Фемина

Џецун Пема Вангчук моментално е најмладата кралица во светот. Сопругата на кралот на Бутан, Џигме Кесар Намѓел Вангчук, застана на тронот во 2011 кога имаше ...
сите 6 | | | веќе видена

Лиам Пејн и Рита Ора ги изненадија обожавателите со дует. Музичките ѕвезди ја снимија песната „For You“, која ќе биде дел од саундтракот на „Fifty Shades ...
сите 2 | | | веќе видена

Детската љубов е чиста и искрена. Видео од четири сестрички кои си разменуваат прегратки една со друга несомнено ќе измами насмевка на вашето лице. Преслаткиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Позитивен новогодишен дух, насмевки на лицата на посетителите, многу прегратки и танцување, беше атмосферата која можеше да се забележи во саботата во Веро ...
сите 2 | | | веќе видена

Марија Менунос се омажи на Нова година на церемонија на Тајмс сквер во Њујорк, која во живо беше пренесена на телевизија. Милионска публика го проследи ...
сите 2 | | | веќе видена

Парис Хилтон го прифати предлогот за брак на Крис Зилка. 36-годишната наследничка на синџирот хотели „Хилтон“ и 32-годишниот актер се верија за време на нивни ...
сите 23 | | | веќе видена

Нè очекува возбудлив почеток на 2018 година. Уште на вториот ден ќе настапи првата супермесечина за оваа година, што значи да го очекуваме неочекуваното. ...
сите 11 | | | веќе видена

Да се биде мајка е најубавата и најтешката професија на светот. Нераскинливата врска мајка-дете инспирираше неколку различни фотографи, чиј предизвик стана ...
сите 2 | | | веќе видена

Над 2.000 минијатурни куќички, автомобили, возови, па дури и пловна река со бродови го сочинуваат Пеперкакебиен, минијатурната реплика на градот Берген во ...
| | веќе видена

Суперхероите не се само обични фикциски ликови за детската имагинација. Тие се често извор на мотивација и поттикнувачи на позитивен став, како и објекти на ...
| | веќе видена

Новогодишните и божиќните празници се период кој го посветуваме на нашите драги личности, кои ни значат и кои сакаме да ги направиме среќни. Но постојат многу ...
сите 43 | | | веќе видена

Џенифер Лопез и Алекс Родригез ги ставија работните обврски на пауза за да се релаксираат за време на празниците. Славниот пар беше фотографиран на шопинг во ...
сите 5 | | | веќе видена

next