Шведски модели и водечки дами - поим за убавина. За земја со помалку од 10 милиони луѓе, со сигурност можеме да кажеме дека швеѓаните имаат голем придонес во ...
сите 4 | | | веќе видена

Илустраторката Пуунг ја користи љубовта како главен извор на инспирација за нејзината уметност. Со своите дела, таа се обидува да пренесе една едноставна, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако веќе подолго време се обидувате да ги зајакнете стомачните мускули и притоа не успевате, за тоа не се виновни вашите гени, туку погрешниот пристап. За да ...
сите 4 | | | веќе видена

Акутелен уште во 90-тите, денес, на 54 години, тој продолжува да биде еден од најпосакуваните и сакани актери во Холивуд. Тој беше дел од многу филмови, од кои ...
сите 10 | | | веќе видена

Подгответе се! Доколку веќе го имате гледано првиот дел од мјузикалот Mamma Mia! , сигурно со нетрпение го очекувавте продолжението. Погледнете го најновиот ...
сите 5 | | | веќе видена

Чекор поблиску до посакуваната работа – Како да „растурите“ на интервјуто за работа? Дали сакате да напредувате во кариерата? Без разлика на кое ниво во вашата ...
сите 39 | | | веќе видена

Таа е суперзгодна мајка, може да се каже една од најзгодните мајки на светот. Верувале или не, таа има седум деца! Поголемиот дел од луѓето мислат дека оваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Комбинацијата на суво овошје и јаткасти плодови е одличен спој, корисен за здравјето на човекот, а особено за негата на кожата. Овие плодови содржат витамини и ...
сите 15 | | | веќе видена

Време е за преуредување на домот, а првиот чекор е отстранување на непотребните работи! Како и сè останато, така и вкусот за уредување на ентериерот се менува ...
сите 5 | | | веќе видена

next