Фемина

Кристијано Роналдо стана татко по четврти пат. Славниот Португалец и неговата девојка Џорџина Родригез ѝ посакаа добредојде на ќеркичката Алана Мартина. Легендарниот фудбалер ја сподели среќната вест со своите фанови преку Instagram. 32-годишниот фудбалер објави фотографија од болницата со бебенцето, саканата девојка и малиот син. „Сите сме многу среќни!“ - напиша тој. Роналдо пред неколку месеци доби близнаци благодарение на сурогат-мајка.
сите 63 | | | веќе видена

Периодот на празнични реклами започна. Британските продавници Debenhams ја промовираа новата божиќна реклама, со која повторно ја оживеаја сказната за Пепелашка. Рекламата ги потсетува потрошувачите дека со помош на божиќната магија сѐ е можно и дека секој човек ја пронаоѓа сопствената сказна. Модерната Пепелашка сосем неочекувано го вкрстува погледот со непознат човек во подземната железница. Во брзаницата да не ја пропушти својата станица, од кесата ѝ паѓа една од штотуку купените салонки. Нивната љубовна приказна продолжува на Twitter, преку хаштазите #FindThatGirl и #FindMyShoe, а на крајот тие повторно случајно се среќаваат на Божиќ. Почувствувајте ја празничната магија преку приказната на Пепелашка и Принцот во современ контекст:
сите 8 | | | веќе видена

Најдобрите во кантри музиката беа наградени за своите постигнувања за изминатата година на манифестацијата CMA Awards, која синоќа се одржа во Нешвил, Тенеси. На црвениот тепих, парадираа бројни ѕвезди од светот на шоу-бизнисот. Даниел Брадбери заведуваше во црвен фустан со висок шлиц од дизајнерката Лиен Маршал, Миранда Ламберт блесна во креација од Тони Вард, додека Карли Клос шармираше во модно парче од Ели Сааб. Кери Андервуд по десетти пат беше избрана за водителка, а за време на доделувањето на наградите, таа промени 11 аутфити. Погледнете како изгледаа гостинките и оценете го нивниот стил: Миранда Ламберт во Tony Ward Кери Андервуд во Fouad Sarkis Даниел Брадбери во Leanne Marshall Џеси Џејмс Декер Карли Клос во Elie Saab Лорен Елеина Карли Пирс Мишел Монаган Линдзи Ел Леа Мишел во Zuhair Murad Пинк во Monsoori Меган Линси Руби Роуз Џоана Гарсија Британи Сноу во KaufmanFranco Келси Балерини во Michael Kors Фејт Хил во Armani Карен Ферчајлд Кимберли Вилијамс-Пејсли ...
сите 7 | | | веќе видена

Невозможно е да не се насмеете заедно со малото детенце кое за првпат јасно ги гледа своите родители. Слаткото момче на почетокот е малку збунето од новите очила, но набрзо него го надвладува радоста. Baby's first glasses from gifs Видеото беше објавено минатата година, но деновиве гиф од него разнежнува срца на социјалните мрежи.
сите 2 | | | веќе видена

Наталија Кузнецова е веројатно најмускулестата жена на светот. Силната Русинка која непрекинато вежба, освојува медали и поставува рекорди, имаше направено 18-месечна пауза, но им се враќа на натпреварувањата поразвиена отсекогаш. Веднаш може да се види зошто 26-годишната бодибилдерка привлекува огромно внимание. Нејзината мускулеста фигура ококорува очи и подзинува усти, а на Instagram ѝ има донесено 200 илјади фанови. Наталија започнала да тренира со тегови на 14-годишна возраст, кога тежела околу 40 килограми. Сега нејзината телесна тежина е 90 килограми, но нејзиното тело нема воопшто масти. Таа тренира по неколку часа дневно и наместо зачини, во храната редовно става протеини во прав.
сите 4 | | | веќе видена

Секој пар посакува совршени фотографии по кои ќе го памети денот на својата свадба. Но, свадбените фотосесии не поминуваат секогаш според замислата бидејќи честопати се појавуваат натрапници во кадарот. Некои младенци не сакаат смешните фотографии од нивните свадби да останат скриени и заборавени, туку одлучуваат да ги споделат со јавноста и да измамат насмевка кај луѓето. Погледнете ги овие свадбени фотографии кои заробиле некој смешен и неочекуван момент:
сите 3 | | | веќе видена

