Комуникации

Podcast: Play in new window Download (Duration: 26:11 — 24.0MB) Со огромно задоцнување, пред се затоа што и не бев свесен дека не сме ја објавиле еве ја третата епизода од втората сезоана на конуникации.нет подкастот. А во неа јас и Мите зборуваме најмногу за новитетите кои ги воведе Facebook, за новиот тајмлајн, за можностите за споделување и ред други ситни детали кои нас ни се допаѓаат или не ни се допаѓаат, вака на прв поглед. Малку зборувавме за WebFest.me и ја спомнавме иницијативата за организрање нов настан за отклучување на нов 4sq беџ.
сите 4 | | | веќе видена

Веќе го најавивме интервјуто со Вибор кое го направивме за време на WebFest.me . Нема многу да појаснувам, реков само дека мене ми е вистинско откритие како еден толку едноставен производ може убаво да се продаде ако е добро спакуван. Еве ги одговорите на Вибор, а подолу може да го погледнете и целото негово излагање на конференцијата.
| | веќе видена

Викендов на time.mk наидов на реклама која повикуваше да се учествува во глобалното истражување Wave . Во минатото сум ги симнувал и читал овие истражувања па бев ептен позитивно изненаден од овој потег. Споделив каде можев и отворив да го пополнам. Беше доста обемно, на моменти и заморно, но успеав да го пополнам како и поголем дел од луѓето со кои дискутирав на оваа тема, кои исто така го пополниле. Веќе во понеделникот решив да пратам некои прашања до тимот кој стои зад локалната имплементација на ова истражување. На неколкуте прашања ми одговори Маја Стојановска од Универзал Медиа . Еве го муабетот: 1. Што точно претставува Wave? Колку време постои и кому му служи? Wave e најголемото истражување посветено на социјалните медиуми во светот. Истражувањето е иницирано во 2006 година со цел мерење на големината и влијанието на социјалните медиуми ширум светот. Оваа година се спроведува 6-тото изданије на Wave . Wave нуди длабоко разбирање на желбите и мотивациите на потрошувачите и е клуч за вистинско ...
| | веќе видена

next