Фемина

Едно од најважните нешта во животот е да ја имаш вистинската личност покрај себе. Текст на блогерката Ејми Бетерс-Мицвет за нејзиниот грижлив сопруг, во кој таа покажува каква е љубовта по 25 години брачен живот, стана хит и полека се распространува на социјалните мрежи. Мајката на пет деца со пораката се обидува да им пренесе на помладите генерации, особено на нејзините три ќерки, како да го изберат својот животен сопатник и да не се залажуваат со „совршените“ врски кои луѓето секојдневно ги прикажуваат на Instagram. Слушајте вие помладите. Вака изгледа вашиот витез-херој кога сте во 40-тите години од животот. Да, тоа е мојот неверојатен сопруг кој пристигнува со неговата кредитна картичка, бидејќи тоа што не можете да го видите сум јас, како стојам покрај количка полна со намирници кои не можев да ги платам бидејќи не можев да си го најдам паричникот. Можеби не можете да забележите, но тој е насмеан. Да... мораше да замине од работа, но сепак тој е насмеан. Тој ме опомена само со зборовите: „не требаше ...
сите 4 | | | веќе видена

Миранда Меккалион изреагирала многу необично на понудата за брак на нејзиниот партнер. Во видеото гледаме како нејзиниот сакан Ренди изненадно клекнува на колено за да ја запроси, а таа фрла со јаболкото што го јаде во тој момент и го годи право во челото. Ваквата бурна реакција на Миранда е оправдана ако се знае дека Ренди многупати претходно ѝ нудел брак, а откако таа ќе прифатела, ѝ кажувал дека се шегува. Нејзината реакција стана вирален хит и доби преку 11 милиони прегледи и 30 илјади допаѓања.
сите 3 | | | веќе видена

31 октомври е ден за експериментирање. Халовин е повод за секој љубител на маскирањето да ја разбуди својата креативност. Во продолжение погледнете како се маскираа славните личности оваа година за Ноќта на вештерките: Адријана Лима Адријана Лима секој Халовин го поминува во друштво на малите ќеркички. Клои Кардашијан и Тристан Томпсон Бремената Клои и Тристан како Денерис Таргеријан и Кал Дрого. Бијонсе и Џеј Зи Бијонсе се маскираше во Лил Ким, а Џеј Зи во раперот Notorious B.I.G. Ирина Шајк Никол Шерцингер Џиџи Хадид и Зејн Малик Џиџи Хадид се маскираше во црна мачка, додека нејзиниот сакан Зејн Малик стана Спајдермен. Жизел Бундхен и Том Брејди Жизел и Том како тост со авокадо. Ким Кардашијан Изминатите неколку дена, Ким промени неколку маски. Најпрво се маскираше во Шер. Потоа заедно со сестра си Кортни се маскираа во Мадона и Мајкл Џексон. Следува маските на Ким во пејачките Алаја и Селена Кинтаниља-Перез. My fave Selena!!!! pic.twitter.com/DVKSSRxnxy — Kim Kardashian West (@KimKardashian) November 1, ...
сите 5 | | | веќе видена

Кевин Спејси за првпат отворено проговори дека е хомосексуалец. Славниот актер се отвори за сексуалноста откако беше обвинет од актерот Антони Рап дека се обидел да го заведе кога тој имал само 14 години. „Многу го почитувам и му се восхитувам на Антони Рaп како актер. Со ужас ја слушнав неговата приказна. Искрено не се сеќавам на средбата, тоа би било пред повеќе од 30 години. Но, ако сум се однесувал како што тој опиша, му го должам најискреното извинување за тоа што би било многу непристојно однесување за време на пијанство и ми е жал за чувствата кои тој опиша дека ги носи со него сите овие години.“ „Оваа сторија ме охрабри да проговорам за други работи за мојот живот. Знам дека кружат стории за мене и дека некои се предизвикани од фактот што сум многу заштитнички настроен кон мојата приватност. Како што знаат моите најблиски, во животот сум имал врски и со мажи и со жени. Сум сакал мажи и сум имал романтични искуства со мажи во текот на целиот мој живот и сега избирам да живеам како хомосексуален маж. ...
сите 91 | | | веќе видена

Неодоливо дуо плени на Instagram. Фотографиите од 11-месечното бебе Арчи и посвоеното куче Нора, кое било малтретирано од претходните сопственици, се хит на социјалната мрежа. Елизабет, мајката на Арчи, вели дека во Нора препознала потенцијал за прекрасно семејно милениче, и покрај тоа што кучето било премногу плашливо поради трауматичното искуство со луѓето. Иако Елизабет има уште две други деца, Нора најдлабоко се поврзала со малиот Арчи. „Таа доаѓа од околина во која била малтретирана и се плаши речиси од сè. Но не од Арчи. Таа апсолутно го обожава него“ - објаснува Елизабет и додава дека Нора го следи Арчи насекаде, прави сѐ што тој прави и го штити. Семејството на Арчи има спасено и две други кучиња и три мачки. „Ги научивме децата од најрана возраст да ги почитуваат кучињата и да се однесуваат добро со нив. Кучињата им веруваат на децата, многу ги сакаат и удобно им е да се дружат со нив на секаков начин“ – вели Елизабет. Таа се шегува дека кај нив дома е секогаш забавно и раздвижено. „ Во кој било дел ...
сите 6 | | | веќе видена

