Капитал

Учесниците на девизниот пазар почнаа да го заменуваат својот капитал во евра за американски долари. На редовниот состанок на лидерите на Европската централна ...
сите 3 | | | веќе видена

Трите главни столба на сервис – дескот ќе бидат: поддршка за пристап до пазарот, правно усогласување на фирмите со законодавството и поддршка на компаниите ...
сите 19 | | | веќе видена

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој, Јован Деспотовски посочи дека на денешната средба во ФИТР се присутни 30 македонски компании поддржани од ...
сите 12 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија на 1ТВ „Отворено студио“ вицепремиерот Анѓушев ги образложи предностите на најновиот проект на Владата за финансирање изградба на ...
сите 8 | | | веќе видена

Кинеската компанија ќе инвестира милијарди долари во железничкиот тунел кој ќе ги поврзува Финска и Естонија на дното на Финскиот залив, објавија руските ...
сите 12 | | | веќе видена

Комората уште еднаш ја нагласи потребата од формирање посебен гарантен фонд кој ќе застане финансиски зад компаниите и ќе ги поддржи да аплицираат. Домашните ...
сите 13 | | | веќе видена

Што се случува на пазарот за деловен и станбен простор Новите проекти кои се очекуваат во 2019 година ќе ја зголемат вкупната понуда на канцелариски простор за ...
сите 15 | | | веќе видена

next