Откако низ светот одекна веста дека актерката Кристина Коен го обвинува за силување, Ед Вествик се огласи на социјалните мрежи. Актерот, познат по улогата на Чак Бас во серијата „Gossip Girl“, тврди дека не ја познава Кристина. „Не ја познавам оваа жена. Со сигурност никогаш не сум извршил силување“ - напиша тој. Кристина во детална објава на Facebook ја опиша вечерта кога наводно Ед сексуално ја нападнал. „Отидов во гостинската соба, легнав и заспав. Бев разбудена одненадеж од Ед кој беше легнат над мене, а неговите прсти влегуваа во моето тело. Му реков да престане, но тој беше силен. Се борев со него колку што можев, но тој ми го зграби лицето, ме тресеше и ми велеше дека сака да има секс со мене. Бев парализирана, преплашена. Не можев да зборувам, не можев да се движам. Тој ме држеше и ме силува“ - напиша Кристина. Пораката на Кристина: Бев сексуално нападната пред три години. Тоа беше мрачен период во мојот живот. Мајка ми умираше од рак и немав поддршка или време за да се справам со последиците од ...
сите 20 | | | веќе видена

Кралицата Летиција најчесто избира безвременски модни комбинации, па може да ги повторува и деценија подоцна. Шпанската кралица и кралот Филипе организираа свечена вечера по повод посетата на израелскиот претседател Реувен Ривлин и неговата сопруга. За банкетот во кралската палата во Мадрид, 45-годишната кралица носеше отмена комбинација и блескавата тијара „Mellerio Floral“. Црно-белото здолниште од шпанскиот дизајнер Лоренцо Каприле, Летиција за првпат го носеше пред 13 години. Во потполно истата комбинација, таа се појави во Луксембург пред 11 години. Летиција и Филипе ги пречекаа своите гости вчера. За таа пригода, Летиција носеше мантил од Барбери. Славната кралица ја придржуваше првата дама на Израел, која поради здравствени причини носи респираторно помагало.
| | веќе видена

Објавата на Рачит Бхушан Шриваства, хирург од Индија, за кратко време го обиколи светот. Тој во неколку кратки реченици ја раскажа приказната на девојка која станала донор на црн дроб и го спасила животот на својот татко. Хирургот ја адресира својата емотивна порака најмногу до оние кои сметаат дека ќерките се бескорисни. Прочитајте ја неговата објава означена со хаштагот „храбра ќерка“: „Постојат херои во вистинскиот живот кои не веруваат во зборови како што се СРЕЌА, СТРАВ и НЕВОЗМОЖНО. Кога луѓето велат дека ЌЕРКИТЕ се бескорисни, таа е одговорот за нив. Девојка која ја познавам лично, но таа е за мене ХЕРОЈ кој се подложи себеси на трансплантација на црн дроб и го спаси животот на својот татко. Се гордеам со тебе, девојко. Има толку многу да се учи од луѓето како неа. Господ да те благослови, Пуџа Биџарниш“. Хирургот, чија објава стана вирална, им се заблагодари на сите оние кои ја споделија веста и на својот профил напиша: „Ви благодарам за поддршката што ја покажавте за овој мал херој, кој е сега ...
сите 3 | | | веќе видена

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“. Но, оние што ја познаваат и одблизу, знаат дека таа е и мајка на шестмесечно бебенце по име Андреј, а, пак, оние што не ја познаваат лично, веројатно се прашуваат како Елена има време за сè? Вели дека вежбањето ја исполнува, а мајчинството ја дополнува, но она што е најважно ‒ со добро испланирано време, баланс се наоѓа во сè. Нејзиното лично мото е дека жената не треба да се запостави во ниту една етапа од нејзиниот живот, а единствена граница да не ја постигнеме целта сме самите ние. Таа е упорна и мотивирана, секојдневно посветена на тренинзите и приватно и професионално. Со спорт се занимава уште од основно училиште, а како тренер за групни и персонални активности е повеќе од 7 години, и тоа постојано надградувајќи се преку повеќе спортски семинари, конгреси и едукации. Вели отсекогаш го сакала здравиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Џиџи Хадид ја лансираше својата нова колекција шминки за Maybelline. 22-годишниот модел прослави за проширувањето на својата козметичка линија со забава во Лондон. На црниот тепих убавата манекенка зачекори во шик стајлинг, кој вклучуваше жолт мини фустан и палто од Ралф Лорен. Во својот стајлинг, Хадид додаде и блескави златни обувки од Џими Чу.
сите 4 | | | веќе видена

