Ако бевте (мало или големо) дете во 90-тите, сигурно во џебот носевте Тамагочи играчка, попозната кај нас како Чибичан.. Ова дигитално милениче почна да го ...
| | веќе видена

Корисниците на Самсунг Галакси (Samsung Galaxy) уредите сега со можност да креираат и објавуваат професионални видео записи. Компанијата Самсунг Електроникс ( ...
сите 7 | | | веќе видена

Како еден од најголемите иноватори на денешницата, од Елон Маск се очекува да нѐ импресионира со секоја негова нова изјава и најава за нов проект.. Neuralink е ...
сите 16 | | | веќе видена

Линијата на смартфон уреди од средната класа на Samsung станува се поуникатна и помоќна. Со цел да ги освои клучните пазари каде најголема конкуренција се ...
сите 28 | | | веќе видена

Милијардерот Ворен Бафет има изјавено дека тајната на неговиот успех е тоа што чита книги секој ден - по 500 страници на ден, всушност.. Ако веднаш скокнете во ...
сите 2 | | | веќе видена

next