Оваа недела речиси и да немаше информации за снимањето на четвртата сезона на „ Игра на тронови “, но неодамна беа откриени имињата на режисерите на сите епизоди. А тоа може многу да ни открие за содржината на секоја епизода. Иако нема нови режисерки имиња, едно име сепак се истакнува. Првата епизода ја режираат Дејвид Бениоф и Д.Б. Вајс, додека Алекс Грејвс ќе го преземе водството од 2. епизода (тој во третата сезона беше задолжен за 4. и 5. епизода кога е убиен заповедникот на Ноќната стража и кога Џон и Игрит имаа љубовна романса). Покрај наведените, Алик Сахаров (кој качувањето по Ѕидот го претстави на малите екрани) и Мишел Мекларен (венчавката на Тирион и Санса) се задолжени за по две епизоди. Нил Маршал (Извор: www. whatculture.com) Доаѓаме и до највозбудливиот момент. Деветтата епизода (во која најчесто се случуваат најважните настани во „Игра на тронови“) ќе ја режира Нил Маршал , кој во втората сезона ја осмисли сцената со битката кај Црновода . Тоа навестува дека пред самиот крај на сезоната ...
| | веќе видена

next