Ова се Сина , блогерка од Торонто, нејзиниот сопруг Крис и нивните дечиња Изабел и Николас. Покрај готвењето, јогата и честото редекорирање на ентериерот во својот дом, оваа мајка обожава и да го фотографира своето семејство. Слатките фотографии кои се резултат од нејзиното хоби, таа ги објавува на својот блог и на социјалните мрежи. Вели дека сака да го сподели со јавноста својот афинитет за едноставен, монохроматски, скандинавски дизајн, во и околу домот, но и да ги документира парчињата од она апсолутно прекрасно, но вистински исцрпувачко патување кое се вика мајчинство.
сите 3 | | | веќе видена

Мел Гибсон присуствуваше на премиерата на својот најнов филм „Daddy's Home 2“. Холивудската ѕвезда ја доби поддршката од својата партнерка Росалинд Рос. 61-годишниот актер и 27-годишната писателка и актерка со широки насмевки позираа на црвениот тепих во Вествуд, Калифорнија. Росалинд го роди деветтото дете на Мел на почетокот од оваа година. Нивното синче Ларс Џерард се роди на 20 јануари и беше тешко 2,4 килограми. Гибсон има уште осум деца од претходните врски – шест сина и една ќерка од бракот со Робин Мур и 8-годишна ќерка со Русинката Оксана Григориева.
сите 13 | | | веќе видена

Иако многумина мислат дека пролетта е идеалниот период за детоксикација на организмот, сепак токму привикнувањето на организмот од топло кон ладно време е многу поважен. Токму заради постепеното заладување на времето, зајакнувањето на имунитетот е од огромно значење за здравјето во овој период на настинки и вируси. За среќа есента изобилува со одлични плодови и зеленчуци кои можат многу да ни го олеснат целиот процес на детоксикација на организмот и подготвување за ладниот период од годината. Постојат различни начини за детокс: од тридневен детокс базиран само на вода и чај до 1-2 месечен спор детокс. Можеби за најдобро балансиран детокс се потребни околу 10-20 дена. Bо овој период од годината, за да го исчистите организмот од сите насобрани токсини и да имате добар почеток на сезоната, ќе треба да се фокусирате на внесување повеќе витамини, минерали и хранливи влакна. Во овие денови обидете се да бидете максимално дисциплинирани и држете се построго до вашата цел. Секоја детоксикација вклучува пиење на ...
сите 4 | | | веќе видена

Меланија Трамп остави силен впечаток кај присутните на официјална вечера во Токио, Јапонија. Првата дама на САД носеше црвен фустан од Валентино и соодветни салонки од Маноло Бланик на свеченоста организирана од јапонскиот премиер Шинзо Абе. Истиот ден, Меланија посети основно училиште заедно со сопругата на Шинзо, Акие Абе. Во таа пригода, 47-годишната сопруга на Доналд Трамп носеше тегет креација од Диор. Учениците со раширени раце ја пречекаа Меланија, а таа имаше и можност да вежба калиграфија.
сите 44 | | | веќе видена

