Капитал

Основното јавно обвинителство Скопје по допрен глас оформи предмет во врска со определени написи и коментари по социјалните мрежи, а со кои преку компјутерски ...
сите 31 | | | веќе видена

Од денеска и официјално Македонија ги стартуваше пристапните преговори за полноправно членство во Алијансата. Директорот за европски и глобални партнерства на ...
сите 52 | | | веќе видена

Кина бара нови начини да ја потпомогне забавeната економија, додека трговската војна со САД ескалира. Официјален Пекинг објави низа мерки, вклучително и ...
сите 28 | | | веќе видена

“Иднината на Македонија е во НАТО и ЕУ, и ова не е само мое мислење, туку и на европските институции, како и на сите 28 земји – членки, и јас би сакал да ја ...
сите 22 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција информира дека оформило предмет по допрен глас, откако повеќе медиуми објавија за ...
сите 236 | | | веќе видена

Тендерот вреден 35 милиони евра, кој го распиша Министерството за здравство за набавка на хемиски реагенси денеска е стопиран. Министерот Венко Филипче утрово ...
сите 50 | | | веќе видена

[freetext] И во текот на вториот квартал продолжува падот на градежната активност, како и ниската реализација на капиталните инвестиции, што упатува на ...
сите 75 | | | веќе видена

Во насока на решавање на проблемот со воведените зголемени царини од страна на Косово, министерот за земјоделство,шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, ...
сите 239 | | | веќе видена

Министерството за земјоделие на Македонија вели дека одлуката што е донесена од Косово за зголемување на царината на 30% за одредени земјоделски производи ги ...
сите 270 | | | веќе видена

„Јас бев најмногу ангажиран околу мерките од првиот столб, конкретно унапредување на индустриското производство, при што изминатиов период посетив преку 150 ...
сите 39 | | | веќе видена

[freetext] Вашата држава го избра патот на евроатланската интеграција и во тоа ја поддржуваме македонската Влада.Во надворешната политика Владата презеде ...
сите 14 | | | веќе видена

Нафтениот дистрибутер „Пуцко петрол“ и градежните компании „Бауер БГ“ од Скопје и „НБ-компани“ од Тетово се на врвот на листата според вредноста на добиените ...
сите 14 | | | веќе видена

По преговорите кои траеjа пет години, ЕУ и Јапонија потпишаа заеднички Договор за слободна трговија. Договорот треба да стапи на сила во 2019 година и со него ...
сите 7 | | | веќе видена

Во рамките на 58-то издание на фестивалот „Охридско лето“, на 19.јули ќе се одигра премиера на театарската претстава „Мизантроп“ од Молиер, во режија на Ана ...
сите 26 | | | веќе видена

next