Македонски Медиа Сервис

Владата на Република Србија на денешната седница го усвои Предлог-законот за дополнување на Законот за државни и други празници со кој предлага 24 мај да биде ...
сите 65 | | | веќе видена

Се поставува сајлата на шестоседот на Попова Шапка што е една од последната фаза од изградбата на овој долгоочекуван проект.Од раководството на ски центарот ...
сите 7 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 97. седница усвои три закони во трето читање што беа вратени во Парламентот зашто поранешниот ...
сите 88 | | | веќе видена

Овој сок успешно ги симнува килограмите, го намалува притисокот и го зајакнува имунитетот.Состојки:4 средни моркови 2,5 см корен од ѓумбир 2 лимони (излупени) ...
сите 8 | | | веќе видена

На менито на калифорниските кафулиња „Клач кофи Ростерс“ од неодамна може да се најде и најскапото кафе на светот, по цена од 75 долари за филџан. Се работи за ...
сите 15 | | | веќе видена

Европската Унија смета дека осудите против четворица опозициски парламентарци во Венецуела претставуваат кршење на правото на фер судење. Карлос Папарони, ...
сите 60 | | | веќе видена

Водата од Билјанините извори на Охридското Езеро небезбедна за пиење – предупреди денеска Центарот за јавно здравје од Охрид.Последните физичко-хемиски анализи ...
сите 13 | | | веќе видена

Иницирајќи ја Меѓународната група на експерти меѓу Република Северна Македонија и Грција за имињата за комерцијална намена, трговските марки и заштитните ...
сите 24 | | | веќе видена

Унапредувањето на безбедносниот систем е условено од брзината на реформите во оваа област, што ќе овозможи развој на безбедносниот систем на Северна Македонија ...
сите 15 | | | веќе видена

Децата од танцовото студио „Еурека” со претставата „Пепелашка” денеска настапија пред принцот Едвард, грофот од Весекс, во Националната филхармонија во Скопје, ...
сите 17 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери смета дека нема уставна ниту деловничка основа да поокрене постапка во случајот со пратеникот Павле Богоевски и ...
сите 327 | | | веќе видена

На кралицата на поп музиката Мадона наводно и било забрането да влезе во конгресната сала Expo Tel Aviv, каде се одржува и овогодишниот натпревар за најдобра ...
сите 63 | | | веќе видена

Откако пратеникот Павле Богоевски призна дека телефонски нарачувал масло од канабис, пратеничката Дафина Стојаноска од редовите на ВМРО-ДПМНЕ денеска побара ...
сите 160 | | | веќе видена

next