Канал 5

Џафери му посака срдечно добредојде во Собранието во овој клучен момент, кога земјата влегува во нова фаза од нејзините евроатлански интеграции. Тој ги ...
сите 58 | | | веќе видена

Пораката Мета ја упати од средбата што во Тирана ја имаше со лидерот на Демократската партија на Албанците во Македонија, Мендух Тачи. Двајцата соговорници ...
сите 20 | | | веќе видена

Граѓаните се навистина загрижени за сето она што се случува, има огромен отпор кон овој договор. Граѓаните, пред се етничко Македонци не го прифаќаат, се ...
сите 234 | | | веќе видена

Нашиот народ знае колку е историски важно оваа шанса да не смееме да ја пропуштиме, порача вечерва премиерот Зоран Заев на трибина во Кратово организирана од ...
сите 117 | | | веќе видена

Американскиот актер Алек Болдвин во интервју пред почетокот на доделувањето на наградите ,,Еми” , кое вчеравечер се одржа во Лос Анџелес рече дека неговата ...
сите 20 | | | веќе видена

Се претоставува дека бебињата биле жртви на лекарски грешки. Доктор и двајца вработени во главната гинеколошка клинија во Најроби се суспендирани ,информира ...
сите 5 | | | веќе видена

Според германските медиуми , на Масен му било речено да се повлече , додека ваквата одлука на Владата доаѓа по одговорот на Масен на протестите на десничарите ...
сите 28 | | | веќе видена

Видеото што на Инстаграм  го постави домаќинот на Мадуро , дополнително ги огорчи жителите на уништената Венецуела , во која има милионска инфлација и луѓето ...
сите 9 | | | веќе видена

На денешниот настан беше посочено дека се разгледуваат можности како да се олесни постапката за електронско пријавување на данок.
сите 38 | | | веќе видена

Нетанијаху му рекол на Путин дека Сирија е виновна за соборувањето на рускиот воен авион. Израелскиот премиер ги понудил сите неопходни информации потребни во ...
сите 104 | | | веќе видена

- Сакав на самото место да се уверам со какви предизвици се соочуваат во секојдневната работа вработените на тетовскиот Центар за социјални грижи. Ние сме во ...
сите 93 | | | веќе видена

На средбата премиерот Заев се заблагодари за долгогодишната плодна соработка со ОБСЕ, и искажа спремност за продолжување и унапредување на оваа соработка. Тој ...
сите 18 | | | веќе видена

Ова денеска го изјави шефот на дипломатијата Никола Димитров на прес-конференцијата со германскиот колега Хајко Мас, одговарајќи на новинарско прашање доколку ...
сите 180 | | | веќе видена

next