Фемина

Ники Хилтон го покажа станот во Њујорк, во кој живее со сопругот Џејмс Ротшилд и ќерките Лили и Теди. Богатата наследничка на империјата Хитон го покани тимот на Architectural Digest во шармантниот дом и истакна дека најмногу уживала додека ја подготвувала детската соба. „Многу се забавував уредувајќи ја оваа соба. Повторно го оживуваш детството со сите нешта кои си ги сакала: мачиња и зајчиња и принцези“ - рекла таа. Ники, која се породи во декември, ја сподели и првата фотографија од новороденчето.
сите 5 | | | веќе видена

Леонардо Дикаприо НЕ изненадува со љубовниот избор – повторно е во врска со млада русокоса. 20-годишната манекенка Камила Морони е новата девојка на 43-годишниот холивудски заводник. Леонардо и Камила беа фотографирани заедно додека се упатуваа на роденденската забава на Елен Деџенерис. Тие беа забележани од папараците и по Нова година додека слегуваа од приватен одмор по зимување на Аспен. Покрај успешните модни ангажмани за познати брендови, Камила се обидува да се пробие и во филмскиот свет. Првата филмска улога таа ја доби во 2013 година. Нејзината мајка, 38-годишната Лусила Сола, е во врска со 77-годишниот актер Ал Пачино. Дикаприо претходно беше во врска со Нина Агдал, со која раскина во мај 2017 година.
сите 6 | | | веќе видена

Ѕвездите од „Fifty Shades Freed“ присуствуваа на париската премиера на филмот. Дакота Џонсон и Џејми Дорнан, кои ги имаат улогите на Анастасија Стил и Кристијан Греј, позираа заедно на црниот тепих. 28-годишната актерка носеше бел фустан од модната куќа Prada додека Џејми беше облечен во комбинација од брендот Tods. На свеченоста во Градот на светлината и љубовта, Џејми беше придружуван од својата сопруга Амелија Ворнер. Рита Ора, која ја доби улогата на Миа Греј, се појави во впечатлива бела креација од Стефан Ролан. Меѓу гостите беше и Лиам Пејн, кој заедно со Рита ја сними песната „For You“ за саундтракот на филмот.
сите 10 | | | веќе видена

Иако имала тешко детство исполнето со навреди и исмејувања за изгледот, Вини Харлоу денес се гордее со своето тело. 23-годишната манекенка со витилиго не ја сокрива здравствената состојба, напротив, таа се труди да ја потенцира нејзината уникатност. Познатата Канаѓанка ги покажа белите дамки на кожата по бикини на плажа. Црно-белиот костим за капење е од модната куќа Диор. „Вистинската разлика не е мојата кожа, туку фактот што јас не ја пронаоѓам мојата убавина во мислењата на другите. Јас сум убава затоа што го знам тоа. Славете ја Вашата уникатна убавина денес (и секој ден)“ – напиша неодамна Вини на Instagram. Харлоу, чие вистинско име е Шантел Браун-Јанг, поседува огромна самодоверба и амбициозност со помош на кои се издигна во модниот свет.
сите 2 | | | веќе видена

Љубовната приказна на принцот Хари и Меган Маркл е инспирација за романтичен филм. „Harry & Meghan: The Royal Love Story“ ќе ја следи врската на британскиот принц со поранешната актерка, од моментот кога се запознале преку заедничка пријателка, до нивната свршувачка. Актерката Париса Фиц-Хенли ќе влезе во улогата на Меган, додека Хари ќе биде глумен од Мареј Фрејзер. Меган и Хари се запознаа во јуни 2016 година, а се верија во ноември минатата година. „Се заљубив во Меган неверојатно брзо. Сите ѕвезди беа подредени, сè беше совршено. Оваа прекрасна жена едноставно се сопна и падна во мојот живот, а јас паднав во нејзиниот“ – изјави Хари. Се очекува американската телевизија „Lifetime“ за првпат да го прикаже филмот напролет, по свадбата на кралскиот пар која е закажана за 19 мај. „Lifetime“ сними и филм за љубовната сторија на принцот Вилијам и војвотката Кетрин.
сите 34 | | | веќе видена

Е вака се создаваат бесценети спомени со семејството... Видео во кое бебенце танцува на битбокс ритамот кој го создава неговиот татко освојува на интернет. Малото момче не сака забавата да заврши, па кога и да направи татко му пауза, тоа го моли да продолжи. „Уште, уште“ - гласно вика слаткото бебенце. Погледнете го видеозаписот кој досега има 46 милиони прегледувања и над 500 илјади споделувања.
сите 2 | | | веќе видена

