Извршниот директор на Facebok, Марк Закерберг, вчера сведочеше пред Европскиот парламент, каде им се извини на пратениците поради злоупотребата на личните ...
сите 4 | | | веќе видена

HTC U12 Plus официјално беше претставен и е најдобриот смартфон на компанијата за оваа година. Да погледнеме што го прави толку посебен:. 1. Edge Sense 2: Нова ...
сите 51 | | | веќе видена

Едно училиште во Кина започна да ја користи технологијата за препознавање на лица, чија задача е да ги следи учениците и да открие дали ја следат наставата.. ...
сите 3 | | | веќе видена

next