Официјално започна сезоната на големи бради. Бидејќи е сега Ноември, исто така е и Movember. Веројатно, сите сте запознаени со месечната програма, во која ...
сите 3 | | | веќе видена

Луѓето развиваат први впечатоци за друга личност, уште пред да ја отворат устата за зборење. Истражувањата покажуваат дека вашиот изглед менува дали сте човек ...
сите 5 | | | веќе видена

По летото и кратките едностани фризури, есен зима периодот ни е мини шок. Време е за нешто поконкретно, за некоја малку подолга пофраерска фризура. Денешната ...
сите 5 | | | веќе видена

Еден од најпознатите спортисти во светот, а дефинитивно најдобар пливач на сите времиња. Да, збориме за Мајкл Фелпс. Тој пред неколку недели на јавен говор кој ...
сите 17 | | | веќе видена

next