Extra Exclusive

Надја Сулејман – Октомама откако во 2009 година роди осум деца се соблече топлес и танцуваше околу шипка во Playhouse Gentlmen’s клубот на Флорида во секси долна облека од латекс, мрежасти чорапи и тесни високи црни чизми. Надја има вкупно 14 деца, од кои 8 ги доби со вештачко оплодување, па откако прогласила банкрот западнала во многу долгови поради што е спремна да работи се, само да им донесе леб на своите деца.
сите 2 | | | веќе видена

Новата верзија на популарниот Windows 8 ќе биде достапен од 26-ти октомври – објави корпоративниот блог на компанијата, а ќе се разликува од претходните адаптации на уредите со екрани чувствителни на допир, како што се таблет апаратите. Порано Microsoft го престави Windows Phone 8 кој е наменет само за смартфони, додека оперативниот систем за корисниците на персонални компјутери би требало да донесе интересни промени. Последна верзија на Windows беше промовирана пред три години а надградбата во осумката ќе ве чини околу 40 долари.
сите 4 | | | веќе видена

Северина Вучковиќ (39) во интервју за хрватска „Глорија“ открила детали за својот приватен живот со вереникот Милан. Инаку балканската ѕвезда и нејзиниот син ја красат насловната страница на новото издание на магазинот „Глорија“. - Најсреќна сум бидејќи станав мајка – изјави Севе. За својот син вели дека сака да гледа наоколу и да истражува а кога ќе и здодее прошетката му пуштала песни од Јутјб па си играле заедно – додаде Северина.
сите 4 | | | веќе видена

Старлетата Станија Добројевиќ која се прослави со учеството во “Преживеан” ги израдува посетителите во базенот “Колонијал сан” кога под туш го соблече горниот дел од костимот за капење и ги покажа силиконите.
сите 2 | | | веќе видена

53 годишен говедар од Ранчинци го подметнал пожарот кој го пеплоса светиниколското село Патетино. На овој начин тој сакал да им се одмазди на мештаните со кои поради напасување на добитокот постојано се расправал. Како што денеска соопшти МВР, станува збор за С.Г.(53) од село Ранченци-Свети Николе кој од страна на неколку селани од Патетино е забележан на местото од каде се појавил пожарот. - Од страна на неколку селани од Патетино е забележан на местото од каде се појавил пожарот. Неколку години наназад С.Г. постојано имал расправии со селаните околу пасишта и ниви за испаша на стоката и постојано им правел полски штети и се заканувал дека ќе го запали селото – соопшти Министерството за внатрешни работи. Против С.Г. е поднесена кривична пријава за кривично дело „Предизвикување општа опасност“.
сите 2 | | | веќе видена

Тринаесет лекари и десет болници осамнаа на „ѕидот на срамот“, на веб страницата на Фондот за здравствено осигурување. Објавени се имињата на лекарите, на кои им бил раскинат договорот заради неправилно издавање на боледувања, фалсификување потписи на осигуреници, работење со некомплетни тимови или во лоши услови. „Ѕидот на срамот нема за цел да ги навреди туку да ги опомене лекарите, бидејки согласно Законот за здравствено осигурување доколку лекарот повторно го направи истиот прекршок со второто раскинување на договорот ФЗОМ повеќе не склучува договор со таа здравствена установа. Затоа многу е важно посочените лекари повторно да не направат прекршок. Воедно информираме дека со лекарите во примарна здравствена заштита на кои им е раскинат договорот, по рок од месец дена по нивно барање веќе им е склучен нов договор и повторно работат како избран лекар“ се вели во соопштението од ФЗОМ.
сите 14 | | | веќе видена

Продавачка во цвеќарата „Лејди“ во Охрид е ограбена, откако вчера разбојници и го украле златниот ланец кој го носела околу вратот. Насилникот, влегол и го репетирал пиштолот и го вперил кон Н.Б., ја удрил по носот и побарал да му го даде ланецот, па го повлекол, го украл и избегал. Од ударот, таа се здобила со телесна повреда во вид на крвен подлив и расекотина на носот. СВР-Охрид превзема мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена

next