Канал 77

Организаторот на Евровизија, Јуропиан Броудкастинг Јунион (ЕБУ) ги исфрли репортерите од кинеската Манго телевизија затоа што ги цензурирале настапите на ...
сите 9 | | | веќе видена

Продолжуваат кражбите на црквите во тетовско. Ноќеска ограбена е црквата Свети Димитрија во Тетово. Полицијата во возило на локалниот пат Шемшово Жилче во ...
сите 27 | | | веќе видена

Рудникот за олово и цинк Саса и Мултиетничкиот синдикат за образование (МЕСО) и Сојузот на синдикати на Македонија потпишаа спогодба, согласувајќи се на ...
сите 7 | | | веќе видена

Џезаир Шаќири, алијас „командант Хоџа“, кој веќе неколку дена се наоѓа во центарот на вниманието на македонската јавност откако стана надворешен соработник на ...
сите 102 | | | веќе видена

Поради бомба од Втората светска војна блокирани се неколку улици во хонгкошката област Ванчаи. Наредена е евакуација на станбени згради, хотели и канцеларии, ...
сите 18 | | | веќе видена

На вториот ден од Годишната конференција за медими на ОБСЕ на агендата се дебати за влијанието на дигитализацијата врз слободата на изразувањето, пороблемот со ...
сите 9 | | | веќе видена

next