Пробајте ги овие вежби за зајакнување на мускулите и губиток на калории… Кога рано наутро ќе појадувате, може да дојде до чувство на надуеност или тешкотии во ...
сите 8 | | | веќе видена

Доколку летово го бирате Амстердам место плажа. Или доколку после плажа сакате луксуз, одберете го Soho House во Амстердам. Локација – Bungehuis building на ...
сите 7 | | | веќе видена

“Ако во џебот ми остане и само уште еден долар – ќе го потрошам на ПР“ – Бил Гејтс Дали г-дин Гејтс навистина го кажал ова или не, со сигурност не би можел да ...
сите 6 | | | веќе видена

Има многу што да се научи од Хју Џекман. Добар глумец, совршен колега, верен пријател и верен сопруг. Тој не е како сите останати ѕвезди од Холивуд бидејќи тој ...
сите 3 | | | веќе видена

next