Argeta по ваш избор, подготвена со локални состојки и инспирација Оваа пролет ве повикавме, да ни помогнете да го избереме новиот вкус за Македонија. Ја избравте Argeta на шарпланински начин! Во последните неколку месеци нашиот тим креираше, и затоа со големо задоволство ви соопштуваме дека, новиот вкус на Argeta е веќе во маркетите! Во намазот ги споивме кулинарските вкусови, значајни за оваа област. Откријте ја ArgetaШарпланинска, која со различните вкусовите ќе ве однесе на прекрасните падини на Шара. ArgetaШарпланинска е кулинарски деликатес, која ќе ги воодушеви вашите најмили. На избраното кокошкино месо додадовме кашкавал и избрани природни зачини, кои ќе ве однесат на гастрономско истражување на неоткриените места. Бидејќи се грижиме за вас, што е и природно, Argeta Шарпланинска е: без конзерванси, без појачувачи на вкус, без бои и без глутен. Argeta по ваш избор е веќе во маркетите! Побарајте ја Argeta Шарпланинска и уживајте во вистинскиот вкус на Македонија! Доколку сакаш да уживаш во ...
сите 19 | | | веќе видена

Полека но сигурно вредните награди си ги пронаоѓаат своите среќни добитници. Па така денес во просториите на Гранд кафе беше доделена првата главна награда од пола милион денари која отпатува во семејството Шулески. „Возбудата е преголема, никогаш не сум ни помислила дека среќата можам да ја пронајдам во пакувањето на Гранд кафе Голд, кое вообичаено и редовно го имаме во нашиот дом. Ова е доказ дека среќата навистина лежи во малите секојдневи работи, само треба широко да ги отворите очите за таа да ви се насмевне. Би сакала да ги охрабрам сите љубители на ова кафе да се вклучат во наградната игра и да не ја губат вербата дека токму тие може да се следните среќни добитници“ - изјави првата сопственичка на пола милион денари, г-ѓата Билјана Шулеска од село Мислешево, Струга. До сега се доделени вкупно 11 награди од 50.000 денари и повеќе од 700 трговски награди, а преостануваат уште многу награди кои ги чекаат своите добитници. „Подарувањето е најубавиот дел од нашата работа. Ова е можнопст кога и одблизу ...
сите 3 | | | веќе видена

Алесандра Амбросио заедно со најблиските присуствуваше на премиерата на филмот „Daddy's Home 2“ во кој има споредна улога. На црвениот тепих во Вествуд, Калифорнија, славната Бразилка се појави со свршеникот Џејми Мазур, 9-годишната Ања и 5-годишниот Ноа.
сите 11 | | | веќе видена

Ѕвезди од светот на уметноста и филмската, забавната и модната индустрија се собраа во Музејот на уметноста во Лос Анџелес (LACMA) по повод свеченоста „Уметност + Филм“. Со оглед на тоа што Гучи е главен поддржувач на настанот, не е изненадување што најголем дел од дамите беа облечени во креации од оваа модна куќа. Погледнете како изгледаа гостинките и оценете го нивниот стилски избор: Роузи Хантингтон-Вајтли во Gucci Селма Хајек во Gucci Ерика Пелосини Шарлот Казираги во Gucci Беати Принсло во Gucci Наоми Кембел во Versace Ким Кардашијан во Tom Ford Крис Џенер Мелани Грифит Дакота Џонсон во Gucci Џејн Фонда во Elie Saab Кери Вашингтон во Gucci Ејми Адамс во Gucci Зои Салдана во Gucci Линдзи Вон во Gucci Миа Маестро во Gucci Тели Ленокс во Gucci Лола Фрухтман во Gucci
сите 12 | | | веќе видена

Меланија и Доналд Трамп се на 12-дневна официјална посета на Азија. 71-годишниот претседател и 47-годишната прва дама на САД најпрво го посетија Перл Харбор на Хаваите, а потоа одлеатаа во Јапонија. За заминувањето од Белата куќа, Меланија избра палто во мастило боја од Емилио Пучи и соодветни обувки од Кристијан Лобутин. При посетата на меморијалниот центар „Аризона“, Меланија блескаше во елегантен бел фустан од Диор со едноставно коланче на половината. Кога пристигнаа во Токио, првата дама на САД шармираше во палто од колекцијата pre-fall 2017 на Fendi. Својот стилски избор, таа го комплетираше во салонки од Маноло Бланик. За официјална вечера во ресторанот „Ginza Ukai Tei“ во јапонската метропола, Меланија избра црна креација од Borgo de Nor.
сите 62 | | | веќе видена

next