Капитал

На прес-конференција во Владата денеска нацрт-амандманите ги соопшти премиерот Зоран Заев, кој рече дека четирите амандмани се едноставени, немаат ништо спорно ...
сите 316 | | | веќе видена

Народната банка на Македонија соопшти дека проценките за економски раст за 2018 година се ревидирани во надолна насока, од 3,2% очекуван раст на 2,3%. Овие ...
сите 46 | | | веќе видена

[freetext] Онлајн шопингот во Македонија пораснал за 20% во првото полугодие, на 63 милиони евра Најголем дел од овие трансакции завршиле кај странските е - ...
сите 7 | | | веќе видена

Стопанска банка а.д. Битола годинава прославува 70 години постоење, период во кој се докажа како верен поддржувач на работењето на бизнис заедницата и на ...
сите 9 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, денеска на прес конференција изјави дека одлуката за замрзнување на 69 објекти во сопственост на партијата го ...
сите 113 | | | веќе видена

По барање на Специјалното јавно обвинителство денеска судија на претходна постапка на Основен суд Скопје 1 донесол решение „со кое е изречена привремена мерка ...
сите 116 | | | веќе видена

Денеска започна реализацијата на проект во вредност од 30 милиони евра од Светска банка за унапредување на човечкиот капитал. Станува збор за Проектот за ...
сите 34 | | | веќе видена

Кондиторската фабрика Европа објави дека во првите девет месеци годинава работела со вкупни приходи од 9,1 милион евра, кои се зголемени за 7% во споредба со ...
сите 45 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје покрена предистражна постапка за проверување на наводите во две анонимни кривични пријава против претседателот Ѓорге ...
сите 33 | | | веќе видена

На 1 ноември во четврток во 18 часот на Меѓународниот аеродром Скопје ќе биде одбележано воспоставувањето на директни летовите помеѓу Скопје и Атина од страна ...
сите 118 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел веќе нема да се кандидира за претседателската функција во својата конзервативна Христијанско-демократска унија. Одлуката е ...
сите 99 | | | веќе видена

Виното „Розе“ од бербата 2017 на винаријата „Стоби“ се здоби со многу значајно признание од влијателниот американски весник „Вашингтон пост“, кој на своите ...
сите 42 | | | веќе видена

Во среда Уставниот суд ќе ја оценува законитоста на проектот за градење на деветкатницата пред „Мајчин дом“, а одлуката за донесување на деталниот урбанистички ...
сите 144 | | | веќе видена

next