Џулија Робертс е убавицата која го краси најновото издание на „Harper’s Bazaar“ Австралија. Харизматичната актерка, која за неколку дена ќе го прослави јубилејниот 50-ти роденден, шармира на фотографиите од фотосесијата снимена покрај плажа. Фотографиите ги потпишува Алекси Љубомирски.
сите 3 | | | веќе видена

Комерцијален текст Со намалувањето на температурите, на дамите им станува потешко да ја истакнат женствената фигура под неколкуте слоеви облека. Што можете да направите за да изгледате беспрекорно во периодот кој следува? Носете впечатлив капут! Тој ќе ви даде можност да бидете различни и дотерани, без разлика што носите под него. Дури и во најладните денови кога треба да бидете закопчани до вратот, добриот капут ќе ви помогне да блескате. Кога зборуваме за добар капут, најверојатно првата асоцијација ви е поврзана со Bella – нашиот бренд за првокласна модна облека кој низ годините креира уникатни капути инспирирани од деловната и модерна жена. Од она што веќе може да се види во нивните продажни салони, со сигурност може да се каже дека и оваа сезона ќе бидат прв избор за дамите со изострен вкус. Без разлика дали сте љубители на класичниот црн капут или преферирате нешто повпечатливо, едно е сигурно – нема да бидете обични. Капутите на Bella се изработени според уникатен дизајн што ги следи последните модни ...
сите 5 | | | веќе видена

Како заштитно лице на Bulgari , Бела Хадид беше специјална гостинка на забавата по повод отворањето на продавница на брендот во Њујорк. 21-годишниот модел изгледаше беспрекорно елегантно во бела креација со впечатлив сребрен ракав од модната куќа Роберто Кавали. Нејзиниот стајлинг вклучуваше блескави сандали од Стјуарт Вајцман и чантичка од Bulgari. На забавата присуствуваа и Сиара, Софија Ричи, Лили Олдриџ, Џасмин Сандерс, Жозефин Скривер, Деми Ловато и Камила Коељо
сите 3 | | | веќе видена

Дејвид Бекам им подари забавен ден на плажа на своите деца. 42-годишниот поранешен спортист беше фотографиран додека се релаксираше во Малибу со 6-годишната ќерка Харпер, 12-годишниот Круз, 15-годишниот Ромео и 18-годишниот Бруклин. Откако се пензионира, Бекам целосно му се посвети на семејството.
сите 7 | | | веќе видена

Следејќи ја мисијата постојано да ја подобрува и збогатува палетата на производи со цел да ги задоволи барањата на своите корисници, во Кампања 15 компанијата Avon ги промовира новиот течен кармин MARK и ротацискиот ноќен крем-третман против брчки Anew Infinite Reversalist. Станува збор за два производи кои се дизајнирани според потребите и желбите на модерните жени чиј живот е сè подинамичен и бара козметички и декоративни решенија кои делуваат брзо и ефективно. Најсилните страни на течниот кармин MARK е фактот дека трае со часови без да ги суши усните благодарение на гел-подлогата, целосно ги покрива усните со интензивна боја и притоа се добива максимална прецизност без размачкување. Ротацискиот ноќен крем-третман Anew Infinite Reversalist е моќен третман кој ги измазнува брчките на лицето, ја подмладува кожата и го изедначува тенот. Течниот кармин Mark е достапен во мат и сјајна формула, а девојките имаат избор од 20 различни нијанси, по 10 од секоја формула. Една од најспецифичните иновации врзани за ...
сите 4 | | | веќе видена

Саид Кобеиси е миленикот на дамите кои не се плашат да застанат во центарот на вниманието. Во ателјето на либанскиот дизајнер се „раѓаат“ креации со wow-ефект кои пленат со комплексните декорации и раскошните силуети. Неговата актуелна колекција висока мода е насловена „Whispers of the Sea“, а е инспирирана од волшебниот подводен свет. Магични школки, прекрасни бисери и морски коњчиња и ѕвезди носат динамика на фустаните и комбинезоните со богати текстури.
сите 2 | | | веќе видена

Блогерката Естер Андерсон секогаш умее да ги насмее родителите со хумористичните видеа Забавната мајка на две девојчиња, која моментално е бремена со третото дете, направи музичка монтажа во која прикажува како изгледа родителството. Со помош на музички хитови, таа ги опишува сопствените чувства, но и чувствата на нејзиниот сопруг додека се грижат за нивните малечки и го прошируваат семејството.
сите 2 | | | веќе видена

