Доколку сте одлучиле сериозно да се погрижите за тоа да имате поздрава исхрана, тогаш задолжително додадете храна која содржи магнезиум. Магнезиумот е многу ...
сите 11 | | | веќе видена

Како и секоја година, таа и оваа славните ѕвезди се потрудија да изгледаат неверојатно на манифестацијата Critics' Choice Awards, која се одржа во Санта ...
сите 19 | | | веќе видена

Козметиката претставува составен дел од секојдневната рутина на жените и мажите. Употребата на козметиката се поврзува со желбата кај човекот да изгледа и да ...
сите 5 | | | веќе видена

Покрај тоа што постојано следите кои парчиња облека, бои и дезени ќе бидат тренд во новата сезона и новата година, добро е да знаете и кои трендови на кармини ...
сите 3 | | | веќе видена

Божиќното Цвеќе Euphorbia pulcherrima , или кај нас попозната како Божиќна Ѕвезда е предвесник на доаѓањето на Божиќните и Новогодишните празници. Со својата ...
| | веќе видена

next