Главниот спонзор на Формула 1 тимот на Мерцедес, Петронас, ќе ја продолжи долгорочната соработка со екипата, во екот на шпекулациите дека актуелните шампиони ...
сите 7 | | | веќе видена

Шефовите на Австралиското Гранд При се свесни дека доколку и следната година дојде до откажување на нивната Гранд При трка, ќе ја загубат Формула 1 во својот ...
сите 29 | | | веќе видена

next