Канал8

13.02.2018 Реконструкцијата на зградата на ЦК “Бели мугри“ влезе во овогодишната програма на Министерството за култура за изградба на нови и реконструкција, ...
сите 158 | | | веќе видена

09.02.2018 Реконструкција на кино-салата во Виница и монтажна бина за оддржување културни настани се двата проекти со кои планира да аплицира Виница на ...
сите 3 | | | веќе видена

09.02.2018 Почитувани граѓани, Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ од Кочани, очигледно следејќи ги наредбите на нивната Централа во Скопје, денеска имаше прес ...
сите 170 | | | веќе видена

09.02.2018 По изминувањето на стоте дена од владеењето на новата локална власт предводена од СДСМ ОК на ВМРО – ДПМНЕ Кочани на прес конференција го ...
сите 170 | | | веќе видена

08.02.2018 На вториот пријателски контролен натпревар во подготвителниот период пред продолжението на првенството во Втората лига, за екипата на “Осогово“ ...
сите 3 | | | веќе видена

08.02.2018 Градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев, во изминатите сто дена од преземањето на функцијата ги оценува како период во кој имало многу ...
сите 6 | | | веќе видена

06.02.2018 Нов успех забележа екипата на “Баскет Дино“ во продоложението на првенството во Третата кошаркарска лига на Македонија. На гостувањето во Скопје, ...
сите 2 | | | веќе видена

05.02.2018 Основните училишта и Полициската станица во Кочани добија дел од лаптоп компјутерите што во Општината беа вишок, откако членовите на Советот од ...
сите 3 | | | веќе видена

next