Капитал

„Целта на мерките за потребата од помош од државата, не е за спас на изгубени добивки, туку да се успее да се преживее оваа агонија на неизвесност и на штети ...
сите 107 | | | веќе видена

Банката сака да помогне во имплементирање на мерките за заштита и превенција од ширење на коронавирусот. ПроКредит Банка АД Скопје соопшти дека извршила ...
сите 28 | | | веќе видена

И покрај сите логистички и ресурсни предизвици, Алкалоид одлучи да ги намали цените на 158 свои производи кои во моментов се наоѓаат на листата на потреби ...
сите 64 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за замрзнување на цените на потрошен медицински материјал, медицинска опрема и материјали, потоа беше донесена одлука за укинување на ...
сите 50 | | | веќе видена

Уште утре ќе бидат доставени првите примероци во Градската Општа Болница “8-ми септември” каде ќе бидат стерилизирани со цел да можат да се распоредат онаму ...
сите 57 | | | веќе видена

Министерката за финансии Ангеловска очекува најголемите ефекти од коронакризата да се почувствуваат во следните три месеци, со што во вториот квартал се ...
сите 45 | | | веќе видена

На вчерашниот итен состанок со министерот за здравство Венко Филипче, компанијата „Алмеро“ одлучи да донира душеци за Универзитетската клиниката за инфективни ...
сите 31 | | | веќе видена

Со ваквата одлука, Комерцијална банка АД Скопје настојува да придонесе за поголема ликвидност на државата и нејзиниот буџет, а со тоа и да го зголеми ...
сите 26 | | | веќе видена

Вицепремиерката за економски прашања Мила Царовска најави и субвенции на придонесите за фирмите од најпогодените економски сектори. Вицепремиерката за ...
сите 277 | | | веќе видена

Редовно повлекување на банкнотите и монетите што се во циркулација и нивно чување во карантин пред повторното пуштање во промет, се новите мерки на Народната ...
сите 77 | | | веќе видена

Еуролинк осигурување воведува мерки за времено олеснување на условите под кои нивните клиенти го обезбедуваат своето задолжително и незадолжително ...
сите 14 | | | веќе видена

Сенатот на Шпанија денеска на пленарна седница го ратификува Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО. Гласањето беше без физичко присуство на ...
сите 171 | | | веќе видена

next