BlackBerry KEYone - уред од средната класа кој не врати во минатото со својот изглед, помина низ популарните тестовите за издржлиовст на JerryRigEverything. ...
сите 3 | | | веќе видена

Благодарение на вештачката интелигенција, научниците успеаја да откријат ефикасен начин на пребарување и категоризирање на вируси. Тоа резултираше со откривање ...
сите 5 | | | веќе видена

Повторно се појавија фотографии од изгледот на сеуште ненајавениот Sony Xperia XZ3... MobileFun сподели нови фотографии од уредот, заедно со маски за истиот, ...
сите 35 | | | веќе видена

Не е мала бројката на луѓе кои размислуваат за потполно напуштање на Facebook и бришење на својот профил на оваа социјална мрежа, после неодамнешниот скандал ...
сите 3 | | | веќе видена

Секоја година, професионални, и непрофесионални, фотографи се натпреваруваа на годишниот IPPA натпревар. Ова се најдобрите резултати од нив:. На овогодинешниот ...
сите 3 | | | веќе видена

next