Се чини дека традицијата која ја започнаа велешките интераши масовно се расшири низ целата држава. Со посредство на официјалниот фан клуб на Интер во ...
сите 5 | | | веќе видена

Денеска во претпладневните часови се одигра пријателски натпревар помеѓу екипите на Интер и Лугано. Овој пријателски натпревар беше еден вид на тест за ...
сите 2 | | | веќе видена

ГДС: "Морати-Тохир, се чини дека дојде моментот" Ерик Тохир во Интер, дојде моментот. Индонезиски тајкун може да пристигне во Милано уште идната недела за да ...
сите 2 | | | веќе видена

12 нераѕури се дел од составите на своите национални селекции како дел од квалификациите за светското првенство 2014. Самир Хандановиќ ќе ги брани боите на ...
| | веќе видена

Трансфер периодот ширум светот заврши на 2 септември. Интер активно учествуваше и во овој трансфер период, тимот на нови засилувања потроши 49.7 милиони евра ...
| | веќе видена

Интервјуто на Ишак Белфодил за локалниот спортски весник ''Competition'': Како ќе го оцениш твоето деби во дресот на Интер ? ''Не го играв првиот натпревар, ...
сите 5 | | | веќе видена

Прекрасен доминантен и напаѓачки фудбал на Интер, тотално надиграна Катанија. Ова е резултатот од вчерашниот натпревар во кој Интер успеа повторно без примен ...
сите 14 | | | веќе видена

На тема трансфер пазар се осврна во интервју и поранешниот капитен Грациано Бини, кој истакна дека Интер е клубот кој го следи низ сезоната, дека му е драг. ...
сите 18 | | | веќе видена

next