Е Вести

ГРАЃАНИ НА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА, ПРОДОЛЖУВАМЕ! УШТЕ ПОХРАБРИ, ПОСПЛОТЕНИ, ПОЕНЕРГИЧНИ И ПООДЛУЧНИ!, порачуваат од граѓанската иницијатива „За заедничка ...
сите 221 | | | веќе видена

Tерористите од УЧК се решени да ја дестабилизираат Македонија, но и целиот Балкан, предупредуваат грчките медиуми во кои развојот на настаните во Македонија и ...
сите 14 | | | веќе видена

СДС ја втурна Република Македонија во длабока криза. Заради преголемата желба за власт и обидот да избегаат од соочување со правдата, СДС ги жртвуваше ...
сите 370 | | | веќе видена

Ние сме шокирани од нападот на Собранието вчера во Скопје. Ги осудуваме овие насилни и неприфатливи напади против пратениците. Насилството нема место во ...
сите 26 | | | веќе видена

Изборот на Талат Џафери за спикер на Собранието не е легитимен, смета поранешниот претседател на Собранието и универзитетскиот професот по Уставно право и ...
сите 6 | | | веќе видена

Шеесет дена мирни протести и никој од тие што требаше да ги чујат постојаните повици за мирно и институционално решавање на кризата не се одзва. 60 дена ...
сите 21 | | | веќе видена

СДСМ и албанските партнери се обидоа насилно, спротивно од волјата на народот, да изберат претседател на Собранието и да формираат влада, за што предупреди ...
сите 222 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски го осуди насилството и ги повика институциите да направат брза и ефикасна истрага и да се откријат виновниците. – Прво, ...
сите 190 | | | веќе видена

СДСМ и албанските партии вчера направија државен удар поставувајќи измислен претседател на Собранието, пратеникот на ДУИ, Талат Џафери. Целосно спротивно од ...
сите 150 | | | веќе видена

Испровоцирани од обраќањето на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој од собраниската говорница порача дека со албанските партии ќе избереле претседател на ...
сите 9 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи Борис Џонсон изјави денеска дека Британија би можела да и се приклучи на САД против „сирискиот режим“, без претходно ...
сите 27 | | | веќе видена

Министерството за здравство и Центарот за јавно здравје-Битола денеска ја одбележаа неделата на имунизација. – Центрите за јавно здравје се носители на ...
сите 15 | | | веќе видена

next