Moment Junkie (зависник од моменти) е описот кој себеси си го припишува секој член од тимот од фотографи кој е специјализиран за „ловење“ на најемотивните, највпечатливите и најсмешните моменти од свадбените церемонии. Неколкуте млади ентузијасти во областа на свадбените фотографии и новинарство, за време на нивните професионални почетоци, дошле до заклучок дека најубавите фотографии се оние кои засекогаш „заробуваат“ еден момент на среќа, нежност и љубов. Од тој момент одлучиле да се фокусираат на моментите кои меѓусебно ги споделуваат луѓето за време на свадбите, сеедно дали тие моменти се смешни, среќни или понекогаш тажни. Талентираните фотографи сфатиле дека најголема уметничка, но и емотивна вредност имаат токму оние фотографии кои се спонтани и кои ни покажуваат како се чувствуваме, а не како изгледаме во тој момент. Погледнете некои од фотографиите на зависниците од моменти и приказните што се кријат зад нив: Зетот и невестата се сретнуваат на денот на нивната свадба, во домот на невестата, кога ...
сите 5 | | | веќе видена

Бијонсе беше во публиката на хуманитарниот концерт Tidal x Brooklyn, кој се одржа во „Барклис центарот“ во Бруклин. Музичката дива ја истакна фигурата во зелена креација со висок шлиц од Волтер Мендез. Впечатливите висечки обетки, крзнената наметка и блескавите чевли и чантичка го засилија гламурот во нејзиниот стајлинг. Хуманитарниот концерт беше организиран од Tidal, музичкиот сервис зад кој стои Џеј Зи, со цел собирање на средства за помош на настраданите во ураганите Харви и Ирма.
сите 11 | | | веќе видена

Војвотката Кетрин несомнено се чувствува подобро откако ги преброди акутните труднички мачнини, а бременоста очигледно ѝ даде посебен блесок. 35-годишната претставничка на британското кралско семејство и принцовите Вилијам и Хари присуствува на хуманитарен настан на железничка станица во Лондон. Шармантната војвотка се појави во нежен розов фустан од ирската дизајнерка Орла Кили и насмеана до уши танцуваше со мечето Падингтон. Ова ќе биде трето дете за Кетрин и Вилијам.
сите 42 | | | веќе видена

Pronovias повеќе од половина век ги освојува женските срца. Шпанскиот бренд ја презентираше најновата колекција невестински фустани за време на Невестинската модна недела во Њујорк. Венчаниците кои обединуваат суптилен гламур, одмерен сексапил и елеганција мамеа воздишки кај присутните на ревијата во Големото јаболко. ВИДЕО
сите 30 | | | веќе видена

Филип Караѓорѓевиќ и Даница Маринковиќ стапија во брак. 35-годишниот принц на Србија и неговата 31-годишна избраничка се заколнаа на вечна љубов на церемонија во Соборната црква во Белград. За свадбениот ден невестата избра венчаница од српската дизајнерка Роксанда Илинчиќ. На свадбата на принцот Филип, кој е син на принцот Александар и принцезата Марија да Глорија, присуствуваа околу 300 гости. Меѓу гостите беа и принцезата на Шведска, Викторија, и кралицата на Шпанија, Софија.
сите 2 | | | веќе видена

Како заштитни лица на Intimissimi, Ирина Шајк и Ана Ивановиќ присуствуваа на шоуто на мраз на популарниот бренд кое се одржа во Верона. Во шармантниот италијански град, руската и српската убавица изгледаа елегантно, но во сосем различни стајлинзи. Ирина избра блескав фустан со шлиц и длабоко деколте од Александар Воте, додека Ана се појави во црна комбинација од кратко здолниште, сако и чипкана маичка. Веќе извесен период се зборува дека Ивановиќ е бремена во четврти месец, но таа и Бастијан Швајнштајгер сè уште ја немаат потврдено веста. На настанот беа и Кејти Холмс и блогерката Кијара Ферањи.
сите 25 | | | веќе видена

И покрај бројните работни ангажмани, Џенифер Лопез редовно издвојува време за саканите личности. 48-годишната пејачка беше видена додека излегуваше од ресторан во Беверли Хилс заедно со 9-годишните близнаци Ема и Макс и саканиот Алекс Родригез. Атрактивната ѕвезда изгледаше модерно во светла комбинација, која вклучуваше бели панталони, кошула со риги, бели обувки од Кристијан Лобутин и чанта од Гучи која внесе боја во нејзиниот стајлинг. Неодамна Алекс беше гостин во шоуто на Џими Кимел, каде призна дека неговите две ќерки биле многу возбудени што тој е во врска со Џеј Ло и го сметале за херој поради тоа. Погледнете видео: Пред два дена, парот беше „уловен“ и во спортско издание.
сите 8 | | | веќе видена

Моника Белучи и годинава беше гостинка на Филмскиот фестивал во Сан Себастијан. Атрактивната Италијанка пристигна во шпанскиот град во костум од Ралф Лорен. Класичната комбинација, таа ја надополни со обувки од Кристијан Лобутин. Вечерва, Белучи ќе ја прими наградата „Premio Donostia“.
сите 14 | | | веќе видена

next