Се повеќе се зборува за промена во системот на работење. Се почесто можеме да слушнеме како некои држави одлучиле за промена на работното време. Посебно кај ...
сите 2 | | | веќе видена

Цената на недвижностите во светот расте од година во година. Освен недвижностите има и други фактори кои влијаат во тоа дали еден град е скап за живот или не ...
сите 6 | | | веќе видена

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Британецот Луис Хамилтон од Мерцедес победи во втората трка во сезоната за Големата награда на Бахреин на патеката ...
сите 64 | | | веќе видена

Се повеќе компании се борат да преживеат во нашата држава. Голем број на компании се затвораат. Во 2018-та година биле затворени вкупно 6.821 компанија што е ...
сите 17 | | | веќе видена

Дали Северна Македонија може да живее од туризам? Што се можеме да им понудиме на гостите? Ова прашање кружи постојано, по насоките на владата и институциите ...
сите 25 | | | веќе видена

Нема докази дека оние кои стануваат подоцна имаат мал успех во својата професија или кариера. Сепак, излегува дека кој рано рани, две среќи граби Некои добро ...
сите 2 | | | веќе видена

next