Готви.mk

Направете вкусна руска салата со совршен додаток – карфиол. 300 гр. замрзнат карфиол 300 гр. колбаси 400 гр. мајонез 3 моркови ½ тегли кисели краставички 4 ...
сите 146 | | | веќе видена

Една од најздравите намирници во светот се урмите. Го подобруваат варењето на храната, помагаат за превенирање рак, се препорачуваат и за лекување на ...
сите 144 | | | веќе видена

Сите сакаме да направиме вкусни колачи за празниците, а затоа е потребно да знаеме трикови, за секогаш да ни успеваат. Ако колачите ви се залепат за плех, има ...
сите 146 | | | веќе видена

Вкусно предјадење… 150 гр грашок 20 гр стебло целер 150 гр карфиол 1 кесичка француска супа 1 лажица исечкан магдонос сок од лимон Стеблото целер исечкајте го ...
сите 142 | | | веќе видена

Фантастичен вкус, брза подготовка! 600 гр пилешко бело месо 100 гр свински врат Пекабеско 1 коцка кашкавал 200 гр сланина Пекабеско стапчиња за ражничи сув ...
сите 143 | | | веќе видена

Направете вкусни божиќни медењаци со ореви. ingredients title=”Состојки:”] 3 јајца 200 гр. шеќер 6 лажици мед 220 мл. масло 1 лажиче рамно сода 700 гр. брашно ...
сите 140 | | | веќе видена

Постојат важни правила кога правиме колачи. Кога правиме тесто со маргарин, секогаш треба да не е стопен, зошто стопениот негативно делува на структурата. Сода ...
сите 104 | | | веќе видена

Жалфијата е моќен антибиотик, а списокот на болести и состојби за кои помага е многу долг, меѓу кои и нередовен циклус и климакс. Чајот е корисен за воспаление ...
сите 3 | | | веќе видена

Направете вкусни ѓевреци за Божиќ. 200 мл. млеко 30 гр. квасец 1 лажица шеќер 1 лажиче сол 2 јајца (без една жолчка) 4 лажици масло 550 гр. брашно сусам и мак ...
сите 112 | | | веќе видена

Ако имате проблеми со стомакот и варењето на храната, тоа е доказ дека ви недостасува витаминот Б3. Симптомите освен овие два се мачнини, слабост, губење ...
сите 114 | | | веќе видена

next