Кајгана

За сите љубители на вексилологијата, ќе ги разгледаме знамињата на Украина. Земјата е поделена на 24 области и секоја од нив има свое знаме. Вон овие области е ...
сите 4 | | | веќе видена

Во четвртата епизода, за нас веќе познатиот Англичанец, раскажува за фудбалскиот клуб Вардар. Откако англиската јавност ја запозна со Осогово, репрезентацијата ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска изјави дека улогата на Кина во глобалната пандемија на коронавирусот веројатно ќе ги принуди државите да ја ...
сите 160 | | | веќе видена

Ако овој продолжен викенд со полициски час сакате да го поминете со квалитетно филмско уживање, а едноставно немате идеја каде да пронајдете добри препораки, ...
сите 4 | | | веќе видена

„Не ги слушајте оние кои не се согласуваат и кои вербата во Бог ја идентификуваат со опцијата на смрт, слушнете ги мудрите гласови на Вселенскиот Патријарх и ...
сите 51 | | | веќе видена

Италијанскиот морепловец Кристофер Колумбо потпишал договор со шпанскиот крал Фернандо за финансирање на неговата мисија во потрага по нов пат за Индија. ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Полициска станица Петровец вчера околу 14 часот, Е.Л.(39) од с.Чифлик, скопско, кој бил повреден во ногата, пријавил дека во 13:45 часот на место викано ...
сите 201 | | | веќе видена

next