Фактор

-Од огромна важност е граѓаните да ги почитуваат мерките за да ни помогнат здравствениот систем да остане одржлив во битка со ковид пандемијата, апелираше ...
сите 651 | | | веќе видена

„Недопустливо и непрофесионално беше отсуството на стечајниот управник во надзорната расправа за пропаѓањето на Еуростандард банка, за да ги изнесе фактите за ...
сите 35 | | | веќе видена

Република Северна Македонија ќе има место во Европската унија кога ќе биде подготвена. Во моментов, Бугарија не смета дека е подготвена. Ова го изјави во ...
сите 491 | | | веќе видена

Гувернерот на регионот Венето во Италија, Лука Заја, заедно со д-р Роберто Риголи (координатор на 14 микробиолошки лаборатории во Венето), во живо на Фејсбук ...
сите 21 | | | веќе видена

Синоќа на булеварот „Партизански одреди“се случила тешка сообраќајна несреќа. Во неа возило на Брза Помош од приватната болница „Неуромедика“, кое превезувало ...
сите 139 | | | веќе видена

Треба да е буџет на здравствена поддршка, ама и на економско закрепнување. Во државната каса за следната година сепак има пари за старо нови капитални проекти ...
сите 174 | | | веќе видена

Станете дел од најголемата деловна мрежа во Југоисточна Европа. Стратешкото размислување и предвидување, вештината на водење луѓе и комуникација, ...
сите 4 | | | веќе видена

Болничките капацитети забрзано се исполнуваат на одделенијата во здравствените установи а сите интерни одделенија и медицинскиот кадар се целосно мобилизирани, ...
сите 651 | | | веќе видена

Ако сите други прекршочни глоби се намалија во изминативе неколку години, набргу драстично ќе се зголемат оние против загадувачите на животната средина, без ...
сите 5 | | | веќе видена

По низата гласини дека зимскиот распуст за учениците во основните и средните училишта ќе почне на 15.декември поради актуелната криза со епидемијата на корона ...
сите 125 | | | веќе видена

Туристичките центри на „Електрани на Северна Македонија“ се на продажба. Ова е јасно од последните најави на премиерот Зоран Заев и министерот за економија ...
сите 15 | | | веќе видена

За да се зголеми профитот во време кога е тешко, банките го насочуваат своето влијание кон оптимизација на оперативните трошоци. Улогата на контролингот во тој ...
сите 22 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ УТВРДИ ДАЛИ СЕСТРИТЕ ИМААТ ВИНА ЗА СМРТТА НА ПАЦИЕНТКАТА ВО ШТИП Државниот санитарен и здравствен инспекторат во моментов спроведува вонреден инспекциски ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев откако ја доби наградата на Фондацијата „Фридрих Еберт“ во Берлин, по што изјави дека утре нема да добиеме добри вести од Советот за општи ...
сите 23 | | | веќе видена

Мирсад Пецо, кандидат на Странка за демократска акција (СДА) за градоначалник на Травник кој во неделата наутро почина од коронавирус, убедливо води на ...
сите 46 | | | веќе видена

next