еМагазин

За разлика од европските маркети во кои на посебни гондоли за храна пред истек на рокот на траење производите се продаваат по цена пониска и до 70%, кај нас ...
сите 12 | | | веќе видена

Податоците на американската Агенција за национална безбедност (НСА), говорат дека неодамнешните случувања во Франција се само почеток на низа планирани напади ...
сите 12 | | | веќе видена

Град Скопје распиша оглас за реконструкција на улица „Кеј Димитар Влахов“ како дел од плоштад „Пресвета Богородица“ согласно проект за одржување на ул. ...
| | веќе видена

Опожарувањето на весникот „Хамбургер моргенпост“ кој беше нападнат вчера рано изутрина ги зголеми стравовите од инциденти во пресрет на новиот антиисламски ...
сите 216 | | | веќе видена

Поради недостигот од електрична енергија седум дена по ред, околу четири илјади печалбари кои годинава се дојдени во регионот на Дебар, Жупа и Река започнаа да ...
| | веќе видена

Македонска асоцијација на рекламни агенции-Скопје е името на новото здружение кое го основаа десет маркетинг агенции од Македонија. Според објавата од ...
| | веќе видена

Со наострени моливи во рацете десетици новинари од Македонија денеска маршираа од Паркот на новинарите до францускиот културен центар во Скопје, во знак на ...
сите 16 | | | веќе видена

Во Париз денеска на маршот за солидарност протестираат над 1 милион граѓани на Франција и целиот свет . На протестот се присутни и многу државници од целиот ...
сите 4 | | | веќе видена

На Маршот на солидарноста во Париз, кој пред неколку дена беше цел на терористички напад во кој беа убиени 17 лица, маршираат над 1 милион граѓани од Франција ...
сите 55 | | | веќе видена

ЕВН Македонија интензивно работи на санирање на штетите во дистрибутивната мрежа, настанати од големото невреме кое ја зафати Македонија за време на ...
сите 24 | | | веќе видена

next