Меланија и Доналд Трамп се во центарот на неколку скандали. Додека се шпекулира околу негово неверство со порно ѕвезда и се дискутира околу неговите критики на британското здравство, парот не ги прескокнува закажаните јавни појавувања. Претседателот и Првата дама на САД беа фотографирани на тревникот пред Белата куќа кога се упатуваа до хеликоптер за да отпатуваат за Синсинати, Охајо. Меланија блескаше во аутфит во кој доминираше жолтата боја. За викендот, парот уживаше во ресортот Мар-а-Лаго, каде го проследи Супер Боул. По повод спортскиот настан, тие беа посетени од мажоретки и оркестар. Меланија за таа прилика избра модна комбинација во патриотски бои со јакна од брендот Amiri. Претходно, Меланија и Доналд беа фотографирани на аеродром со синот Барон. Меланија носеше сино-црвена комбинација со палто од Maison Ullens и чанта од Gucci.
сите 32 | | | веќе видена

Дакота Џонсон и Џејми Дорнан започнуваат со активна промоција на последниот дел од трилогијата „Fifty Shades of Grey“. Холивудските актери, кои ги добија улогите на Кристијан Греј и Анастасија Стил, присуствуваа на отворањето на тридневен настан во Вест Холивуд во чест на „Fifty Shades Freed“. Ѕвезденото дуо шармираше на настанот во елегантно издание. 28-годишната актерка избра црвен фустан од Cushnie et Ochs, додека 35-годишниот актер заведуваше во костум од Hermès.
сите 26 | | | веќе видена

Рис Витерспун и Ава Филипи снимија заедничка фотосесија и повторно поттикнаа коментари за нивната физичка сличност и за тоа дека изгледаат како сестри. 41-годишната актерка и нејзината 18-годишна ќерка позираа во фустани од пролетната колекција на Draper James, брендот основан од самата Рис. „Обожавам да сум околу мајка ми, а оваа фотосесија беше можност да се забавувам и да ја поддржам нејзината работа како женски претприемач“ - изјавила Ава. Ава е првото дете на Рис од бракот со актерот Рајан Филипи.
сите 4 | | | веќе видена

Јехуда Ади Девир има милионска публика благодарение на неговите забавни илустрации. Артистот од Тел Авив со серијалот „One of Those Days“ овековечува интересни моменти од животот со сопругата Маја, во кои многумина се препознаваат. Никој не е совршен Љубовта боли Првото бело влакно Knocking on Heavens Door Нова година Кога те чеша грбот каде што не можеш да стигнеш, таа е тука Караоке во автомобил Кога товарот е преголем Сè што правам, таа може да го направи подобро Дождливи проблеми Време е за забава! Тортура Работохолик Кога не можам да стигнам до подарокот од неа Среќен да ми е роденденот!
сите 3 | | | веќе видена

Кајли Џенер стана мајка. 20-годишната ѕвезда од реалното шоу „Keeping Up with the Kardashians“ доби ќеркичка. Среќната вест Џенер ја објави со видео од моменти од целата бременост и новороденото бебенце. Ова е првото дете на Кајли и 25-годишниот рапер Травис Скот, а бременоста беше чувана во тајност. „Разбирам дека сте навикнати јас да ве водам низ сите мои патувања, но мојата бременост беше едно патување кое избрав да не го правам пред светот. Знаев дека треба да се подготвам за оваа животна улога на начин кој е позитивен, здрав и без стрес“ – напиша Кајли, заблагодарувајќи им се на фановите за разбирањето. „Бременоста беше најубавото, најмоќното искуство кое ти го менува животот и всушност ќе ми недостига. Ги ценам моите пријатели и целото семејство кои ми помогнаа да го чувам овој специјален момент колку што е можно повеќе приватен. Мојата убава и здрава ќеркичка пристигна на 1-ви февруари и едвај чекав да го споделам овој благослов“ – дополни таа. ВИДЕО
сите 38 | | | веќе видена

Џенифер Лопез пееше хит по хит, ја одбележа годишнината со Алекс Родригез, премиерно изведе нова песна, му оддаде почит на Принц и промени ОСУМ костими за време на концерт во Минеаполис. Додека ги пееше своите хитови меѓу кои „Waiting for Tonight“, „Jenny from the Block“, „On The Floor“ и „I’m Real“, 48-годишната ѕвезда промени неколку аутфити – од леопардски комбинезон и спортски дрес, до провокативен костим во кабаре стил. Концертот беше на првата годишнина на Лопез и Алекс Родригез, па таа не пропушти да го одбележи тоа. „Заедно сме една година. Не сакам да бидам сентиментална, но бејби, оваа песна е за тебе. Те сакам“ – рече таа пред расположената публика. Лопез за првпат ја изведе новата песна „Us“: Погледнете фотографии и видеа од музичкиот спектакл:
сите 13 | | | веќе видена

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем заведуваа погледи на црвениот тепих пред доделувањето на наградите Goya во Мадрид, Шпанија. Популарниот пар си размени бакнежи и во прегратка позираше пред многуте фоторепортери. 43-годишната актерка, која беше номинирана за наградата Најдобра актерка за „Loving Pablo“, се појави во бел фустан од Версаче со впечатливи метални детали на грбот, рамената и ребрата. Славната двојка е во брак седум години и има две дечиња – Леонардо и Луна.
сите 5 | | | веќе видена

