толку долго.
сите 6 | | | веќе видена

Во саботата се одвиваше прославата по повод роденденот на кралицата Елизабета. „Trooping the Colour“ е официјална прослава којашто е посветена на кралицата и секоја година се одржува во сабота во текот на јуни. Оваа година кралицата Елизабета наполни 91 година. Додека прославата траеше на балконот на Бакингемската палата стоеше кралското семејство и со насмевки на лицето ја следеше целата прослава. Војвотката Кетрин изгледаше прекрасно во розова креација од Александар МекКвин, а нејзиниот сопруг, принцот Вилијам, стоеше покрај неа заедно со нивните две дечиња. Навистина изгледаа како од бајките!
сите 40 | | | веќе видена

Во новиот спот за песната Wild Thoughts , познатата пејачка уште еднаш ја истакна својата сексипилна страна. Песната е во соработка со диџеј Калед и Брајсон Тилер, а во спотот Ријана е главна ѕвезда и заводливо танцува. Поп ѕвездата е облечена и нашминката со различни живи и впечатливи бои, а во песната има делови од хитот Maria Maria на Карлос Сантана. Погледнете го спотот!
сите 7 | | | веќе видена

Славниот пар им посака добредојде на близначињата, а малата Блу Ајви се израдува што доби братче и сестриче! Долго време на социјалните мрежи се пишуваше за бременоста на Бијонсе, а нејзините најголеми обожаватели беа пресреќни што таа е бремена со близначиња. Сега семејството на Бијонсе се зголеми за два члена, а блиски пријатели на славниот пар го открија полот на двете деца. Малата Блу Ајви сега има и брат и сестра. Со нетрпение очекуваме да дознаеме кои ќе бидат имињата на близначињата!
сите 3 | | | веќе видена

next