Просечниот животен век во Европа 78,2. Најдолговечни се шпанците, кои доживуваат 82 години старост, т.е. живеат 12 години подолго од нивните унгарски браќа на ...
сите 2 | | | веќе видена

Сите велат дека розовата е женска боја, иако во последните години е модерно да ја носат и мажите. За некои таа е боја за малите девојчиња, некои не можат да ја ...
сите 3 | | | веќе видена

Состојки 160 г брашно за колачи од Жито Лукс 1 лажичка шеќер 1 јајце 30 г путер 225 мл млеко Начин на подготовка Брашното и шеќерот се мешаат во длабок сад. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 19 февруари (понеделник), со почеток во 20 часот во Кино Култура, ќе се одржи промоција на поетската книга „Сонувани и будни песни“ од Владимир Мартиновски. ...
сите 7 | | | веќе видена

Докажано е дека оние лица кои редовно и умерено појадуваат здрава храна, секогаш ќе останат вити. Најновите студии покажаа дека по диетите својата тежина може ...
сите 10 | | | веќе видена

next