Анџелина Џоли со ќерките Шајло и Захара присуствуваше на доделувањето на наградите Annie на најдобрите во светот на анимацијата. Дизниевиот хит „Coco“ беше најголем победник на вечерта, а анимираниот филм „The Breadwinner“, чиј продуцент е Џоли, победи во категоријата Најдобар анимиран филм – Независен . На црвениот тепих, Џоли зачекори во сребрена креација од италијанската модна куќа Версаче. 11-годишната Шајло носеше костум додека 13-годишната Захара беше облечена во црни панталони и блуза со детали од тантела.
сите 16 | | | веќе видена

Верувале или не, оваа година навршуваат 40 години од првото прикажување на еден од најромантичните филмови на сите времиња – „Брилијантин“. Џон Траволта и Оливија Њутн-Џон, актерите кои влегоа во улогите на Дени и Сенди во култниот филм од 1978 година, се сретнаа повторно на гала во Лос Анџелес. 63-годишниот актер и 69-годишната актерка и пејачка заедно одржаа говор на сцената. Оливија во мај минатата година откри дека по вторпат се бори со рак . Имено, 25 години откако првпат ѝ бил дијагностициран рак на дојка, докторите откриле дека ракот се вратил и дека метастазирал во крстната коска. И покрај здравствените проблеми, Оливија со ведра насмевка освојува каде и да се појави. „Немам повеќе болки и среќна сум што можам да работам повторно“ – изјавила таа во ноември минатата година. Џон и Оливија во изведба на „You’re The One That I Want“ во „Grease“
сите 5 | | | веќе видена

Моника Белучи ги размрда прстите на фоторепортерите на филмски фестивал во Лос Анџелес. 53-годишната Италијанка зрачеше со сексапил и покрај тоа што не го разголи своето тело за црвениот тепих. Како и секогаш, Белучи им остана верна на своите пријатели и избра креација од Долче и Габана. Црниот фустан со сирена силуета холивудската ѕвезда го искомбинира со чантичка која исто така доаѓа од ателјето на Доменико Долче и Стефано Габана. На настанот, Белучи го презентираше филмот „On The Milky Road“, во кој глумеше заедно со Емир Кустурица, а доби и награда за својот придонес во италијанската филмска индустрија.
сите 17 | | | веќе видена

Како заштитно лице на Guess, Џенифер Лопез присуствуваше на моден настан на популарниот бренд во Лос Анџелес. 48-годишната музичка дива изгледаше гламурозно во светло син стајлинг од американската модна куќа, додека заводливо позираше пред фоторепортерите. За да го направи својот изглед поспектакуларен, Џеј Ло додаде и блескав дијамантски накит. Атрактивната пејачка и актерка беше придружувана од нејзиниот партнер Алекс Родригез. Настанот беше огранизиран за промоција на колекцијата пролет/лето 2018 на Guess.
сите 16 | | | веќе видена

Видео од три бабички ќе ви покаже дека сестринската љубов е вечна. Во него, две сестри ѝ ја средуваат косата и ја негуваат најстарата сестра. „Мојата 97-годишна баба е сакана од нејзините сестри, сите тие се во нивните 90-ти години. Кога моите сестри ќе остарат, јас ќе им ја чешлам косата и ќе се погрижам да изгледаат убаво, сè до самиот крај“ – напиша нивната внука во описот на видеото на Facebook. Видеозаписот досега е прегледуван 32 милиони пати и има над 700 илјади допаѓања.
сите 2 | | | веќе видена

Том Харди треба многу да внимава кога се обложува. 40-годишниот актер си „заработи“ хумористична тетоважа откако изгуби облог од колегата Леонардо Дикаприо. „Лео знае сè“ – со лош ракопис е испишано со мастило на раката на Харди, кој не е тајна дека обожава тетоважи и веќе има десетина на своето тело. Имено, Леонардо „предвидел“ дека Том ќе добие номинација за Најдобар актер во споредна улога за заедничкиот филм „The Revenant“, а Харди го оспорувал тоа, па се обложил дека оној кој ќе изгуби, ќе си направи тетоважа избрана од победникот. Том за среќа беше номиниран за Оскар, но за жал го изгуби облогот. Иако „оскаровската кладба“ била пред две години, холивудскиот актер си стоел на зборот и се истетовирал. Во интервју за „Esquire“ Харди зборуваше за изборот на тетоважата. „Тој со многу лош ракопис напиша „Лео знае сè“. И јас реков, OK, ќе ја направам, но мораш да ја напишеш правилно“ – раскажа тој. И двајцата холивудски заводници беа номинирани за Оскар за улогите во „The Revenant“, но само Дикаприо успеа да ...
сите 13 | | | веќе видена

Ирина Шајк и Бредли Купер ретко се фотографирани заедно, па нивните заеднички фотографии секогаш наидуваат на позитивни реакции кај фановите. 32-годишниот модел и 43-годишниот актер беа фотографирани додека се држеа за раце. Со оглед на тоа што излегуваа од здравствена установа, се засилија гласините дека тие можеби го очекуваат своето второ дете. Парот ја доби ќеркичката Леа де Сејн во март минатата година. Среќното трио неодамна беше фотографирано на плажа.
сите 10 | | | веќе видена

next